Sümerliler Neyi Bulmuştur

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

sümerlilerin icatları sümerler neyi buldu Sümerliler Neyi Bulmuştur Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar nelerdir, buyrun öğrenelim...

Sümerliler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların, yanıtları aşağıda ki yazımızda yer almaktadır Melek'ler:)

Sümerliler Neleri İcat Etti
    Sumerlilerin buluşları
    Sümerlilerin yaptığı icatlar
    -astronomi bilimi gelişmiştir.

- İlk defa yazıyı kullanarak tarih çağlarını başlattılar (Çivi yazısı).

- Dört işlemi kullanmışlar, sayıları bulmuşlar, ve çemberi 360'a bölmüşlerdir.

- İlk yazılı kanunlar Sümer kralı Urgakina tarafından yapılmıştır.

- Ay yılı takviminin temellerini atmışlardır.

- Sümerlerde her erkek asker sayılırdı.

- Tekerleği icat ettiler.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Tarihlerinide yazsaydın keşke :(

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ya çok iyi şeyler bn 6. sınftayım bu konuları görmedim ama meraklıyım

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ilk yazılı kanunları, ilk şehir devletlerini, 5 gezegen ve burçları, matematik ve geometrinin temellerini,4 işlemi ..... bulmuşlardır....

5. gs champions 1905

gs champions 1905 Forum Okuru

Sıteyi beğendim cevabımı aldım sağlun

6. :dp8: Ben beyendim ama icatlarının tamamı varmı burda daha çok istiyordum ve tarihlerini ama eline sağlık yinede

7. cerensu yeşilyaş

cerensu yeşilyaş Forum Okuru

bencede

8. akıllı ArZu

akıllı ArZu Forum Okuru

Abi saol valla çok işime yaradı performans yapıodum saol :)

9. denizerdal

denizerdal Forum Okuru

çok teşekkür

10. Radioactive

Radioactive Forum Okuru

Kardesim iyi guzel yapmissinda bi aciklama tarih yapsaydin keske Hicbir ise yaramamis acikca soylersem

11. esra çakmak

esra çakmak Forum Okuru

Ben bu söylenenlere katılıyorum.Burada aradığım cevabı buldum ,sadece tarihlerde sıkıntı çektim .Yine de çok guzel olmus.Teşekkür ederim.

12. esra çakmak

esra çakmak Forum Okuru

:hayal:

13. esra çakmak

esra çakmak Forum Okuru

ben mesaj gonderdim yayınlanmadı lutfen yayımlansıın:18:

14. esra çakmak

esra çakmak Forum Okuru

15. Gjydhgddn

Gjydhgddn Forum Okuru

Tarihler yazılsaydı daha iyiydi

Sümerliler Neyi Bulmuştur konusuna benzer içeriklerimiz
  1. neyi silerdiniz,neyi çizerdiniz?

silgi olsaydınız neleri silerdiniz? kalem olsaydınız neleri çizerdiniz? evet arkadaşlar kalemde silgide elinizde hadi karar verin. ben kaderimi silerdim.
  2. Neyi Çağrıştırıyor?

dua neyi çağrıştırır dua ve ibadet ne çağrıştırıyor ve ibadet neyi çağrıştırıyor çağrıştırır Bir kelime veriyoruz. Alttaki üye bu kelimeye bakıyor o an çağrışım yapan, aklına ilk gelen kelimeyi yazıyor... Bu böyle böyle devam ediyor... Yazıyorum: Deniz
  3. 10 Sure neyi engeller?

10 sure 10sure 10 süre 1- Fatiha Suresi: Allah'in gazabini, 2- Yasin Suresi: kiyamet günündeki susuzlugu, 3- Duhan Suresi:kiyametin korku ve dehsetini, 4- Vakia Suresi: fakirligi, miskinligi, 5- Mülk Suresi: kabir azabını, 6- Kevser Suresi: hasimların kinini, 7- Kafirun Suresi: ölüm anındaki küfrü, 8- Ihlas Suresi: iki yüzlülügü, samimiyetsizligi, 9- Felak Suresi: hased...
  4. Neyi bekliyorsunuz?

