gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

süt içemeyen gebeler size önerim var

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

sütlü tatlı sütlaç yapımı
    Selam kızlar,
    Birçok kişi için süt kabus gibidir .Özellikle ben kokusunu hiç sevmem
    Hamileliğimde içemedim pek ama onun yerşne sütlü tatlı tüketmeye çok çalıstım

sizede güzel bir sütlaç tarifi veriyorum
    ve birde ballı enfes bir sütlü tarifide var tabiki portalımızda denemenzi öneririm
    1 kg soğuk süt
    2 çay bardağı pirinç
    1 litre su
    3 yemek kaşığı pirinç unu
    1,5 -2 su bardağı toz şeker
    tarçın

Pirinci yıkayıp su ile ateşe koyun. pirinçler uzayıp suyu çekene kadar kaynatın, soğuk sütü ekleyin. 1-2 defa karıştırıp, kaynamasını bekleyin. Bu arada bir kasede pirinç ununu 1 su bardağı soğuk su ile ezin. tencerede kaynamakta olan sütten 1-2 kepçe alıp kaseye ekleyin. (pirinç unu ılınmış olmalı). pirinç ununu tencereye ekleyin, arasıra karıştırarak 10 dakika kadar pişirin. 2,5 su bardağı toz şekeri ilave edip karıştırın ve 1-2 taşım kaynatın.
    sütlacı kaselere paylaştırın. soğuyunca üzerlerine tarçın serpin.

hatiss ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sütlaç mı ayy bayılırım çok severim :) Olsada yesek şimdi soğuk soğuk bol tarçınlı :):) Gece gece nefsimizi kabarttın birtutamanne :) Paylaşımın için tşkler tatlım :)

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ayyy benimde canım çekti ama yaaa pöff :S çok güzel görünüyoooooo

4. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    ohhh olsada yisekyaaa cok güzel görünüyooo..tarifi aldım bile ilk fırsatta yapcam...

süt içemeyen gebeler size önerim var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kocanız eskidimi  size bir öneri

kocanız eskidimi size bir öneri

EN uygun :Dancing_furious:çöpe atın şekilde görüldüğü gibi
  2. gelin siz bişeyler önerin

gelin siz bişeyler önerin

sevgili mm sakinleri bir süredir bu sitedeyim yanlız burda bişeylerin eksik olduğunu hissediyorum açıkçası bu eksikliyin ne olduğunu çözmüş dyilim burda sayılı bir kaç arkadaşın dışında aktif olan üye sayısı çok az demekki bişeyler eksik yada yeterli deyil kendi adıma ben bu siteyi çok seviyorum burdaki dostluğuda seviyorum madem burası bizim sitemiz o halde el birliğiyle burayı dahada...
  3. bir önerim var!!!

bir önerim var!!!

öncelikle merhaba herkese, bir oyun konusunda öneride bulunmak istiyorum. bahsettiğim oyun konuya en çok konu yükleme oyunu belirli günler ayarlansın adminler veya yöneticiler tarafından bu oyunla ilgilenecek olan yöneticiler gruplar hazırlasın . her gece olmasa da iki günde bir iki kişi arasında bu oyun yapılsın.. bu kişilere zaman verilsin önceden belirli bir saat kararlaştırsınlar. sonra...
  4. Bir önerim var !!!

Bir önerim var !!!

Sevgili Adminlerim ve Sadmin acaba siteye sadece Siirler icin bi bölüm acilsa olurmu bir yildir siteye üyeyim varsa ben hala o yeri bulamadim :D:D:D Ünlü sairlerimizin Siirlerini paylasabilecegimiz bi yer olsa mesela sadece..... Böyle birsey mümkün olursa sevinirim :) Simiden tüm yetkililere tsklerimi iletiyorum....
  5. İdrar Yanmanız Varsa İşte Size Bir Öneri....

İdrar Yanmanız Varsa İşte Size Bir Öneri....

İdrar Yanmasını Önleyen Sebze İdrar Yanmasını Ne Önler İşte pazı sebzesinin yararları arasıda idrar yanmasını önleyen bir etkisi varmış....Pazı yaprağı hepimiz biliriz ki ıspanağı andırır..Ve pazının dolması cok lezzetli olur....İşte pazı sebzesinin idrar yanmasını nasıl önler bakalım... İdrar yanmasını önleyen sebze Ispanak kadar faydalı olan pazının içerisinde, bol miktarda A, C...

Sayfayı Paylaş