gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sultan 3. Selimin Eğitimi hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben sizden Sultan 3. Selimin Eğitimi hakkında mümkünse bilgi paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sultan 3. Selimin Eğitimi

III. Selimin Eğitimi Hakkında Bilgi

3. Selimin babası 3. Mustafa vefat ettiği sırada 3. selim henüz 13 yaşındaydı. Bundan dolayı amcası I. Abdülhamit tahta çıktı. I. Abdülhamit şehzade Selim'e kendisinden önceki padişahların tersine, oldukça iyi davrandı. Kafes (oda hapsi) hayatı yaşamasına rağmen Selim'in iyi bir eğitim almasına izin verdi. Şehzade Selim müzik ve edebiyat ilgilendi.

Sultan III. Selim Osmanlı/Türk müziği tarihinde önemli bir tutar. Sultan III. Selim, icracı ve besteci olarak çok sayıda eser vermenin yanında, dönemin müzik âlimlerine / üstatlarına ve sanatçılarına, yeni çalışmalar ortaya koymaları konusunda telkinlerde bulunmuş ve bu yönlendirmeler sonucunda Osmanlı/Türk müziğinin teorik ve uygulamalı alanlarına ışık tutacak önemli kaynakların günümüze ulaşmasında etkili olmuştur.

Sultan 3. Selimin Eğitimi hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mihrimah Sultan Hakkında Bilgi

Mihrimah Sultan Hakkında Bilgi

Mihrimah Sultanın hayatı Mihrimah Sultan hakkında bilgi Ekranların reyting rekortmeni dizilerinden Muhteşem Yüzyıl'da izlediğimiz Hürrem Sultan'ın şeker mi şeker, minik kızı Mihrimah Sultan'ın hayatındna bahsetmek istiyoruz sizlere melekler :) Mihrimah Sultan 1522 yılında Topkapı Sarayı’nda doğdu. Mihrimah Sultan’ın doğumundan 2 yıl sonra da Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman’ın...
  2. 3. Osman Dönemi Islahatları hakkında bilgi istiyorum

3. Osman Dönemi Islahatları hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar sizden 3. Osman Dönemi Islahatları hakkında bilgi rica ediyorum benim gibi tarih sevenleri bu sayfaya bekliyorum:)
  3. 3. Mustafa Islahatları hakkında bilgi istiyorum

3. Mustafa Islahatları hakkında bilgi istiyorum

Selam arkadaşlar aranızda tarih konusunda benim gibi meraklı olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 3. Mustafa Islahatları hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. 3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi istiyorum sizden

3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi istiyorum sizden

Selam arkadaşlar aranızda tarih ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 3. Selim Ailesi Hakkında Bilgi rica ediyorum. Şimdiden çok sağolun.
  5. 3 aylık bebeğin gelişimi hakkında bilgi istiyorum

3 aylık bebeğin gelişimi hakkında bilgi istiyorum

Selamlar 2 aylık kızım var ve bebeğimle birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Merak ettiğim 3 aylık bebeğin gelişimi . Sanki kızım biraz iri , yaşıtlarından önde gidiyor :)

Sayfayı Paylaş