Nazik olmak için bir gülümseme beklemeyin. Sevmek için sevilmeyi beklemeyin. Bir arkadaşın değerini anlamak için yalnız kalmayı beklemeyin. Çalışmaya başlamak için en iyi işi beklemeyin. Biraz paylaşmak için çok olmasını beklemeyin. Öğütleri hatırlamak için belâyı beklemeyin. Dua etmek için acıları beklemeyin. Yardım edebilmek için zamanınız olmasını beklemeyin. Özür dilemek...
  5. Kadınlar,gerçek değerini 'İslam'la bulmuştur...!

Sadece hanımlar değil aslında “erkek”ler de gerçek kıymetlerini ve şahsiyetlerini İslâm’la bulmuşlardır. Efendimiz, gerçek erkekliğin zorbalık, kabalık ve hoyratlıkta değil, nefsine hakim olmakta, civanmertlikte ve fazilette olduğunu göstermiştir. Dinimizde, kadın aynen erkek gibi cemiyetin bir parçası olarak kabul edilir, görüşü alınır ve onunla istişare yapılır. Bunun pratikte en güzel...
  6. Smileyi Kim Bulmuştur?

tıpı kim buldu dünya gülümseme günü Reklamcı Harvey Ball 1962’de bir müşterisinin isteği üzerine küçük, sevimli bir ikon yarattı. 300 dolara çizdiği Smiley’nin dünyanın en ünlü yüzü olacağını tahmin bile etmiyordu tabii. Tom Hanks’e Oscar kazandıran Forrest Gump’ta, filme adını veren alık kahraman Forrest, kariyeri yükselişe geçtiğinde pop kültüre yaptığı hizmetlerden bahseder art arda... John...
  7. Nalı kim bulmuştur, Nalın icadı

Nalı kim bulmuştur, Nalın icadı nal ne zaman bulundu, nal nasıl bulundu, nalı ilk kim buldu, nal ilk ne zaman bulundu gibi soruların cevapalrı aşağıda ki yazımızda yer almaktadır. Halk arasında nazara karşı bilinir nal, bilindiği üzere yine halk arasında atların ayakkabısıdır :D:D En azından ben böyle biliyorum:D:D Babannem, ben küçükken bana böyle demişti :D:D Peki nal nasıl ve kim...
  8. Neyi beğeniyorsunuz, neyi beğenmiyorsunuz?

Benim meleklere giyimle ilgili birkaç sorum olacak. Erkeklerin üzerinde gördüğünüzde çok beğendiğiniz giyimler nelerdir? örneğin ; kahve pantolon + beyaz gömlek + onitsuka ayakkabı gibi. örneğin ; mavı-kırmızı kareli gömlek + mavi pantolon + vans ayakkabı. "olumsuz" örnek ; pembe t-shirt + sarı pantolon + yeşil converse bu tarz, beğendiklerinizi ve beğenmediklerinizi...
  9. Galileo Galilei Neyi Bulmuştur

Galileo Galilei Neyi Bulmuştur arkadaşlar Galileo Galilei icadını yazar mısınız bana
  10. Howard Carter Kimdir eserleri neyi bulmuştur ?

Howard Carter kimdir, eserleri nelerdir ? Neyi bulmuştur ? Howard Carter 1874 de Londra'da, Kensington semtinde dünyaya geldi. Howard Carter Çocukluğu daha çok Swaffham, Norfolk'ta geçti. Daha Howard Carter, Mısır hükümeti tarafından eski yapıtlar müdürlüğüne atandı. Teb kazılarına katılıp (1910) Mısır kraliçesi Hatşepsut'un mezarını bulunmasında önemli rol oynadıktan sonra Lord...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. sümerler neyi buldu

,
  2. sumerlilerin buluslari

,
  3. sümerler neleri icat etmiştir

,
  4. sümerlerin buluşları,
  5. sümerlerin bulduğu takvim,
  6. sümerliler neyi icat etmiştir,
  7. Sumerliler neleri bulmustur,