gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

su taşı yapılışı

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sutaşı takılar sutaşı örnekleri [​IMG]
    Kırmızı yün ipi ile 10 zincir çektim.3 zincir çektim 3 dolgu yaptım bu3 zincir çekip diğer 3 dolgu yaptım. Ve kabu şekilde 4 tane dolguyu oluşturdum. Beyaz ipe geçiyoruz 3 zincir örüğün tere 3 dolğu yapıp 3 zincir çekip 3 dolgu yapyım. Vve diğer boş yerleri de dolgu ile doldurup bir tur attım. pembe ipe geldiğimde sütaşı nın üzerine su taşı yaptım 3 zincir çektim ortaki boş kareye 3 tane dolgu yaptım ve tekrar 3 zincir çekip su taşı yapıp bir tur attım. başa geldiğim de tekrar bir tane su taşı yaptım 3 zincir çektim 3 dolgu yaptım tekrar 3 zincir çekip 3 dolgu yaptım 3 zincir çekip su taşı yapıp bir tur ttım. Tekrar başa geldiğim de su taşı yaptım 3 zincir çektim 3 karenin içine 3 er dolgu doldurup aralarına 3 zincir çekip su taşımı yapıp bir tur attım . sonra siyah ipe geldiğim de ise su taşının üzerine aynı işlemleri tekrarladım. Motif leri birşleştirip kol payını hesaplayıp aynı atkı örer gibi ördüğünüz zaman kol altlarını diktim. Siz de dikip kendini ze bolero yapabilirsiniz

su taşı yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Serdar Ortaç - Taşıma Su

Serdar Ortaç - Taşıma Su

Neyine bu caka, neyine bu poz Kendini nasılda kasıyorsun Deli bir pervane ben peşinde Randevularını mandevularını asıyorsun Gönül çeşmem kupkuru Ne zaman yaklaşsam Tıssss... Sana umut bağlanmaz Seni sevmek faydasız Taşıma su taşıma su senin aşkın Yakı yakı yakıyorsun güneş açtın Gece mece güldürmece neşe saçtın Taşıma su taşıma su aşkın Kimbilir kaç kişiye olta attın Deli bir pervane ben...
  2. sebze suyu  yapılışı

sebze suyu yapılışı

Bir çok evde çorbalara lezzet vermek için hazır bulyonlar yada tatlandırıcılar kullanılır. Oysa bunların yerine evde kendimizin hazırlayacağı sebze suyunu kullanmak özellikle bebeklerimizin beslenmesi açısından çok daha faydalı. Kullanacağınız sebze suyu sayesinde bebeğin günlük vitamin ve mineral ihtiyacına katkıda bulunabilirsiniz. Sebze sularını sadece çorbalarda değil pilav yada makarna...
  3. taş plaktan saat yapılışı

taş plaktan saat yapılışı

saat yapılışı saatin yapılışı duvar saati saatlerin saatın Daha sonra seçtiğimiz plağı daha önceden 180 derece ısıya ayarlanmış fırınımıza sürüyoruz Plağımız kolayca şekil alacak derecede ısındıktan sonra fırından çıkarıp bir tarafını masa gibi bir zemine bastırıp büküyoruz... Sonra Eski bir duvar saatini alıyoruz... Bu saatin motorunu, akrep ve yelkovanını çıkarıyoruz...
  4. su çantası yapılışı

su çantası yapılışı

su çantası kolay çanta yapılışı süs yapılışı süs yapılışları yazgünlerinde hepimiz çarşıda serinlemek için su içeriz ve elimizde taşımak da cabası.ama elinde taşımak istemeyenler için iyi fikir.
  5. Gilaburu Suyu ve Böbrek Taşı

Gilaburu Suyu ve Böbrek Taşı

gilaburu suyu böbrek taşı, böbrek taşı gilaburu suyu böbrek taşı düşürme Böbrek taşı illetiyle uğraşan meleklerimiz ve sayın misafirlerimizin dikkatle okuması gereken bir makale paylaşıyoruz melekler ... Böbrek taşlarının bütün cinsleri; aslıları itibariyle suda çözünmeyen kalsiyum tuzu olup bu tuz oluşumunu yerinde eritecek bir ilaç bulunmadığından dolayı lazer, ses dalgası vs. gibi...

Sayfayı Paylaş