gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Suden Cennette En Sevdiği Ağacın Adı mıdır ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

suden ne demek suden anlamı

Cennette Peygamber Efendimizin Çok Sevdiği Ağacın İsmi

Sevgili melekler, bildiğiniz gibi çocuklarımıza isim vermek çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu. Bazılarımız seçeceği ismin mutlaka Kur'an'da geçmesini istiyor ve Kur'an'da geçen kulağa hoş gelen herhangi bir kelimeyi kutsal sayıp çocuğuna koyarak yanlış yapıyor. Zira Kur'an'da şeytanın da adı geçer ama hiçbirimiz bu ismi çocuğumuza vermeyiz. Ya da elleri kurusun diye lanet edilen Ebu Leheb ismi de Kur'an'da geçer ancak bu ismi de asla çocuğumuza vermeyiz. Uzun lafın kısası öncelikle koyacağımız ismin anlamı en çok dikkat etmemiz gerekendir. Bu konumuzda da sırf Kur'an'da geçiyor ve kulağa hoş geliyor diye isim olarak düşünülen ve yanlış anlamlar verilen Suden anlamı hakkında bilgi vermek istiyoruz...

Suden’in anlamı bazı sitelerde ‘Peygamber efendimizin Cennetteki en çok sevdiği ağaç’ olarak belirtilmiş Fakat Suden kesinlikle Hz Peygamberimiz’in Cennetteki en sevdiği ağaç değil!Kuran’da her geçen kelimenin isim olarak konulmaması gerektiğinin en iyi örneklerden biri Suden kelimesidir Evet, Suden Kuran’da geçiyor, ama ‘başıboş, sorumsuz’ gibi kötü bir anlam taşıyor Bu yüzden Suden önerilmeyen bir isim

Suden’in geçtigi bir ayet: E yahsebul’insânu en yutreke suden
    Türkçe’de anlamı:İnsan başıboş bırakılacağını mı sanır?
    mumsema.com

Suden Cennette En Sevdiği Ağacın Adı mıdır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adın "Aşk" olsun sevdiğim ..

Adın "Aşk" olsun sevdiğim ..

' Aşk, hisset şimdi beni [yüregimi].. Dinle şimdi bu yürekten sana dökülen sözleri [Oku]. Cümlelerimi, süslü sözcüklerin arasina sokuşturmadan yaziyorum seni, içimden sadece içimden gelen cümlelerle. Seni çok seviyorum ' Aşk ! .. Senin adin 'Aşk olsun ! Benim adim 'Hasret .. Hayat neymiş ? Gülmek .. ? Sevmek neymiş ? Benim Cevabini bilmedigim sorularim seninle cevap buldu ' Aşk.. Her...
  2. sevdiğiniz bir tatlı adı

sevdiğiniz bir tatlı adı

tatlı adları tatli adlari :) en çok sevdiğiniz tatlı
  3. Sevdiğine Sarılmak mı?

Sevdiğine Sarılmak mı?

rüyada sevdiğin kişiye sarılmak rüyada sevdiğine sarılmak sevdiğine neden birbirimize sarılırız Sarılma hakkında yüzlerce konu yanıt bulabilirsiniz fakat bu sarılma bence insana göre değişir. Niye birbirimize sarılırız?Hiç düşündünüz mü melekler her duygudan daha agır basar sarılmak sevgi göstergesidir bana göre. Hiç birine sarıldığınızdaki ruhunuzda bazı şeylerin değiştiğini hissettiniz mi?...
  4. Fotoğraf ağacı ile sevdikleriniz evinizin dekoru olsun

Fotoğraf ağacı ile sevdikleriniz evinizin dekoru olsun

Fotoğraf ağacı fotoğraf asılan metal ayak Sizde evinizde farklılık yaratmak istiyorsanız ve farklı tasarımları seviyorsanız fotoğraf çerçeveleri yerini alan hemde daha dekoratif duran bu fotoğraf ağacını evinizin bir köşesine koyabilir, sevdiklerinize ve anılarınıza daha yakın olabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş