gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Sümbül Ağa (Selim Bayraktar) Kimdir?

Konu, 'Biyografi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

selim bayraktar sümbül ağa kimdir sümbül ağa sumbul aga sünbül Muhteşem Yüzyıl dizisinde haremdeki kızlardan sorumlu olan Sümbül Ağa gerçek adıyla Selim Bayraktar biyografisini sizlerle paylaşıyorum. [​IMG]
    Muhteşem Yüzyıl’ın Sümbül Ağası Selim Bayraktar Kimdir?Selim Bayraktar 1975 Kerkük doğumlu.Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu.Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Sümbül Ağa’sı Selim Bayraktar’ın, kendisini 13 yaşında orduya seçen Saddam Hüseyin’in Cumhuriyet Muhafızı olmamak için kurşuna dizilmeyi göze alarak ailesiyle Türkiye’ye kaçtığı ortaya çıktı…
    Bir petrol şirketinde çalışmak için Irak’a giden Köyceğizli bir baba ile Kerküklü Türkmen annenin oğlu olan Bayraktar, İran-lrak savaşının son günlerinde okuduğu okulu ziyaret eden Saddam Hüseyin tarafından asker olarak seçildi. Selim Bayraktar asker olmamak için Türkiye’ye kaçış öyküsünü şöyle anlattı:
    “13 yaşındayken bir gün Saddam Hüseyin okulumuzu ziyaret etti. Yanıma gelip başımı okşadı ve ‘Senden iyi asker olur’ dedi. Asker olmam için ben de, ailem de büyük baskı gördük. Saddam, savaş sırasında bütün sınırları kapatıp kaçmaya kalkışanların kurşuna dizilmeleri emrini verdi. Kurşuna dizilmeyi göze alıp sürekli kıyafet değiştirerek at üstünde sınırı geçtik. Türkiye’ye kaçmayı başaramasaydık Irak Ordusu’nda asker olacaktım…”
    Selim Bayraktar’ın rol aldığı başlıca yapımlar
    Köprü:2007(Erdal)
    Büyük Oyun(Kaçakçı Lider)2009
    Bir Bulut Olsam(Mahmut Paşa):2009
    Muhteşem Yüzyıl(Sümbül Ağa)2011

Sümbül Ağa (Selim Bayraktar) Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sümbül

Sümbül

Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Temiz aşk, güzel duygular, ahenk, mutluluktur.Rüyada sümbül çiçegi görmek, zenginliginin artmasi ve itibarinin çogalmasi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sümbül görmek, bolluk, refah, mal veya zenginlige isarettir.
  2. Selim Naşit Özcan kimdir

Selim Naşit Özcan kimdir

selim naşit özcan kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve bilinmeyen herşey bu yazımızda arkadaşlar. Usta tiyatrocu Selim Naşit Özcan hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Selim Naşit Özcan Doğum tarihi 1928 Ölüm tarihi 18 Ağustos 2000 Doğum yeri Türkiye / İstanbul Mesleği Tiyatrocu Türk tiyatro sanatçısı. Biyografi Büyük Tuluat Ustası Naşit Bey ile kantocu...
  3. Sümbül Ağa Hollywood'da Şansını Deneyecek!

Sümbül Ağa Hollywood'da Şansını Deneyecek!

sümbül ağa muhteşem yüzyıl hollywood yolcusu ne zaman gidecek yeni proje 2011 ile ilgili bilgiler burada melekler Ekranların fenomen haline gelen dizisi Muhteşem Yüzyıl dizisinin Sümbül Ağa karakterini canlandıran başarılı oyuncusu Selim Bayraktar, Hollywood'da şansını deneyecek melekler :) Muhteşem Yüzyıl'da ki Sümbül Ağa karakteriyle başarılı bir performans yakalayan Selim Bayraktar, ünlü...
  4. sümbül

sümbül

pembe ve mavi sümbül aldım bakımı yetiştirmesi hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirlerse bana sevinirim
  5. sümbül ağa gerçekten yaşadı mı ?

sümbül ağa gerçekten yaşadı mı ?

Melekler merhaba, benim merak ettiğim sümbül ağa gerçekte yaşadımı? Kanuni zamanında sümbül ağa diye biri varmıydı ve ne zaman nasıl öldü ?

Sayfayı Paylaş