Süper Loto'da devir sayısına sınır

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.238
  Beğenilen Mesajlar:
  597
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Milli Piyango idaresi, 30 milyon lirayı aşması beklenen Süper Loto'da devre sınır getirmeye hazırlanıyor.
  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, 11 haftalık devir sonrasında büyük ikramiyenin 30 milyon lirayı aşması beklenen Süper Loto'da devre, sınır getirmeye hazırlanıyor.
  Halen sınırsız devir uygulanan ve büyük ikramiyenin 6 bilenin çıktığı haftaya kadar devredildiği Süper Loto'da Sayısal Loto'ya benzer bir uygulamaya geçilecek.

  Bu çerçevede yeni oyun planına göre, Süper Loto'da büyük ikramiye en fazla 8 hafta devredecek. Takip eden haftada da 6 bilen çıkmazsa, büyük ikramiye 9. haftada 5 bilenler arasında paylaştırılacak.

  Sayısal Loto'da da 4. hafta'da 6 numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa bu grubun ikramiyesi önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte 5 numarayı, bunun da olmaması halinde 4 numarayı bilenler arasında dağıtılıyor.

  ''AMAÇ DAHA ÇOK KİŞİNİN İKRAMİYE KAZANMASI''

  Bu arada MPİ Genel Müdürlüğünden bir üst düzey yetkili, Süper Loto oyun planındaki değişiklik ile sınırsız devir uygulamasına son vermeyi düşündüklerini belirtti.

  Mevcut sistemde 6 rakamının tutturulmasının zorluğu nedeniyle Süper Loto'da büyük ikramiyenin son çekilişlerde yaşandığı gibi haftalarca devredebildiğine işaret eden yetkili, şunları söyledi:

  ''Bu konuda vatandaşın tepkisini, kamuoyundaki hassasiyeti gözlüyoruz. Bu tepkileri dikkate alarak Süper Loto oyun planında değişiklik üzerinde duruyoruz. Bu şekilde sınırsız deviri kaldırabiliriz. Bunun yerine 8 devirden sonra yine 6 bilen çıkmazsa büyük ikramiyeyi 5 bilenler arasında dağıtmayı düşünüyoruz. Böylece çok daha fazla kişiye ikramiye kazandırabiliriz.''

  6 TUTTURULANA KADAR DEVİR BULUNUYOR

  1'den 54'e kadar sayı dizilerinin bulunduğu Süper Loto'da büyük ikramiye kazanabilmek için bir kolonda, çekilişte belirlenen 6 sayının tutturulması gerekiyor.

  Kazanma ihtimalinin yaklaşık 26 milyon kolonda 1 olduğu bu şans oyununda, yapılan çekilişte 6 numarayı tutturamayan olursa, büyük ikramiye, bir sonraki haftaya devrediyor. Mevcut oyun planında, Süper Loto'da, Sayısal Loto'dan farklı olarak, devir sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Süper Loto'da devir sayısına sınır konusuna benzer içeriklerimiz
 1. sayılar

  3, 3, 7, 7 sayılarından her birini bir kere kullanarak ve toplama çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini kullanarak 24 sayısını elde ediniz.
 2. artık devir değişti

  bir asansörde yolculuk yaparken diğer insanların sizden tiksinmesi için yapabileceklerinizi sıraladık: Birisi,asansöre girip çıkarken araba sesi çıkarın burnunuzu kağıt mendile sümkürdükten sonra mendili sağnız,solunuzdakilere gösterin....
 3. BU Devirde İnsandan Dan Korkacaksın

  hayatta 3 şeyden korkacaksın hayatta üç şeyden korkacaksın Bir genç cumartesi gecesi bir partiye gidiyor. Çok eğleniyor, birkaç bira içiyor Partiden tanıştığı bir kız ondan çok etkilenmiş görünüyor ve onu başka bir partiye davet ediyor Hemen kabul ediyor ve diğer partinin gerçekleştiği yerde birkaç bira daha içiyor ve daha sonra anlaşıldığı üzere birileri buna uyuşturucu veriyor...
 4. Devir Ve İskat...

  Devir ve iskat yoluyla kılınmayan namazlar affediliyorsa, namaz kılmaya ve başka ibadete ne gerek var? O zaman bir kâfir veya hiç ibadet etmeyen bir Müslüman da, iskatla Cennete gider. Devir ve iskat, kâfirler ve hiç namaz kılmayanlar için değildir. Namaz kılmayan kimsenin zaten imanını muhafaza etmesi çok zordur. Devir ve iskat, namaz kılan ve diğer ibadetleri yapan Müslümanlar için...
 5. butiğimi devir ediyorum.

  merhaba ben bazı sorunlardan dolayı 1.5 senedir emek verdiğim ve devretmeyi hiç istemediğim butiğimi malesef devretmek zorundayım. butiğim ümraniyede bankaların genel müdürlüklerinin arasında 17.000 personelin çalıştığı bir yerde. önünde özel hastane var sol yanında sultanahmet köftecisi ,sağ yanında metro gros market açılacak. üstüde 450 kişilik restaurant var. yer olarak altın değerinde .ama...

Sayfayı Paylaş