gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Sulu Yağlı Köfte

Konu, 'Köfteler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 100 gram yağsız kuzu kıyması 1 çay kaşığı karabiber
    1 çorba kaşığı bulgur
    1 adet yumurta
    2 su bardağı kemik suyu
    1 tatlı kaşığı biber salçası
    1 çorba kaşığı tereyağı
    1 çay kaşığı kırmızıbiber
    1 tatlı kaşığı nane
    1 tatlı kaşığı kıyılmış maydanoz
    Tuz

Yemeğin Tarifi
    100 gram yağsız kuzu kıyması, tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı bulgur ve 1 adet yumurtayı yoğurun. Hamur kıvamına getirin. Ceviz iriliğinde parçalar koparın. Elinizde yuvarlayarak uzatın. 2 su bardağı kemik suyuna 1 tatlı kaşığı biber salçası ilave edin. Tencerede kaynatın.
    Köfteleri de birer birer tencereye atın. Köfteler piştikten sonra, tereyağını tavada eritin, 1 çay kaşığı kırmızıbiber ve naneyi tavaya ekleyin. Servis tabağına aldığınız köftelerin üzerinde bu sosu gezdirin. Kıyılmış maydanozla süsleyerek servis yapın.
    Not: Kahramanmaraş yöresine özgü bir yemek.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Sulu Yağlı Köfte
    paylaşım için tşklerrr

Sulu Yağlı Köfte konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sultan

Sultan

mülkün gerçek sahibi Allahü Teala'ya; Sultanı hoşnut ve güleryüzlü görmek, ilahi ceza ile rüya göreni korkutan kimseye yahut Allah'ın rızasına erdiren işleri yapmaya, Sultanı gazaplı görmek namaz ve diğer emirlerdeki eksikliğe ve masiyet işlemeye, Sultaan olduğunu görmek ehli için mülke ve saltanata ermeye, ehli olmayan için, onun bulunduğu toplumda, alim ve takva ehlinin dışındakilere zarar...
  2. köfte

köfte

Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde iştahlı olduğuna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektiğine yorumlanır. Sağlıkla ilgili problemi haber verir.Rüyada köfte yemek, dostlarinizdan ihanet gördügünüze isarettir. Bir rivayete göre de köfte görmek aile içi olaylarla ilgilidir....
  3. Sulu Köfte yapımı

Sulu Köfte yapımı

fırında sulu köfte köfte yapımı sulu yapımı fırında tarifi firinda Yarım kg. orta yağlı kıyma 2 adet orta boy kuru soğan 1 kahve fincanı pirinç 2 çorba kaşığı salça 4 çorba kaşığı sıvıyağ 1 çay bardağı sirke Yarım tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz Yarım tatlı kaşığı kimyon 2,5 - 3 su bardağı su Kıyma, yıkanmış pirinç ve baharatlarla 5-6 dakika yoğrulur, parmak uçları...
  4. Terbiyeli Sulu Köfte

Terbiyeli Sulu Köfte

terbiyeli sulu köfte MALZEMELER ½ kg yağsız dana kıyma 2 orta boy soğan ½ çay bardağı pirinç tuz karabiber 1 adet yumurta ½ adet limon HAZIRLANIŞI Kıyma, tuz, karabiber, pirinç, ve rendelenmiş soğanlar iyice yoğurulduktan sonra küçük bilye şeklinde yuvarlandıktan sonra köfteler kaynamakta olan 4 su bardağı suyun içine atılır ve 20 dakika sonra altı...
  5. yağlı saçlar

yağlı saçlar

ben 14 yaşındayım saçlarımı hergün yıkamama rağmen saçlarım hala yağlı bu durum beni çok sinirlendiriyor.birde saçlarım hiç uzamıyor bana yardım edin lütfen

Sayfayı Paylaş