gebe
  1. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8

Süt sorunumuz var

Konu, 'Gebelik' kısmında didem_741 tarafından paylaşıldı.

Bende bu durum yeni çıkmaya başladı. İnternetten araştırmalar yaptım.Tüm yazıları okudum uyguladım ama hala sütüm gelmiyor :( nohut yedim,su içiyorum normalde günde 2 litreden 3 litre su içiyorum ama pek artış göremedim. şimdi milupanın çayını kullanıyorum ama ondanda artış yok 8-12 defa emziriyorum :18: :emzirme:

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bol emzirmeye devam et didem. Olmayacak diye düşünme, kendini şartlandır. Bir de stres olmayacak kesinlikle, hiçbirşeye kafanı takma. Bünyeden bünyeye değişmekle birlikte hurma, boza, dereotu, bulgur, soğan, rezene çayı, hoşaf, tahin helvası süt yapıyor. Bilgin olsun. Değişik birşey duyarsam yazarım :tik:

3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bol bo tatlı yee bol bol ahlley yee abur cubur yee su ıççç

didem_741 bunu beğendi.
  4. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    su içiyorum 2den 3e çıktık ama yok :(

5. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ÖNCELIKLE SAKIN OL RAHATLA;17 aykizimi emzirdim ve dahada emerdi,ama ilac kullanmaliydim.rahat ol,sik sik ilik dus yap,sakin olmaya calis,cevrende anne,kaynana,görümcecik vsss varsa onlarda uzak dur,bebegini alip ayri bir yerde yataga uzan sakin sakin bebisini seve seve emzirmeye basla.üzum suyu ,havuc,yesil salatalar,salatalik,eisberg salata,papatya cayi ama mümkünse caylarin icine cubuk tarcinda koy.bide en fazla 3 ,4 fincan fazlasi bebise zarar verebilir.yogurt,ayran,meyveli yogurt ama kendin hazirla.örnek elmayi kücük dogra,üstüne armut,üstune tarcin ve tabiki yogur.inan ise yariyor.nana ,maydanoz,mercimek corbasi,nohut,fasulye,soganlar,sarimsak ,tursu vsss bunlari cok az ye ve dene cocukta rahatsizli yapabilir.bu yazdiklarimin hepsini bizzat yaptim,bide gece uykusu cok önemli.sakin sütüm yetmiyo diye düsünme benim dokktorum bebekler düsündügünüzden akilli,yemek simdi var,cook emiyim sonra kalmaz düsüncesiyle sürekli emmek isterler demisti.cok dogru..

didem_741 bunu beğendi.
  6. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    deneyim ozaman ben sağol

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Eğer beni dinlersen sütünün artmasını isteyen herkese tavsiye ettiğim malt içeceği maltanayı sanada öneririm bende ve tüm tavsiye ettiğim çevremden kişilerin işine çok yaradı. Ben ikiz bebek emzirdim sütüm yetmiyordu o içeceğin sayesinde az gelen sütümün kaynağını ve taştığını hissettim mucize bir içecek:)

canelif ve didem_741 bunu beğendi.
  8. aysen*

aysen* Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    144
    Ödül Puanları:
    43
    en buyuk ilaci dinlenmek didemcim uyu firsat buldukca sabah kalktigin da sutunun oldugunu farketmisindir dinlenirken depolandigi icin.taze fasulyede etkilidir cnm .

9. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    nerden bulabilirim içeceği

10. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    bu icecege alkolsuz birada deniliyor galiba.büyük alisverismerkezlerinde kesin vardir.

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba benimde sütüm yoktu ama su içerek sütüm geldi şuan 7.çocuğuma hamileyim ama bakalım bunda daha fazla süt gelir :)

12. didem_741

didem_741 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
  13. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

benden sana tavsiye canım bol bol su iç :)

ayla89 bunu beğendi.
  14. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

ayrıca burdakilerin dediği gibi mal içeceği iç

- - - Updated - - -

bulgur falan ye öyle :)

ayla89 bunu beğendi.
Süt sorunumuz var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyku sorunlariniz mi var???

Uyku sorunlariniz mi var???

UYKU BOZUKLUKLARI Uyku bozuklukları oldukça sık karşılaştığımız problemlerden biri.Gece uykusu saatleri önemli kişisel farklılıklar göstermekte.Örneğin bazılarımız erken yatıp erken kalkmayı,diğerleri ise geç yatıp geç kalkmayı tercih ederler.Geç yatanlar akşam saatlerinde erken yatanlar ise sabah saatlerinde daha verimli olurlar.Gece uyku saatini belirleyen önemli faktörlerden biri de uyku...
  2. Anne Sütüyle Beslenme Sırasında Karşılaşılabilecek Sorunlar burada

Anne Sütüyle Beslenme Sırasında Karşılaşılabilecek Sorunlar burada

-Aşırı ağlama - Yeterli kilo alamama - Meme başı çatlağı - Göğüste süt birikmesi - Kanalda tıkanıklık - Mastit - Meme absesi - Anneye ilişkin hastalıklar - Bebeğe ilişkin hastalıklar Aşırı Ağlama Bebeklerde aşırı huzursuzluk olması çoğu zaman bebeğin yeteri kadar emmediği olarak yorumlanarak ek besinlere erken başlanmasına neden olan bir durumdur. Oysa sağlıklı...
  3. Süt çocuklarında Beslenme İle İlgili Sorunlar

Süt çocuklarında Beslenme İle İlgili Sorunlar

süt ile ilgili görseller Bebeğinizi beslerken dikkat etmeniz gerek önemli detaylar vardır meleklerim.Düzenli ve doğru beslenmeyle daha sorunsuz bir bebeğiniz olacaktır.Bunu nasıl yapmalıyız ve doğru yapmadığımızda karşılaşacağımız sorunlar nelerdir; aşağıdaki yazıdan öğrenelim. Süt çocuklarında Beslenme İle İlgili Sorunlar Yetersiz Beslenme Bebeğin huzursuz oluşu ve fazla ağlaması, az...
  4. yeter artık! Annemle sorunlarım var

yeter artık! Annemle sorunlarım var

ben daha 17 yaşındayım annemle onun haberi olmadığı bir sorunumuz var. çok düşüncesiz davranıyor,beni hiç düşünmüyor. sorunumuz eften püften bir sorun değil,konuşmak istiyorum ama nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. nasıl diyeceğimi de bilmiyorum ama söylemek zorundayım artık çünkü patlamak üzereyim. annem bazen banyodan sonra mahrem yerini havluyla kapatıp yanıma geliyor. git üstünü giy diye...
  5. evlilik sorunları yardıma ihtiyacım var

evlilik sorunları yardıma ihtiyacım var

meraba yaklaşık 1 yıllık evliyim eşimin teyzesi geldi baya dengesiz patavatsız birisi canımı çok sıktı ama misafir diye hiç belli etmedim ona. Onlar gittikten sonra eşimle dertleşme geregi duydum ama konuyu kapattı. bende annemle dertleştim bunu duyan eşim delirdi baya kızdı bana telefonu mu kırdı kendi ailemle ilgili millete hep anlatıyordu ama ben yapınca olay oldu yüzüme bile bakmıyor. ne...

Sayfayı Paylaş