gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Su teresi faydaları

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

su teresi faydaları su teresi zararları nasıl yetiştirilir teresinin faydaları su teresi, faydaları, nasıl yetişir, salatası, çorbası, tohumu, zararları, nedir, bitkisi

Çorbasını pek sevmiyor olsamda, su teresinin salatasını çok seviyorum ve kesinlikle tatmanızı da öneriyorum Melek'ler:)

Şimdi gelin su teresi hakkında detaylı bilgiler edinelim Melek'lerim.

Su teresi bitkisi, gerdeme, su teresi ve kardomat olarak da bilinir. Anadolu'da yaygın bir bitki olan gerdeme, akarsu kenarlarında, bataklık ve nemli yerlerde yetişir yaklaşık 35 cm uzunluğundadır. Yapraklarından ve çiçeklerinden yararlanılır. Faydaları ve yararları; ıştah açıcı özelliği vardır.Kuvvet verir. ıdrarı çoğaltır.Hazım bozukluklarını giderir.

Su teresi faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nar Suyu Ve Faydaları

Nar Suyu Ve Faydaları

nar nar suyu, nedir, faydaları, yararları, zararı varmı diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun arkadaşlar. Bol bol nar suyu içenin kalbi sağlam olur, kanserden ve ****** sorunlardan korunur. Başta kırmızı renkli olmak üzere tüm sebze ve meyvelerde vitamin bulunduğunu belirten Mehmet Öz, narın bu meyvelerden ayrılan tarafını ise şöyle açıkladı: “Narda, E vitamininden 20 kat daha güçlü...
  2. Gül Suyu Ve Faydaları

Gül Suyu Ve Faydaları

gülsuyu faydaları gül suyu, faydaları, nelerdir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. ben gül suyunu kullanırım arkadaşlar gece yatmadan ve sabah kalktığınızda gül suyu ile cildinizi temizleyip birde nemlendirici sürdüğünüzde bebek gibi olursunuz melekler :D:D GÜL SUYU VE GÜL YAĞININ FAYDALARI Gül suyunu mis gibi kokusu ile tanırız. Özellikle kandil ve mevlit gibi dini...
  3. Ceviz Suyu ve Faydaları

Ceviz Suyu ve Faydaları

ceviz suyunun bilinen yararları ceviz suyu hazırlama ceviz suyu çayı nasıl hazırlanır Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan ceviz suyunun hazırlanışı, faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) CEVİZ YAPRAĞI ÇAYI 1- Yarım veya bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 4-5 dakika demlendirilir ve süzülür. Gün...
  4. Domates Suyu 'nun Faydaları

Domates Suyu 'nun Faydaları

domates suyunun faydaları,domates suyu bağışıklık sistemini güçlendiriyor mu,domates suyunun ph değeri,domates suyunun yüze faydaları,domates suyu neye iyi gelir, Bol ve çeşitli vitaminleri, mineralleri ve faydalı organik asitleri ile tıbbi değeri çok yüksek bir sebze olan domatesin, vücuda kükürt, fosfor ve organik sodyum verdiğini vurgulayan uzmanlar, bir domatesteki C vitamininin,...
  5. gümüş suyu faydaları

gümüş suyu faydaları

herkese merhabalar , umarım keyifler yerindedir.gümüş suyunu duyan yada kullanan kimse var mı aramızda ? ben yeni keşfettim ve kullanmaya başladım özellikle bağışıklı sistemini güçlendirici özelliği olduğu için çocuklarda yetişkinlerde rahatlıkla kullanılıyor. biliyorsunuz gümüş suyu eskilerden beri kullanılan bir antibiyotiktir.fakat kimyasal antibiyotiklerin daha ucuz olması dolayısıyla...

Sayfayı Paylaş