gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Susamlı Fasülye Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Susamlı Fasulye Tarifi Resimli Susamlı Fasulye Tarifi

Doğrusu bu tarifi ben ilk defa duydum melekler ve sizlerle paylaşmak istedim. Henüz kendim denemedim ancak mutlaka yazın deneyeceğim. İşte susamlı fasülye tarifi..

Malzemeler

Taze fasulye
    Sarımsak
    Limon
    Susam
    Sıvıyağ
    Tuz

Yapılışı

Taze fasulyeyi ayıklayın ve yıkayın. Fasulyeleri kaynar suya atın. Rengi hafif değişmeye başlayana kadar haşlayın. Haşlanan fasulyeleri ocaktan alıp süzü, soğumaya bırakın. Bir kapta limon, sarımsak, tuz ve sıvıyağdan oluşan salata sosunu hazırlayın. Soğuyan fasulyeleri verev doğrayın. Doğradığınız fasulyeleri salata tabağına alın. Üzerine salata sosunu gezdirin. Küçük bir tavada bir miktar susamı kavurun. Rengi değişip güzelce kavrulan susamları salatanın üzerine serpin ve servis yapın.

Susamlı Fasülye Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. susamlı kurabiye

susamlı kurabiye

280 gr susam ,12kahve fıncanı un,bır bucuk su bardagı toz seker,bır paket margarin,2cay kasıgı kabartma tozu,üçbuçuk çorba kaşıgı su,cok az vanılya esansı,ÜZERİNE ,bır adet yumurtanın sarısı,susam.YAPILIŞI:SUSAMI, unu ,toz sekeri,margarini,kabartma tozunu,suyu ve vanılya esansını derin bır kapta karıstırın.hamurdan cevız ırılıgınde parcalar koparıp,oval sekıl verın.üzerıne yumurta sarısı...
  2. Fasülye Piyazı

Fasülye Piyazı

Malzemeler 1 kahve kaşığı biber Tuz 1 çay bardağı zeytinyağı 1 kahve fincanı sirke 250 gr fasülye 1 tane şeker 3-4 tane soğan Bol maydanoz Yapılışı Akşamdan ıslatılmış fasülyeleri süzünüz. Tencereye koyunuz.Üzerine soğanları çentiniz, suyunu koyup iyice pişiriniz.İneceğine yakın tuz koyup bir iki taşım kaynatınız.Pişince indirip süzünüz.Servis tabağına alınız ve şeker, sirke, zeytinyağı...
  3. Fasülye böreği

Fasülye böreği

MALZEMELER 1/2 kg taze fasülye 2 adet kuru soğan 5-6 diş sarımsak 6 tane yumurta 1/2 çay bardağı zeytinyağı veya tereyağı Tuz Karabiber İsteğe göre pul biber HAZIRLANIŞI Taze fasülyeler ayıklanıp yıkandıktan sonra kenarlarındaki kılçıkları da temizlenerek uzunlamasına ikiye bölünür. Az suda yumuşayıncaya kadar haşlanır. Süzgeç içinde soğumaya bırakılır. Büyük bir teflon tavada yaırm ay...
  4. susamlı atom nasıl yapılır

susamlı atom nasıl yapılır

Bir arkadaşımda susamlı atom yedim ve tarifi alamadım.Şimdi o arkadaşım yurtdışında ve tarif aklıma düştü.Varmıdır bilen duyan susamlı atomu :)
  5. Lezzetli Kuru Fasülye Nasıl Pişirilir?

Lezzetli Kuru Fasülye Nasıl Pişirilir?

kuru fasülye nasıl pişirilir, lezzetli kuru fasülya pişirmek için, kuru fasülyr yemeği Sevgili melekler, Türk mutfağının vazgeçilmezi, geleneksel yemeklerimizden kuru fasülyeyi pişirmek de maharet ister. İspir fasülyesi, çayeli fasülyesi gibi pek çok çeşiti bulunan kuru fasülyeyi en leziz ve sağlıklı şekilde pişirmek, misafirlerinizden övgü dolu sözler duymak istiyorsanız aşağıdaki...

Sayfayı Paylaş