gebe
  1. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113

Sure-i Kadr´i Okumanin Faziletine Dair Hadis-i Serif

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında smiley tarafından paylaşıldı.

kadir suresi, kadir suresi okunusu

Meleklerim Resulü Ekrem Kadir sure-i celile hakkinda söyle buyuruyor:
    "Bu Sureyi farz namazlarinda okuyan kimse Cenabi Hakk tarafindan bir münadi: "Ey Allahin kulu! Allah Teala günahlarini affetti" diye nida eder"
    Ne güzel değilmi? Kisacik bir surenin bu kadar büyük fazileti var meleklerim....

Türkçe Okunuşu
    Bismillahirrahmanirrahim
    İnnâ enzelnâhu fî leyletil kadr (1) Ve mâ edrâke mâ leyletul kadr (2) Leyletul kadri hayrum min elfi şehr (3) Tenezzelul melâiketu ver rûhu fîhâ bi izni rabbihim min kulli emr (4) Selâmun hiye hattâ matleıl fecr (5)

Türkçe Meali (Anlamı)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

1 — Doğrusu Biz, onu Kadr gecesinde indirdik.
    2 — Kadr gecesinin ne olduğunu bilir misin sen?
    3 — Kadr gecesi; bin aydan daha hayırlıdır.
    4 — Melekler ve Rûh, o gece Rablarının izniyle her iş için iner de iner.
    5 — O, tanyeri ağarıncaya kadar bir selâmettir.

Sure-i Kadr´i Okumanin Faziletine Dair Hadis-i Serif konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler

Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler

Sûrelerin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler Kur'anı azimüşşan İnanlar için bir hidayet ve şifadır. 41:44 - Eğer biz onu yabancı dilden bir Kur'ân yapsaydık onlar mutlaka: "Bu kitabın âyetleri genişçe açıklanmalı değil miydi? Arap bir peygambere yabancı dil, öyle mi?" derlerdi. Sen de ki: "O, iman edenler için bir hidayet ve şifadır." İman etmeyenlerin kulaklarında...
  2. <<<<< hadis-i serifler >>>>>

<<<<< hadis-i serifler >>>>>

ilginç hadisler ............İki maddeli hadis-i şerifler İki şeyin korkusu Ümmetim için şu iki şeyden korkuyorum: 1- Bolluk ve rahat içinde iken, şehvetlerine uymalarından, 2- Namazı ve Kur’anı terk etmelerinden. (Taberani) Beladan kurtulanlar Ahir zamanda, şiddetli belaya maruz kalınır. Ancak şu iki sınıf kurtulur: 1- Allah’ın dini için, dili ile ve kalbi ile mücadele eden, 2- Dinini...
  3. Hadis-i Şeriflerde Oruç ve Fazileti

Hadis-i Şeriflerde Oruç ve Fazileti

oruç ramazan, oruç, hadisi şerif, oruç tutmanın fazileti hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Ramazan ayı ve oruç tutmanın faziletleri ile ilgili Hadis-i Şerifleri bu yazımızda bulabilirsiniz melekler Allah Teâlâ (bir hadis-i kudsîde) şöyle buyurmuştur: ‘Oruç başkadır. Çünkü o sırf Benim içindir, onun mükâfatını da (dilediğim gibi) Ben vereceğim. Kulum Benim için şehvetini,...
  4. Sure-i Cuma´yi Okumanin Fazileti

Sure-i Cuma´yi Okumanin Fazileti

Cuma Suresi, dua çeşitleri, Meleklerim büyük hazinemiz Kuran´dan Cuma Suresinin Faziletleri nelerder, sizinle paylasmak istiyorum. Sure-i Cumayi okumaya adet haline getiren kimseye, müslüman memlektelerinde Cuma namazina gelen ve gelmeyen kimselerin adedi karsiligindaki onar sevap verilir. Bir kimse Cuma Suresini firsat buldukca okumaya devam ederse, Seytanin vesvesesinden kurtulur....

Sayfayı Paylaş