gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Sürgün

Konu, 'R-S' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

bir yere sürülmek mahrumiyete, hapse; Cennetten sürülmek fakirliğe, Bir alimi sürgüne gönderdiğini ve ona eza verdiğini görmek kötü bir duruma düşmeye ve malına birinin musallat olmasına, Mütediyyin, kendi halinde ibadetle meşgul birinin sürüldğünü görmeek, o kimsenin büyük kişiler nezdinde kabul görmesine delalet eder.Rüyada sürgün edildiginizi veya sürgün edilmis bir kimseyi görmek, sizi çok üzecek bir olayla karsilasacaginiza delildir. Bazilarina göre sürgün edildigini görmek esinden ayrilacagina veya çok sevdigi bir kimse ile arasinin bozulacagina delalet eder.

Sürgün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kargo - Sürgün

Kargo - Sürgün

Evinde yalnız bir aşık çölde bir damla su Garip bir görev ve yalnız bir yabancı gibi Zaman sessiz bir iğne hayat bir dantel Yarışta sakat bir atlet kader pusuda beklerken O bu günü yaşıyor Dünü unutmaya hevesli aklında bir silahla Sokakta aç bir kurt kaypak bir yan sözünde Kör bir umut ve anlamsız bir fal var öyküsünde Zor bir soru için güvensiz bakışlar Basit bir sırrı var ,ama hiç...
  2. Doğuş - Sürgün

Doğuş - Sürgün

en burada sürgün Sen orda ne haldesin Başka birini sevebilir misin ? Merak ediyorum Yaralama, yol ver bana Dayanamam sensizliğe inan Katlanamam yaşayamam Sürgün yüreğim sürgün Hap solmaz bedenim sürgün Yüreğim neler yaşadın Bunu da aşarsın koca bir çınarsın "Sensiz yüreğim sürgün"
  3. sürgüde eğitim

sürgüde eğitim

Sürgücünün en büyük sorunlarından birisi de eğitimdir. Bu gün kıt kanaat, türlü zorluklarla yarım yamalak bir eğitim aldığımızı hepimiz biliyor. Eğer şimdi istediğimiz hedeflere gelememişsek eğitim eksikliğimizden kaynaklanıyor. Hadi bizler yarım yamalak da olsa bir şekilde okuduk, ya maddi imkânları olmadığından dolayı okuyamayan ağabeylerimiz, ablalarımız ve kardeşlerimiz? Şu anda onların...
  4. Sürgün İlahisinin sözleri

Sürgün İlahisinin sözleri

Sürgün İlahisi sürgün ilahisi Ben bir sana asiksana vurgunum kalmadi becalim inan yorgunum bitsin artik benim dunye sürgünum al beni yanina ya resulallah bas beni barina ya habiballah al beni yanina ya resulallah dizlerim tutmuyor gözlerim fersiz lal olmus dillerim lehcem yetersiz gecmiyor bir gunum bir anim senizis al beni yanina ya resulallah bas beni barina ya habiballah al beni yanina ya...

Sayfayı Paylaş