gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

şükriye tutkun

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1965 yılında doğdu. Liseyi bitirdiği yıl Konservatuvar Opera-Şan bölümünü kazanmasına rağmen, zorunluluklar nedeniyle okul yerine işe gitmeye başladı. Çalışırken, bir taraftan da TRT Gençlik Korosu, İstanbul Operası Gençlik Korosu, St. Antoine Kilisesi Korosu´nda şarkı söylüyordu. Konservatuavar sınavına tekrer girip, birincilikle kazandı. Öğreniminin devam ettiği süre boyunca çocuk yuvalarında müzik öğretmenliği yaparak, çocuk koroları çalıştırarak iş yaşamına da devam etti. Konservatuvar eğitimi Şükriye Tutkun için teknik açıdan geliştiriciydi. Her gün yeni aryalar öğreniyor, küçük okul dinletilerinde onları seslendirerek beğeni topluyordu. Ancak, içinde bir eksiklik duygusu vardı, aryaları söylerken duygulanamıyordu. Şan hocasıyla türkü çalışmaya başladığında eksikliğin ne olduğunu keşfetti. Sesinin ve duygularının türkülerle var olduğunu, türkülerde kendini ve duygularını bulduğunu, mutlu olduğunu farketti. Albüm yapmak gündeme geldiğinde hiç düşünmeden 'Ben Türkü söyleyeceğim' diyen Şükriye Tutkun´un, albümün adı 'Sevin Gayrı'.

şükriye tutkun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emrah - Tutkunum

Emrah - Tutkunum

Tutkunum Tutkunum Ölesiye bir ömür al hapset beni Tutkunum Tutkunum sen yoksan yaşamış saymam ah kendimi Tabiki sensin Bana can verensin Sen herşeye çaremsin En güzel hikayemsin Bir kere sevdimi bu gönül Kollarında bir ömür İçim yanar alev alev gelde bu ateşi söndür
  2. Tutkun

Tutkun

Ben seni işliyorum şimdi satırlarıma Ince ince Masallar anlatıyorum ya uzaklardan, Hepsi seni özlediğimce Ya da bir düş kuruyorum korkusuzca Ama yürüdüğüm yollar Her zamankinden avare Hayal ediyorum seni Sırtının çizgisi boyunca Methiyeler düzüyorum dudaklarının köşelerine Her bir kıvrımını ezberliyorum yüzünün, Hiç doymayacak bir susuzlukla Ana dilini bilmediğim bir coğrafyada...
  3. Şükriye Tutkun - Ay Karanlık ( 2010 )

Şükriye Tutkun - Ay Karanlık ( 2010 )

şükriye tutkun ay karanlık Şükriye Tutkun hayranlarına yeni albümünün müjdesini buradan vermek istiyorum Evet arkadaşlar türkü ve özgün müzikten hoşlanıyorsanız eminim ki Şükriye Tutkun dinliyorsunuzdur .Ohalde sizlere sanatçının en yeni albümü ve albüm bilgilerini paylaşıyorum 01.Ay Karanlık 02.Nerdesin 03.Boşver Be Doktor 04.Başına Döndüğüm Kurban Olduğum 05.Uzun Kavak Ne Gidersin...
  4. Şükriye Atav kimdir

Şükriye Atav kimdir

şükriye atav kimdir, kısaca hayatı, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri Eski Türk filmlerinde çok sık gördüğümüz büyük usta Şükriye Atav hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Şükriye Atav (d. 4 Temmuz 1917, ö. 8 Ekim 2000 - Antalya) Tiyatro ve Sinema sanatçısı. 1919'da ailesiyle birlikte Rusya'ya giderek orada öğrenim görürken, 1931'de Türkiye'ye dönen sanatçı,...
  5. Şükriye Tutkun konseri

Şükriye Tutkun konseri

Şükriye Tutkun, konseri, nerededir, bilet fiyatları, tarihi, resimleri hakkında bilgi alalım arkadaşlar. Gidecek olan varsa şimdiden iyi eğlenceler melekler :) Şükriye Tutkun Mersin de Sanatçı: Şükriye Tutkun Yer : Beyaz Lale Hanımlar Derneği – Mersin Tarih: 10 Mayis 2011 Sali 20:00 Fiyat : Ücretsiz

Sayfayı Paylaş