gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113

Sürekli yüzüm kızarıyor neden ?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Ah şu kadınların güzellik takıntıları.Kimi yüzüne renk gelsin diye allıklar kullanır,kimi de yüzü kızarıyor diye çareler arar.Yüz kızarıklığı genelde heyecan anında ,stres olduğun da yada kızgınlık anın da ortaya çıkar.Özellikle açık tenli bayanlar da görülen bu durum ,bize konu olucak kadar takıntı halinde.Peki yüz kızarıklığına ne iyi gelir,yüz kızarıklığı nasıl geçer ? Tüm detaylar yazımızın devamın da.Öncesi ; Yüz Kızarma Sebepleri adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz. Utanma,mahçup olma,heyecan değişik duygu hallerinde yüz kızarıklığı ortaya çıkar.Ani gelişen bu durum bir müddet sonra kendiliğin den geçer.Aniden yüzün kızarmasının nedeni sempatik sistemin normalinden fazla çalışması ile ortaya çıkar.Bu durum kişinin hayatın da en basit durumlarda bile ortaya çıkıyorsa kişi için sorun oluşturur.Yüz kızarmasının diğer nedenleri acı yemek,aşırı sıcak veya soğuk ortamda bulunmak vs gibi durumlarda da görülebilir.Yüz kızarması sizin için problem oluyor ise günlük yaşantınızı etkilir ise mutlaka hekime görünün.Tedavisi var.Yüz kızarmasına ne iyi gelir ve yüz kızarmasının tedavisi hakkın da tüm detayları yazımızın devamın da bulabilirsiniz..

yüz kızarıklığı nasıl geçer.jpg

Yüz kızarması; utanma, mahcup olma, suçluluk, suç işleme, kızgınlık, telaş, heyecan gibi duygu durumlarında doğal bir vücut tepkisi şeklinde ortaya çıkabilir. Yüz kızarmasının böyle önemli duygu durumlarında ortaya çıkması ve duygu durumu geçtikten kısa bir süre sonra kaybolması normal ve kabul edilebilir bir durumdur.

Normal yüz kızarması nasıl olur?

Olağan yüz kızarması durumlarında vücutta adrenalin hormonu salgılanır ve vücut ısısı ani olarak artar. Vücudun ani artan sıcaklığı sempatik sistemi uyarır. Sempatik sistem yüzün kan damarlarını genişleterek kanı ısınmış kanı yüz bölgesine gönderir. Böylece yüzde ısınma hissi (sıcaklık) ve yüz kızarması ortaya çıkar.

Aşırı (anormal) yüz kızarması

Yüz kızarması nedenlerine göre, birincil (primer = nedensiz) yüz kızarması veya ikincil (sekonder = nedene bağlı) yüz kızarması olarak ikiye ayrılır. Olguların çoğunda birincil (bir nedene, hastalığa bağlı olmayan) ani yüz kızarıklığı vardır.

Bu gibi durumlardan doğal yollardan kurtulmak için maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz özellikle soğuk günlerde ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Cilt protein ve vitamin ihtiyacı duyar bunları alabilmek içinde düzgün beslenmeli cildinize dikkat etmelisiniz.

Cilt Kızarıklığı İçin Maske Tarifi

1 çay kaşığı elma sirkesi
    5 adet at kestanesi
    susam yağı

Öncelikle at kestanelerini alarak kabuklarını çıkartalım daha sonra kavanoza koyarak aynı seviyeye gelene kadar susam yağı ilave edelim ağzını güzelce kapatın ve güneş gören bir yerde tam 2 hafta beklemesini sağlayın. Daha sonra karışımı alıp süzerek sirkeyle karıştırın. Bu karışımı haftada 1 kez cildinize uygulayın.

Yüz Kızarması Nedenleri
    Yüz kızarmasının oluşumunda ki en önemli etken doğal sebeplerden oluşan heyecan ve kızgınlık anlarında daha çok belirgin olan bir durumdur.

Yüz kızarıklığı Gidermek İçin
    Malzemeler

1 tatlı kaşığı yumurta sarısı
    Rendelenmiş elma
    Hazırlanışı: Öncelikle 1 tatlı kaşığı yumurta sarısını ve rendelenmiş elmanın çeyreğini alarak karıştırın. Oluşturmuş olduğunuz karışımı cildinize yavaşça sürün ve 20 dakika boyunca cildinizde kalsın daha sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu sayede cilt kızarıklığını büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

Yüz Kızarması ile ilişkili durumlar
    Yüz kızarması ile doğrudan ilişkili olan hatta bu hastalıklar yüzünden bir çok kişide yüz kızarması meydana gelmektedir.Başlıca yüz kızarması oluşumunu tetikleyen hastalıklar şu şekilde.

