gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Sultana dan 2.Albüm Çıktı

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sultana ikinci albümü "Şöhret Yolu"nda hip-hop'ı oryantal ritmler, R&B, Anadolu halk ezgileri ve elektronika ile harmanlayarak doğu ile batıyı müzikal anlamda kaynaştırıp Türk hip-hop'ına farklı bir bakış getiriyor. "Şöhret Yolu" sadece hip-hop severlere değil, keyifli müzik dinlemek isteyen herkese hitap ediyor... 15 şarkının yer aldığı albümde Sultana'ya Suikast, Aziza A., Fresh B. konuk oluyor. Ankara havasının hissedildiği "Dibidik" şarkısı ile yaz döneminde Akdeniz ve Ege sahilleri fethedecek olan Sultana'nın ilk klibi de aynı parçaya DNA tarafından çekilecek. Albümde yer alan fotoğraflarda Tamer Yılmaz'ın imzası var. Sultana yeni albümünde de muhalif çizgisinden ödün vermiyor. Uzun süre Amerika'da yaşayan sanatçı; Türkiye'den aldığı doğu kültürünü ve daha sonra ABD'de gözlemleme fırsatı bulduğu batı kültürünü sentezleyerek bunu müziğine yansıtıyor. Türkiye'de yaşananları farklı, önyargısız ve hümanist bir bakış açısıyla değerlendiriyor. Şöhret Yolu'nda; kadın, politika, aşk, eğlence, TV kültürü gibi konular içiçe geçiyor, şarkılar bir nevi Sultana'nın gözünden esprili ve ironik bir yaklaşımla hayatı çarpıcı biçimde yansıtıyor.
    Türkiye'de kadının konumunu ele aldığı ilk albümü "Çerkez Kızı"nda yer alan "Kuşu Kalkmaz" video klibinin ülkemizde yasaklanması yurtdışında büyük tepki gördü. 2004 yılında Sultana, BBC-NPR ortaklı gün ortasında yayımlanan bir haber programının konuğu oldu. Yabancı basın Sultana'ya ve parçanın yasaklanması ile ilgili haberlere geniş yer verdi. Kadın konusunu içerdiğinden dolayı LİNK TV, İnsan Hakları Beyannamesi'nin kabul edilişinin 60.yıl kutlaması için bu yaz hazırladıkları özel projeye "Kuşu Kalkmaz"ı dahil etti. Dünya klüplerinde klasikleşmeye başlayan "Kuşu Kalkmaz"ı New York ve Londra'nın en hip mekanlarında duyarsanız şaşırmayın...
    Ray Charles, Led Zeppelin, Rolling Stones gibi müzik tarihine geçmiş isimleri keşfetmiş Ahmet Ertegün gibi çok önemli bir müzik adamının desteğini alarak müzikal hayatına başlayan Sultana, New York'ta yaşadığı dönemde CBGB Gallery, Wetlands, Izzy Bar ve Brownies gibi ünlü klüplerde sahne aldı. Ambient müziğin en önemli topluluklarından Kanadalı Delerium ile "Forever After" isimli şarkısında düet yaptı. Sultana'nın geçtiğimiz yıl Kenan Doğulu ile "Festival" isimli albümünde düeti yer alırken, Serdar Ortaç'ın yeni çıkacak albümü "Nefes" de "Ayrı Gitme" adlı parçasında düetle yer alıyor.
    "Sultana, kıvrak zekalı bir şair, bir rap'çi, olağanüstü bir şarkıcı olmanın yanı sıra, son derece alımlı genç bir hanımefendi. Bu ustalıklı albümü birçok yönüyle bir ilke imza atıyor."
    (Çerkez Kızı albümden) Ahmet Ertegün

Sultana "Şöhret Yolu" şarkı listesi:
    1. Intro
    2. Şöhret Yolu feat. Suikast
    3. Dibidik
    4. Taklaya Geldin feat. Aziza A.
    5. Interlude
    6. Petroil
    7. Söz Veriyorum
    8. Vahşi Doğu
    9. Interlude
    10. Önsöz
    11. Ben De İstiom
    12. N'apsam
    13. Interlude
    14. Belki
    15. 360 feat Suikast

Sultana dan 2.Albüm Çıktı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolar Temmuz 2006'dan beri en yüksek düzeye çıktı

Dolar Temmuz 2006'dan beri en yüksek düzeye çıktı

Global piyasalarda artan tedirginlikle dolar 1,66 YTL’yi aşarak Temmuz 2006’dan beri en yüksek düzeye çıktı. Dolar hızlı yükseldi. Kur bugün kritik 1.60 seviyesini aştı, hatta 1.67 YTL seviyesini gördükten sonra yeniden 1.64 YTL düzeyine indi. Dış piyasalarda resesyona yönelik devam eden endişelerin ve global kredi piyasalardaki sıkışıklığın tetiklediği dolar talebi tüm gelişmekte olan...
  2. Puma 'dan 2 yeni model kış için

Puma 'dan 2 yeni model kış için

puma shanghai metro puma yeni modeller ayakkabı modelleri ve fiyatları ayakkabı fiyatları yeni model . Spor Yaşamın Günlük Hayattaki İzlerini, Kendine Özgün Çizgilerle Detaylandıran PUMA, Hayatı Keyfe Dönüştürmeyi Seven Moda Tutkunlarına Sıra Dışı Alternatifler Sunmaya Devam Ediyor. London Trail Boot Dünya modasının son trendlerini günlük hayata yansıtan PUMA, London Trail...
  3. Linet Paylaşmak istiyorum albümü çıktı

Linet Paylaşmak istiyorum albümü çıktı

LİNET, 10 YILLIK SUSKUNLUĞUNU 'PAYLAŞMAK İSTİYORUM' İSİMLİ ALBÜMÜ İLE BOZDU. 'Tartışmasız şu anda müzik dünyasının en iyi sesiyim!'... 11 şarkının yer aldığı albümde Orhan Gencebay ve Ferdi Tayfur'un klasikleşmiş şarkılarını seslendiren Linet, Sezen Aksu şarkısı da yorumladı. 10 yıl aradan sonra iddialı olduğunu söyleyen Linet, 'Hiç taviz veremem. En iyi ses bende' diyerek iddiasını ortaya...
  4. 2. çizgi silik çıktı...

2. çizgi silik çıktı...

kızlar daha çok ilgi istiyorum noooluuuuurrrrr ikinci çizgi silik çıktı silik çizgi mağdurları BENDE HEPİNİZ GİBİ GEBELİK PLANLAYAN Bİ ANNE ADAYIYIM. 7 AYDIR BEBİŞ İSTİYORUZ AMA HER AY SONU HÜSRAN LA BİTTİ.... BENDE POLİKİSTİK OVER SORUNU ÇIKTI VE ADET DÜZENSİZLİĞİ VARDI.. 2 AY ÖNCE DOKTOR SÖYLEDİ...ŞİMDİ BU AY BENİM ASLINDA 14 ÜNDE REGL OLMAM GEREKİYORDU AMA OLMADIM DÜZENSİZ OLDUĞUM İÇİN...
  5. Simge "yeni çıktı" albümü

Simge "yeni çıktı" albümü

şarkıcı simge simge şarkıcı kimdir sarkici sanatçı simge, yeni çıktı, yeni çıktı albümü, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar. Yeni şarkıcı Simge'nin "Yeni Çıktı" albümü hakkında bir haber sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler:) Gülşen ve Serdar Ortaç’a yaptığı vokallerle müzik dünyasına ısınma turları atan Simge, ilk albümünü çıkardı. Erdem Kınay, Gökhan şahin...

Sayfayı Paylaş