gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Süper dadılar paylaşılamıyor

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ‘Akademi Dadı’ adlı dadı eğitim merkezinde, çocuk eğitimi üzerine 6 ay boyunca ders gören kursiyerler, kurstan birer ’süper dadı’ olarak mezun oluyor. Tamamı lise ve üniversite mezunu olan dadı adayları, çocukları çok seven kişilerden seçiliyor. Kurs süresince ruhsal yapılarının çocuk bakmaya uygun olup olmadığını anlamak için çeşitli testlerden geçirilen adaylar, çocuk eğitimini uygulamalı olarak öğreniyorlar. Çocuğun gelişimine ayak uydurup, hangi yaşta nasıl bir eğitim görmesi gerektiği konusunda bilgilendirilen dadılar, mezun olduktan sonra eğitim ve ekonomik seviyesi yüksek aileler tarafından da paylaşılamıyor. Hem de meslektaşlarından üç kat daha fazla maaş kazanıyorlar. Hukuk Fakültesi’nde okurken eğitimine ara vermek zorunda kalan ve daha sonra Akademi Dadı’dan mezun olarak dadılık yapmaya başlayan 37 yaşındaki Sevcan Çağatay, Nevra Ergene’nin çocuklarının bakımıyla ilgileniyor. 6 aydır Ergene ailesinin oğulları olan 3 yaşındaki Meriç ve 1.5 yaşındaki Arda’ya dadılık yapan Çağatay, “Bu kurs sayesinde, çocukların kritik dönemlerini, hangi davranışları normal, hangileri normal değil öğrendim” diyor. Bir kızı olan Çağatay, çocuğun hangi oyuncakla oynayacağını bilmenin önemine de dikkat çekiyor. Beni ve çocuklarımı eğitiyor Çocuklarının eğitimini Çağatay’a teslim eden Nevra Ergene ise “Hem beni, hem de çocuklarımı eğitiyor” diyor. Çağatay’ın kendisinin yaptığı birçok yanlış davranışı düzelttiğini belirten Ergene şöyle konuştu, “Ne kadar iyi anne olsanız da hatalarınız oluyor. Çocuğunuzu yabancı birine emanet etmek gerçekten kaygı verici. Çocuğunuza bakacak kişinin sabırlı, hoşgörülü, iyi eğitimli ve çocukları seven biri olmalı”. Aradığı tüm özellikleri Çağatay’da bulduğunu dile getiren Ergene, çocukların hangi saatte kalkmaları gerektiğine, çizgi film ve oyun saatlerinin sürelerine hep birlikte karar verdiklerini hatta pedagoga bile birlikte gittiklerini söylüyor.

Süper dadılar paylaşılamıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dadı

Dadı

Çocuk bakıcısı şefkatli, eğitme ve öğretme yeteneği olan kimseye; Kıymetli şeyleri güvenle teslim edilebilecek emin bir kimseye delalet eder.Rüyasında dadılık yaptığını gören kimse, uzun ve zahmetli bir işe girecek demektir. Dadi görmek, iyiye yorumlanir. Rüyasinda bir dadisi oldugunu ve ondan küçük yasinda dinledigi masallari tekrar anlatmasini rica ettigini görmek, eger bir yardima ihtiyaci...
  2. Petek Dinçöz - Kadın mıyım Dadın mı?

Petek Dinçöz - Kadın mıyım Dadın mı?

Bencillik rüyasından yan bakalım hadi küçük bey Soruyorsam merakımdan mükemmel mi gidiyor her şey Kabul et bir süre sonra alışkanlığa dönüyor her şey Ayrılıkta neyse payım bedelini ödeyip hemen giderim Kadın mıyım dadın mıyım söyle de sıfatımı öğreneyim Ayrılıkta neyse payım bedelini ödeyip hemen giderim Kadın mıyım dadın mıyım söyle de sıfatımı öğreneyim.
  3. Sahiplerini yediler.(paylaşılamıyorlar)

Sahiplerini yediler.(paylaşılamıyorlar)

Hepimizin sadık dost diye bildiğimiz köpekler bakın ne yapmış?Benimde bir köpeğim var ve asla böyle birşey hiç aklıma gelmedi tabii ama insan ürperiyor ki köpeğimi ben çok seviyorummm. ABD'de iki köpeğin, intihar eden sahiplerini yediği ortaya çıktı. Ülkenin Nebraska eyaletinin Omaha şehrinde gerçekleşen olayda, köpeklerin kendi silahıyla intihar eden sahiplerini yiyerek karnını...
  4. Süper....

Süper....

çok güzel...
  5. Kurt Seyit ve Şura Paylaşılamıyor!

Kurt Seyit ve Şura Paylaşılamıyor!

kurt seyit ve şura, kurt seyit ve şura dizisi, kurt seyit ve şura hangi kanalda Sevgili melekler, ekranların yeni başlayan ve ilgiyle izlenen dizisi Kurt Seyit ve Şura paylaşılamıyor! Bağımsızlığını ilan eden ‘Kırım’ yüzünden savaşın eşiğine gelen Ukrayna ile Rusya'nın en çok izlenen televizyonları, diziyi yayınlanamak için çekişiyor. İşte detaylar... Kırım göçmeni olan ve Çar’ın...

Sayfayı Paylaş