gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Süt (bebek) dişleri kaç tanedir?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bebeğin süt dişi kaçtanedir,bebeğin süt dişleri ne zaman dökülür,bebeklerde süt dişleri kaç tane çıkar,bebeklerde diş ne zaman çıkar,bebeklerin süt dişleri hakkında bilgiler
    d.Jpeg

Diş çıkaran bebeklerde sürekli salya akıtma ve bulduğu her nesneyi ısırma davranışı görülmektedir. Ağrı gece boyu bitmeyen huzursuzluklar bir anda çıkan yüksek ateş ve aniden gelişen ishal bebeğin diş çıkardığının kanıtıdır. Bebeklerin ilk dişi olarak bilinen süt dişleri toplamda 20 tanedir.
    Gelişimine bebek daha anne karnındayken başlayan süt dişleri ortalama olarak 6. ayda çıkmaya başlamaktadır. Bu dişler 3-4 yaşına kadar çıkmaya devam eder ve daha sonra tek tek dökülür.

Dökülen dişlerin yerine 7 yaşından itibaren kalıcı dişler çıkmaya başlamaktadır. Eğer süt dişlerinde çürük ve benzeri bir problem varsa bunun erkenden tedavi edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu dişlerde yaşanan sorunlar daha sonraki çıkacak dişleri yakından etkilemektedir.
    Süt dişlerinin önemi çok büyüktür. Küçük yaşlarda süt dişleri çürür ya da çekilirse bu yeni çıkacak dişlerin çarpık ve sorunlu olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ailelerin çocuklarının dişleri konusunda hassa davranması ve erken yaşlardan itibaren bir uzmandan yardım alması gerekmektedir.
    Süt dişlerinin önemi kavrandığında çocuklarda dişlerine daha özenli bakmaya başlarlar. Özellikle küçük yaşlarda başlanılan diş fırçalama çocukların diş problemleri yaşamasının önüne geçecektir.
    Sağlıklı bir diş yapısı kişinin bütün hayatını etkileyeceğinden küçük yaşlardan itibaren süt dişlerinin önemi öğrenilerek ona göre önlem alınmalıdır. Bebeklerde diş macunu ile fırçalama işlemine bir yaşından itibaren başlanılabilir.

Süt (bebek) dişleri kaç tanedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kaç tane ojeniz var?

kaç tane ojeniz var?

ilk ben başliyim 18 tane var ve daha da artacak peki ya sizin kaç tane ojeniz var?
  2. Bebeklerde süt dişleri

Bebeklerde süt dişleri

Kızlar bebeklerdeki süt dişleri tam olarak ne zaman kaç aylıkken çıkıyor nelere dikkat etmem gerekiyor benim bebeğimin bi dişi öbüründen geç çıktı ve sanki eyri gibi hatta sankisi yok eğri :) Biraz şeker bir görüntü vermeye başladı bu eğri diş ama bunun bir sakıncası varmı kızlar tşk.
  3. bebek bezi stokluyorum kaç tane almalıyım sizce?

bebek bezi stokluyorum kaç tane almalıyım sizce?

Hayirli aksamlar ben 6. Ayimi bitirdim bebek icin alisveris yapioruz artik bazen cok uygun bebek bezleri oluyo kampanyadan ben tecrubeli annelere adminlere sormak istedim hangisinden almak gerekir kac numaradan kac paket harcadiniz simdiye kadar
  4. Bebekler günde kaç ml süt içer?

Bebekler günde kaç ml süt içer?

bebekler ortalama ne kadar süt tüketir,bebekler ne kadar anne sütü almadır,bebeklerin ay ay beslenmesi,bebeklerin günlük süt gereksinimi,bebeğin beslenmesi ve anne sütü tüketimi hakkında bilgiler Ortalama 3 kilo doğan bir bebek; -İlk 3 gün iki saatte bir 60ml, toplamda 450–600 ml -6.haftya kadar her öğünde 60–150 ml, günde 7–8 öğün, toplam da 450-900ml. -6 hafta- 4 ay her öğünde 120–180...

Sayfayı Paylaş