gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

sütlü börek

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sütlü börekler sütlü börek tarifleri börek tarifi sütlübörek SÜTLÜ BÖREK Malzemeler:
    5,6 adet mümkünse el açması yufka
    1 kg süt
    2 yumurta
    1 su bardağı sıvı yağ
    100,150 gr margarin veya tereyağı
    1 kalıp beyaz peynir yada lor
    Yapılışı:
    bir yufkayı tezgaha yayın üzerine ufalanmış peynir serpiştirin,karşılıklı iki ucundanyavaşça büzmeye başlayın pilise gibi bir görünüm alana kadar
    4 parmak aralıklarla kesin ve yağlanmış tepsiye yerleştirin,tüm yufkalara aynı işlemi uygulayın,yufkaların üzerine margarin parçaları atın ve 200 derecede hafif pembeleşene kadar pişirin.
    bu arada yumurtayı çırpın sütü ve yağı ekleyip karıştırın,fırında pembeleşmiş böreklerin üzerine bu karışımı dökün,tekrar fırına verin 5 dk sonra fırını söndürün fırının sıcaklığında 10 dk bekletin umarım beğenirsiniz.
    afiyet olsun

sütlü börek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor?

Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor?

Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor lütfen bilen varsa aranızda bana da Sütlü Gül Böreği tarifini versin kızlar.
  2. İşte Sütlü Gül Böreği Tarifi Hamur İşi Sevenlere.....

İşte Sütlü Gül Böreği Tarifi Hamur İşi Sevenlere.....

Sütlü Gül Böreği Tarifi Sütlü Gül Böreği Nasıl Yapılır Sütlü Gül Böreği Tarifini misafirimizin isteği üzerine sizinle paylaşıyorum meleklerim...İşte börek böyle olur....Misafirlerinize çocuğunuz okudan geldiğinde çay yanında gidecek süper bir börek....Şimdiden yapacaklara afiyet olsun...Yanında Kıymalı Burma Börek Tarifinide size veriyorum.... MALZEMELER 3YUFKA 1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ...
  3. Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Sütlü Yufka Böreği Tarifi Sevgili melekler, harika davet sofraları için yapabileceğiniz güzel bir börek tarifi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sütlü yufka böreği nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız :) MALZEMELER 1 paket yufka 1 litre süt 2-3 yemek kaşığı tereyağ ( 50 gr ) 250 gr beyaz peynir Bir demet maydanoz 1 adet yumurta sarısı 2 tatlı kaşığı çöreotu HAZIRLANIŞI...
  4. Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor

Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor

Merhaba aranızda Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor bilen var mı acaba? Eğer ki Sütlü Yufka Böreği yapılışını bilen hanımlar var ise bana mümkünse Sütlü Yufka Böreği tarifini yazsın lütfen!
  5. Mis gibi lezzetli Sütlü Yufka Böreği Tarifi size özel

Mis gibi lezzetli Sütlü Yufka Böreği Tarifi size özel

Sütlü Yufka Böreği Sütlü Yufka Böreği Tarifi "Misafirim gelecek ne ikramlık ne yapsam" diye mi düşünüyor sunuz? O halde biz size bu konuda biraz yardımcı olalım ve pazar kahvaltılarında ve çay davetlerinde ikram edeceğiniz yumuşacık ve lezzetli börek tarifleri listenize bir yenisini daha ekliyelim Melek'ler:) Uzun lafın kısası sizlere özel sütlü yufka böreği tarifi burada diyor ve...

Sayfayı Paylaş