gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sünnet yaptırmamayı düşünen oldu mu aranızda?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba melekler. Benim kısmetse bir oğlum olacak. Çocuklar konusunda bilgi sahibi olmak için elbette ki okuyor araştırıyorum.Bu araştırmalarımdan birinde sünnet olayının çocuk psikolojisi için olumsuz etkileri olduğu yazıyordu. Bizim geleneklerimizde sünnetin önemi büyük. Olayın dini boyutu da yok bildiğim kadarıyla. Acaba diyorum şu an bende olduğu gibi acaba yaptırmasam mı diyen oldu mu aranızda?

2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    Sünnet olmak İslam’ın şiârındandır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Sünnet olmak, erkekler için, sünnettir.) [Taberani]
    (Fıtri sünnet beştir: Sünnet olmak, kasıkları temizlemek, tırnak kesmek, koltuk altını temizlemek ve bıyıkları kısaltmak.) [Buhari]
    (İbrahim aleyhisselam, 80 yaşında [sünnet emri gelince gecikmemek için] balta ile kendisini sünnet etti.) [Buhari]
    (Sünnetsiz adam, 80 yaşında da olsa, Müslüman olunca yine sünnet edilir.) [Beyheki]

Resulullah, Müslüman olan erkeğe, 80 yaşında olsa bile, sünnet olmayı emrederdi. (Taberani)

ben oğlumu bu sene yaptırdım 4 yaşında güle oynaya gitti geldiği zaman bi yarım saat sızlandı sonrasında ertesi gün sokakta oynadı pipisine baktıkça hoşuna gidiyo mayasıru vardı kaşınıyodu şimdi teytemiz oldu anne hiç acımıyo kaşınmıyo diyo zaten peygamberimizin yaptığı yapılmasını söylediği hangi şeyde fayda yoktur ki

3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

çook yanlıs bır dusunce oglun sunnetsızmı gezdırıcen :D:D benımde bır oglum var ama o kadarda olmaz arkdasları sunnetlı senınkı sunnetsız hem dınen caız degılkı cok yanlıs sen bole dusunmemelısın bır anne olarak ben yenı dogunca yaptırıcaktım zaten ama kaynanamlkar dugun yapıcaklarmıs yenı dogunca yap o zaman canıda cok yanmaz

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Sünnet sadece dini açıdan değil sağlık açısından da çok yararlı. Hatta bazı yabancı erkeklerin bile müslüman olmadıkları halde sünnet olmayı tercih ettiğini duymuştum.

Bana göre çok fazla aklı ermeden sünnet olması daha iyi.. Gerçi günümüz de tıbbın da ilerlemesi ile sünnet de bir hayli kolaylaştı. Çok çabuk iyileşiyorlar merak etme:) Psikolojisinin de bozulacağını sanmıyorum büyüdükçe birçok şeyi unuttuğu gibi bunu da unutacaktır:)

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bence unutmuycak hıc bır zaman ama cok guzel bır anı olarak kalıcaktır gurulanarak arkasalrının yanında durucak bence kesınlıkle bole dusunmemelısın sen

sünnet yaptırmamayı düşünen oldu mu aranızda? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2 ile 7 yaş arasında sünnet yaptırmayın

2 ile 7 yaş arasında sünnet yaptırmayın

Cerrahi bir işlem olan sünnet birçok zaman sorunsuz sonuçlansa da uygun olmayan yaşlarda gerçekleştirilmesi çocuğun psikolojisini olumsuz etkiliyor. Tıbbi gereklilikleri bir yana bırakılırsa tamamen dini, kültürel ve geleneksel sebeplerle dünya üzerinde her yıl 13 milyondan fazla erkek sünnet ediliyor. Sünnet, İdrar yolu enfeksiyonu ve cinsel hastalık olasılığının azalmasına da yardımcı...
  2. Sünnet

Sünnet

Rüyada sünnet olmak veya sünnetli çocuk görmek, içinizi sikan dertlerinizin halledilecegine, sikintidan kurtularak feraha çikacaginiza delalet eder.
  3. Pascal Nouma Sünnet Olmuş

Pascal Nouma Sünnet Olmuş

Pascal Nouma, kimdir, resimleri, sünnet oldumu, neden oldu hakkında bilgiler Söylentilere göre Pascal Nouma sünnet olmuş kızlar...Nekadar doğru bilinmez...Geçelim şimdi haberin detaylarına Bekir Saçar, Pascal Nouma ile ilgili değişik bir anısını paylaştı. '2 Sayfa' programına konuk olan Bekir Saçar, Pascal Nouma 'nın Bebek'te kalabalık bir barın ortasında pantolonunu indirip sünnet...
  4. Pascal'dan açıklama: sünnet oldum!

Pascal'dan açıklama: sünnet oldum!

pascal nouma, pascal sünnet oldu, sünnet haberleri hakkında detaylı bilgi alalım. Bu aylarda sünnet olduğu haberleri ortaya atılan Pascal Nouma kesin bir açıklama yaparak oğlu ile kendisinin sünnet olduğunu açıkladı melekler :) Şarkıcı Kenan Uçkan'ın yeni albümü 'Her Dilde Aşk'ın Scotch Bar'daki tanıtım partisine katılan Pascal Nouma, sünnet olduğuyla ilgili çıkan haberlere açıklık...
  5. Vanda deprem oldu mu ?

Vanda deprem oldu mu ?

Evet kızlar biraz önce Van da 6.6 büyüklüğünde deprem oldu. Van'a bağlı Tabanlı köyünde 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bazı evler yıkıldı. Artçı depremler sürüyor. VAN ve çevresi bugün saat 13.40’da şiddetli depremle sallandı. Kentte telefonlar sustu, elektrikler kesildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Enstitüsü Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkez üssünün Van...

Sayfayı Paylaş