gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Süp Süper Islak Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

ıslak kek Biricik teyzoşumun severek yaptığı bizimde bayıla bayıla yediğimiz süp süper ıslak kek tarifini sizlerle paylaşmaya geldim kızlar :D:D ben henüz denemedim ama yediğim için vede hamarat teyzoşumun elinden çıktığı için çok güzel oluyo. hemen ilk fırsatta bende yapacağım şimdi sizlere tarifi vereyim resimdeki kek teyzeme ait değil ama tarif kesinlikle teyzoşumun tarifi :D:D

malzemeler ;

3 yumurta
    1.5 su bardağı şeker
    2 kaşık kakao
    1 su bardağı yağ
    1 su bardağı süt
    2.5 su bardağı un
    kabartma tozu ve vanilya

yapılışı ;

yumurtalar ve şekeri iyice köpük köpük olana kadar çırpıyoruz :D:D içine iki kaşık kakaoyu ve 1 su bardağı yağı sütü ilave edip çırpmaya devam ediyoruz. bu karışımdan kenara bir su bardağı ayırıyoruz. geride kalan karışıma iseun vanilya ve kabartma tozunu ekleyip iyice çırpmaya devam ediyoruz. yağlanmış kare yada yuvarlak borcam veya fırın tepsimize kekimizi döküp pişirmeye bırakıyoruz ortala 30-45 dakika aralarında pişer. siz artık kontrol ederek ayarlarsınız.
    kek frından çıktıktan sonra sıcakken üzerine ayırmış olduğumuz karışımı döküyoruz 15-20 dakika sonra hindistan cevizi serpip servis yapabilirsiniz

afiyet olsun melişler :şş::şş:

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bayılırm keke helede ıslak keke of of :D:D Bende mi denesem ne etsem :D

ASİMELEK bunu beğendi.
  3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    şiddetle tavsiye ederim ama sen beceremezsin şimdi :hıh: sonra gelip asi asi ıslak kekin hiçde güzel değilmiş deme :hıh: ben sana yaparım bir ara hatırlat çok hamaratım ya hahaha

şimall bunu beğendi.
  4. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ımmmm cok lezzetli olur bide asimin elinden olursa yemede yanında bayıl hahaha bu arada benimde ıslak kek tarifim olmalı bualarda bi yerde hahaha

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ya yapmazsan ne olacak :kedi: İşte o zaman seni yerim kek yerine Asi, bilmem anlatabildim mi :789:

ASİMELEK bunu beğendi.
  6. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    gülüm ben sana yaparım boşver bu yeni gelin işi ıslak keki hahaha asinin ıslak keki süte bandırıp yemesidir hahahahaha ben yaparım balıma det asi :hıh:

ASİMELEK bunu beğendi.
  7. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    ivet lavişim yemede bayılş hahahah

yaparım yaparım hemide bal gibin yaparımmm :uhh:

böö hiçde bilem değil:hıh: çok marifetliyimdirim ben övünmek gibin olmasın hahahah

CeMoŞ bunu beğendi.
  8. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ayy gözlerim yaşardı ayolll :A:A Bakın bakın nasıl yaşardı :muz: Bana kek yampak için birbirnize girmeyin, ben hepinizin kekini yerim hahaha Ayy çok şımartırık oldumm :kedi:

ASİMELEK ve CeMoŞ bunu beğendi.
  9. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

yi yiii dee yampak ne lo hahahahahaha ben desem olay olurdu hahahah

ASİMELEK bunu beğendi.
  10. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

ben tamamen kendim için savaş veriyorum :şş::şş: hahahah

:abo: yampak yampak yampakkk yampakk didi yampak hahaha

CeMoŞ bunu beğendi.
  11. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    la varya arkamı kolluyon haa ben dimedim rüya dimiş hahahaha

12. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yampak mı hahaha Ayy ne komik hahaha kim demiş onu hahaha Cemoş yapmak olmasın o bak bi daha msjlarımı değiştirip cemoşca yazma hahaha Yaşasın kötülük :A

CeMoŞ bunu beğendi.
  13. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

alaaaa ihale bana kaldı iyimi hahahaha tamam lo alışkınım benn nasıl olsa ben yazdım ben yazdım:deli: ben ben ben:deli:

14. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Off off bittim ben buna yaa :D:D Asimm yaa çok kötüsün insan fotosunu koymak yerine bütün meleklerimizin evine bi kaç dilimcik ya da bi kaç tepsicik gonderir demi ama yaa :D:D Olmadı böyle haberin olsun :D:D Neyse hadi borcun olsun :D:D

15. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ya var yaa sen ne kaa dürüst bir kadınsın yaa :kiss: Hiç itirazda etmiyor, acaba var mıdır senin gibi hatasını hemen anlayan kabul eden, kendine güvenen zeki bir kadın daha :D Gel gel öpcem valla öpcemmm :kiss: Marççççç!!!!

CeMoŞ bunu beğendi.
Süp Süper Islak Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıslak kek

ıslak kek

Malzemeler 4 adet yumurta 2 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao Aldığı kadar un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Ekstra Sos İçin 1,5 su bardağı toz şeker 1,5 su bardağı süt 1/2 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao Yapılışı Öncelikle yumurta ve şekeri iyice çırpın. Sonra sıvı yağı, sütü, kakaoyu ve diğer malzemeleri karıştırın. Kek...
  2. fındıklı ıslak kek

fındıklı ıslak kek

Fındıklı Islak Kek: Malzemeler: * 125gr tereyağı * 180gr bitter çikolata * 1 su bardağı (165gr) toz şeker * 4 yumurta, çırpılmış * 1 su bardağı (150gr) un, elenmiş * yarım su bardağı yoğurt * yarım su bardağı fındık, kavrulmuş ve irice dövülmüş Hazırlanması: 1. Fırını 175C'ye getirin. Küçük boy bir kaba yağlı kağıt serin. 2. Tereyağını ve çikolatayı bir tavada düşük ısıda...
  3. yağsız ıslak kek(denedimm)

yağsız ıslak kek(denedimm)

ıslak kek islak kek yağsız ıslak yağsız tarifi islakkek Malzemeler 4 yumurta 3 fincan şeker 3 fincan un 3 yemek kaşığı kakao 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 Lt süt 1 paket çikolata sosu Hazırlanışı: Şeker ve yumurtayı çırpın un kakao ve kabartma tozu da ilave edip çırpmaya devam edin hazırladığınız kek hamurunu tepsiye boşaltın .165 dereceye ısıttığınız...
  4. Islak Kek Tarifi Denenmiştir...

Islak Kek Tarifi Denenmiştir...

ıslak kek tarifi tepside ıslak kek tarifi denenmiş denenmiş tarifleri ıslakkektari Malzemeler: 1 Su Bardağı Şeker 1 Su Bardağı Sıvıyağ 3 Yumurta 1 Pk Kakao 1 Pk Kabartma Tozu Vanilya 2 Su Bardağı Süt (Yoğurtta olabilir ama ben denedim güzel olmadı) Alabildiğince Un Yapılışı: Yumurtalar ve şeker 3 dk çırpılır. Sonra sıvıyağ süt kakao vanilya karıştırılır ve mikserle...
  5. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...

Sayfayı Paylaş