Rosacea: Cilt kızarıklığına sebep olan cilt hastalıklarından biri olan Roza hastalığı en çok yanak bölgelerinde ve burun bölgesinde oluşmaktadır.Nadirde olsa gözleri de etkilemektedir.

Hiperhidroz: Bir diğer yüz kızarıklığı hiperhidroz ise el,yüz ve koltuk altlarında meydana gelen aşırı terleme sonucunda oluşmaktadır.

Menopoz: Yapılan araştırmalara göre menopoz ile yüz kızarması arasında bir ilişki bulunmaktadır.

Karsinoid sendrom: çok fazla görülmeyen bir hastalık türü olan karsinoid sendrom yüz kızarıklığına sebp olması ile bilinir. Ve bu hastalık meydana gelen kişilerin yüzlerinde meydana gelen kızarıklık ortalama 20 dakika boyunca geçmemektedir. Bununla birlikte yan etki olarak mide ağrısı ve çarpıntıya da sebep olmaktadır.

2. Feraceli ybz

Feraceli ybz Forum Okuru

3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , Allah sizden de razı olsun..Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Sürekli yüzüm kızarıyor neden ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. neden sürekli uyanık kalamıyoruz?

neden sürekli uyanık kalamıyoruz?

Bunun deneyle ispatlanmış cevabı 264 saat, yani yaklaşık 11 gündür. Randy Gardner isimli 17 yaşındaki bir lise öğrencisi 1965 yılında, bir bilim fuarında bu kadar süre uyanık kalarak rekor kırmıştır. Dikkatli gözlem altında yapılan diğer deneylerde insanların 8 ila 10 gün uyumadan durabildikleri ve bu sürede zihin, güdü ve anlayış seviyelerinde gittikçe ilerleyen bir konsantrasyon eksikliği...
  2. yüzüm çok kızarıyor

yüzüm çok kızarıyor

merhabalar 23 yaşında genç bir erkeğim benim sorunum biraz değişik olabilir size göre ama benim için büyük bir sorun çünkü yüzüm inanılmaz çok kızarıyor. bu sorun beni asosyal haline getirdi çok utanıyorum hangi ortama girsem kiminle konuşsam yüzüm hemen kıpkırmızı oluyor acaba bunun bir çaresi varmı ki iyice bunalıma girdim kız arkadaş bile edinemiyorum bu sorun yüzünden
  3. Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

kaşıntı nedenleri,kaşıntı neden olur,kaşıntı hastalık habercisimi,kaşıntıya ne iyi gelir,kaşıntı tedavisi hakkında bilgiler Geçmeyen Kaşıntılar Mide Bağırsak Hastalığı Belirtisi Olabilir İnatçı kaşıntıları önemseyin! Böbrek yetmezliğinden, karaciğer hastalıklarına kadar ciddi hastalıkların habercisi olabilen kaşıntı şikayeti, mide bağırsak hastalıklarının da arka planında kalan önemli...
  4. Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

Sürekli kaşınıyorum nedeni nedir?

kaşıntı nedir,kaşıntı neden olur,kaşıntının sebepleri,kaşıntıya ne iyi gelir,kaşıntının tedavisi,kaşıntı hakkında bilgiler Vücudun genelinde ya da belli bir bölgede hissedilebilir ve inatçı kaşıntılar sinir bozucu bir seviyeye ulaşabilir. Bazı durumlarda kaşıntıyla birlikte ciltte kızarıklık ya da kabartı gibi başka belirtiler de görülür. Egzama benzeri cilt hastalıkları, alerjik...
  5. Bebeğim sürekli kulağını kaşıyor neden?

Bebeğim sürekli kulağını kaşıyor neden?

Minik bebeğiniz kulaklarını kaşıyor veya onlarla sürekli oynuyorsa, ilk etapta bebeğin sadece kendi vücudunu tanımakta olduğunu düşünebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız çünkü çocuğunun sürekli kulaklarıyla oynadığından yakınan ve doktorun yolunu tutan pek çok anne bu cevapla karşılaşır. Bebek kulaklarını yeni keşfetmiştir ve onlarla oynamaktadır. Öte yandan ‘Acaba çocuğumun kulağında bir...

Sayfayı Paylaş