gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Sulu Köfte yapımı

Konu, 'Köfteler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

fırında sulu köfte köfte yapımı sulu yapımı fırında tarifi firinda
    Yarım kg. orta yağlı kıyma
    2 adet orta boy kuru soğan
    1 kahve fincanı pirinç
    2 çorba kaşığı salça
    4 çorba kaşığı sıvıyağ
    1 çay bardağı sirke
    Yarım tatlı kaşığı karabiber
    1 tatlı kaşığı tuz
    Yarım tatlı kaşığı kimyon
    2,5 - 3 su bardağı su

Kıyma, yıkanmış pirinç ve baharatlarla 5-6 dakika yoğrulur, parmak uçları sirkeye batırılarak köfte harcından misket büyüklüğünde köfteler hazırlanır.
    İnce kıyılmış soğan sıvıyağda pembeleştirilir.
    Salça, karabiber, tuz ve su eklenir, kaynatılır.
    Hazırlanan köfteler salçalı karışıma atılır, piriçler şişene kadar pişirilir. Sıcak olarak sofraya getirilir.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sulu Köfte yapımı
    ara sıra yaparım çok güzel oluyor biz çok seviyoruz biraz uğraştırıyor ama değer:)
    bu arada fazla yapıp buzluğa atabilirsiniz
    saol canım emeğine sağlık

3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Sulu Köfte yapımı

teşekkürler canım bu akşam ayptım emeğine sağlık

Sulu Köfte yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sulu Yağlı Köfte

Sulu Yağlı Köfte

Malzemeler 100 gram yağsız kuzu kıyması 1 çay kaşığı karabiber 1 çorba kaşığı bulgur 1 adet yumurta 2 su bardağı kemik suyu 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 çorba kaşığı tereyağı 1 çay kaşığı kırmızıbiber 1 tatlı kaşığı nane 1 tatlı kaşığı kıyılmış maydanoz Tuz Yemeğin Tarifi 100 gram yağsız kuzu kıyması, tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı bulgur ve 1 adet yumurtayı yoğurun. Hamur...
  2. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  3. Terbiyeli Sulu Köfte

Terbiyeli Sulu Köfte

terbiyeli sulu köfte MALZEMELER ½ kg yağsız dana kıyma 2 orta boy soğan ½ çay bardağı pirinç tuz karabiber 1 adet yumurta ½ adet limon HAZIRLANIŞI Kıyma, tuz, karabiber, pirinç, ve rendelenmiş soğanlar iyice yoğurulduktan sonra küçük bilye şeklinde yuvarlandıktan sonra köfteler kaynamakta olan 4 su bardağı suyun içine atılır ve 20 dakika sonra altı...
  4. Ev Yapımı Köfte Tarifi istiyorum

Ev Yapımı Köfte Tarifi istiyorum

Merhaba arkadaşlar sizden mümkünse Ev Yapımı Köfte Tarifi vermenizi rica ediyorum bende evde köfte yapmayı öğrenmek istiyorum. Şimdiden Ev Yapımı Köfte Tarifi için çok mersi.
  5. Ev Yapımı Leziz mi Leziz Köfte Tarifi Buyrun...

Ev Yapımı Leziz mi Leziz Köfte Tarifi Buyrun...

Ev Yapımı Köfte Tarifi Resimli Ev Yapımı Köfte Nasıl Yapılır Sevgili melekler, yaz tatili çocuklar da evdeyken mutlaka sürekli bir köfte patates muhabbeti geçiyordur evde :) Haklı olarak yedirmek istemediğiniz fast food tarzı yiyecekler ve kızartmalar yerine evde kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz ev yapımı köfte tarifi ile karşınızdayız bu makalemizde. Çocuklarınıza evde hamburger de...

Sayfayı Paylaş