gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Sütlü ekmek tarifi

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sütlü ekmek tarifi sütlü ekmek tarifleri Sizlere özellikle pazar sabahları kahvaltı sofralarında oldukça makbule geçecek sütlü ekmek tarifini vermek istiyorum deneyenler olursa burdan deneyimlerini paylaşırsa sevinirim=) [​IMG]
    * 4 su bardağı un
    * 1 paket aktif maya (instant)
    * 2,5 çay bardağı ılık süt
    * 2 yemek kaşığı tereyağı
    * 1 yemek kaşığı toz şeker
    * 1 tatlı kaşığı tuz

Sütlü Ekmek Hazırlanışı

1. Yoğurma kabına unu eleyip ortasını havuz gibi açın.
    2. Sırasıyla maya, süt, tereyağ, toz şeker ve tuzu ekleyin.
    3. Tüm malzemeler özleşene kadar yoğurun.
    4. Hamurun üzerine temiz bir bez örtüp mayalanması için 40 dakika bekletin.
    5. Sürenin sonunda hamuru bir kere daha yoğurun.
    6. Hamurdan orta büyüklükte parçalar koparıp avucunuzun içinde yuvarlayın.
    7. Fırın tepsisini yağlayıp ekmekleri aralarında boşluk kalacak şekilde yerleştirin.
    8. Ekmeklerin mayalanması için 25 dakika daha tepside bekletin.
    9. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 30 dakika pişirin.

Afiyet olsun

kraliçearı bunu beğendi.
  2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Mawi adminim aynı malzemeden(sadece bir kaşık fazla şeker koyarak)yapıyorum ben..Harika poğaça oluyor..İster sade isterseniz arasına kaşar koyun..Üç tepsi yarım saat içinde biter..Denemenizi tavsiye ederim..Bir de tereyağ yerine sıvı yağ kullanıyorum..

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Eminim güzel oluyordur vijdan birgün bende denicem bunu benim çocuklar tatlı pasta türü şeyleri çok seviyorlar özellikle sütlü tatlı canavarları=)

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    benim tarifde yaklaşık buna benziyor...mayalı hamurun her türlüsüne bayılırım zati :D

Sütlü ekmek tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sütlü Ekmek

Sütlü Ekmek

sütlü ekmek sutlu ekmek Malzemeler: 3/4 su bardağı süt 1/4 su bardağı su 3 + 1/4 su bardağı ekmek unu (ben beyaz + kepekli un kullandım) 1,5 tatlı kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı toz şeker 1,5 yemek kaşığı tereyağı yarım tatlı kaşığı instant maya* 3/4 bir su bardağının dörtte üçü, 1/4 bir su bardağının dörtte biri demektir. Hazırlanması: Makineye sütü ve suyu koyun. Unu sıvıların üzerini...
  2. Sütlü Balkabağı Tarifi

Sütlü Balkabağı Tarifi

Sütlü Kabak Tarifi Resimli Sütlü Kabak Tarifi Sütlü kabak tatlısı tarifi Kabak tatlısını seven meleklerimizin bu tarifi de hemen deneyeceklerini düşünüyor ve sütlü balkabağı tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Malzemeler -Yarım kilo bal kabağı -1-2 bardak toz seker -1 bardak süt Yapılışı - Kabakların kabuklarını soyup, kesin ve yıkayın -Bir tencerenin içine koyup, uzerine toz...
  3. Sütlü Zerde Tarifi Resimli

Sütlü Zerde Tarifi Resimli

Sütlü Zerde Tarifi Resimli yapılışını yazın kızlar çok merak ediyorum ben bu Sütlü Zerdeyi :)
  4. Resimli Sütlü Zerde Tarifi

Resimli Sütlü Zerde Tarifi

Sütlü Zerde Tarifi Resimli Sütlü Zerde Tarifi Osmanlı mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan Sütlü Zerde tarifini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Sütlü Zerde Malzemeleri: 4 su bardağı Süt 2 su bardağı Şeker 1 çorba kaşığı Pirinç 2,5 su bardağı su 1 su bardağı Mısır nişastası 1/2 su bardağı Un 1/2 çorba kaşığı tereyağı 2 adet yumurta sarısı 1/2 çay kaşığı Safran 1 çay kaşığı Çam...
  5. Sütlü Cilt Maskesi Tarifleri

Sütlü Cilt Maskesi Tarifleri

bu konu sütle yapılan cilt maskesi tariflerine yer vermektedir. Sütün insan sağlığından, cilt güzelliğine kadar faydalarını saymakla bitiremeyiz. Kuru ve nemsiz kalan ciltlere kaybettiği nemin tekrar kazanmasını sağlayan ve cilde yumuşaklık veren sütlü maske tarifleri sizlerle birlikte.... Süt Maskesi için Gerekli Malzemeler şöyle;1 Yumurta,iki kaşık süt Süt Maskesinin yapılışı;Yumurta...

Sayfayı Paylaş