gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sütlü Bulgur Çorbası yapmıştı kayınvalidem bende çekindim tarifini isteyemedim acaba Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor içinizde tarifini yapılışını bilen var mı?

2. melekinci

melekinci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Malzemeler;[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Su bardağı bulgur (ayıklanıp, yıkanmış)[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]2 Patates (soyulup küp küp doğranmış)[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Su bardağı süt[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Çay kaşığı tuz[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Üzeri için;[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] 3 Yemek kaşığı sıvı yağ[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1 Tatlı kaşığı pul biber[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Yapılışı;[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Bulgur ve patatesler bir tencerede haşlanır.[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Suyunu çekmek üzere iken süt ve tuz ilave edilip, 1 taşım daha kaynatılır.[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Servis yapılmadan önce kızdırılmış yağ-pul biberden oluşan sos dökülür.[/FONT]​

Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bulgur Çorbası

Bulgur Çorbası

MALZEMELER 1 bardak ince bulgur, 1 adet soğan 3 adet domates 1 adet yeşilbiber sıvıyağ,et suyu,tuz HAZIRLANIŞI Bulguru yıkayın. Et suyunu hazırlayın. Soğanı, biberi doğrayın, domatesleri rendeleyin. Soğanı biberle yağda kavurun ve süzdüğünüz bulguru ekleyin. Bir miktar kavurup et suyunu ilave edin. Kaynayınca domatesi aktarın. Kısık ateşte bulgur yumuşayana kadar pişirin.
  2. Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor?

Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor?

Sütlü Gül Böreği nasıl yapılıyor lütfen bilen varsa aranızda bana da Sütlü Gül Böreği tarifini versin kızlar.
  3. Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor

Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor

Merhaba aranızda Sütlü Yufka Böreği nasıl yapılıyor bilen var mı acaba? Eğer ki Sütlü Yufka Böreği yapılışını bilen hanımlar var ise bana mümkünse Sütlü Yufka Böreği tarifini yazsın lütfen!
  4. sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütle ıspanağı bir arada düşünmemiyorum ama böyle bir tarif varmış, sütlü ıspanak çorbası , nasıl yapılır bilen var mı ?
  5. sütlü omlet nasıl yapılıyor

sütlü omlet nasıl yapılıyor

Selamlar herkesee..Ben normal omlet yapıyorum ama bir de sütlü omlet oluyormuş, o nasıl oluyor? Tek fark süt mü konması ?

Sayfayı Paylaş