gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sushi

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 çay bardağı pirinç sirkesi
    100 gr Japon pirinci
    İnce dilimlenmiş salatalık ve avokado
    İnce dilimlenmiş levrek ve tonbalığı
    Buharda pişmiş karides
    İnce somon dilimleri
    1 tatlı kaşığı tozşeker

Yapılışı
    * Japon pirincini bol suyla yıkayıp süzün. Özel tenceresine alıp hafif diri kalacak şekilde pişirin. Pirinçleri harmanlayıp soğutun. Pirinç sirkesi ve şekeri ekleyip tekrar harmanlayın.

* Pirinçten iki parmak kalınlığında ve bir parmak uzunluğunda köfte şeklinde parçalar hazırlayın. Pirinç köftelerinin üzerine aynı boyutlarda kesilmiş levrek, tonbalığı, somon veya karides yerleştirin. Servis tabağına dizdiğiniz sushileri zencefil turşusu, dilimlenmiş avokado, salatalık ve soya sosuyla birlikte servis yapın.

2. aysekum

aysekum Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar, ben de 14 Şubatta sevgilime evde sushi hazırlamıştım, yalnız tariftekinden farklı olarak sevgilim öyle seviyor diye :) ben yosun yaprakları kullanarak hazırladım ki cidden çok güzel oldu, pirinci, sirkesi bulunuyor ama bu sushi için kurutulmuş yosun yaprağı sıkıntı cidden, onu da sipariş ettim sevgilimi mutlu ettim :dp178:

3. aylabay

aylabay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ton balığını mayonezle karıştırıp içine çok az taze soğan kıyıp karabiber hazırlayarak güzel bir suşi harcı elde edebilirsiniz. ben bu karışımı yosuna sardığım suşilerde kullanıyorum.

4. ayça aydın

ayça aydın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    teşekkürler, hiç denememiştim.

Sushi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sertap, sushi yedi zehirlendi..

Sertap, sushi yedi zehirlendi..

Adana’daki konseri öncesi sushi yiyen Sertab Erener zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Fanta Gençlik Festivali kapsamında turneye çıkan Sertab Erener’in başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Turnenin İzmir ayağında basın mensuplarıyla sohbet eden Erener, Adana’daki konserinden önce yediği sushiden zehirlendiğini söyledi. Bu yüzden 2 konserini iptal etmek...
  2. Sushi İle ilgili Herşey

Sushi İle ilgili Herşey

sushi malzemeleri suşi malzemeleri nori nerede satılır yemek çubukları nerede satılır sushi bulunur Öncelikle netleştirmek gereken nokta: Çoğu kişi Sushi nin çiğ balık ya da çiğ deniz ürünlerinden oluşan bir yemek türü olduğunu düşünüyor. Bu kısmen yanlış; Sushi, çeşitli sebze ve deniz ürünlerinin (çiğ yada pişmiş olarak) özel bir tarifle yapılmış pirinç ve kurutulmuş yosun (nori) ile...
  3. Ton Balıklı Sushi

Ton Balıklı Sushi

sushi tarifi Japonların en ünlü yemeği olan sushiyi sevenler için buda ton balıklı Malzemeler 300 gr. çok taze ton balığı 2 su bardağı yuvarlak pirinç 4 su bardağı su 2 yemek kaşığı pirinç sirkesi veya elma sirkesi 1 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz Japon soya sosu veya soya sosu Wasabi Yapılışı Pirinci bol su ile yıkayın ve süzün. Pirinci süzdükten sonra verilen ölçüde suyla...

Sayfayı Paylaş