gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sütlü incir tatlısı annemin en sevdiğim tatlısıydı. Tarifin bulunduğu kağıdı annem bana vermişti. Kağıdı kaybettim ve annemin de ezberinde yok. Ne olur söyleyin, bildiğiniz sütlü incir tatlısı tarifi var mı? Deneye deneye bizim tarifi tuttururum nasılsa, yardım edin..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Malzemeler: 250 gr. kaymak
    1 tatlı kaşığı şeker
    1k. kuru incir
    500 gr. ceviz içi

Şerbeti için;
    0/5 lt. süt
    1 su bardağı şeker

Yapılışı:

İncirler suda bekletilerek yumuşatılır. diğer yandan cevizler çekilir. Çekilen cevizler kaymakla iyice yoğrulur. Ocağa süt ve şeker alınarak kaynatılır. İncirler ceviz ve kaymaklı harçla doldurulur. Şekerli süt kaynayınca tepsiye alınan incirlere dökülür ve fırınlanır.Soğuduktan sonra servis edilir.

Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  2. lütfen sütlü helva tarifini paylaşın

lütfen sütlü helva tarifini paylaşın

Sütlü helva tarifi arıyorum ve istediğim gibi bir lezzete henüz ulaşamadım. Var mı sizde sütlü helva tarifi yardımcı olurmusunuz ?
  3. pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

Bana şöyle evde kolaylıkla yapılabilecek sütlü tatlı tarifleri lazım. Ama malzemesi basit, yapımı kolay pratik olsun. Var mı tarifler hanımlar ?
  4. sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

Çikolata demek ben demek, ben demek çikolata demek :D Melekler, çikolataya bayılıyorum, çikolatasız bir hayat düşünemiyorum.Lütfen sütlü ve çikolatalı tarifleriniz varsa değişik yazarmısınız..
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş