Sütlü irmikli tatlı

Konu, 'Tatlılar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye

irmikli tatlılar irmikli tatlilar

Tatlı yapalım mı melekler?
    Ama hafif olsun tamam mı :D

SÜTLÜ İRMİKLİ TATLI
    Melek hanımlar bakın size krem karamel görümünde sütlü irmik tatlısı yaptım :)
    Çok güzel görünüyor değil mi ?

Malzemeler:

1 litre süt,
    12 kaşık şeker,
    9 kaşık irmik,
    süslemek için meyva yada fındık.

Yapılışı:

1 litre soğuk sütün içine irmik ve şekeri koyup ara ara karıştırarak koyu bir kıvam alıncaya dek kaynatalım. Koyu kıvama geldiğinde kaseye koyup ters çevirebiliriz yada borcam tepsiye döküp dilim dilim servis yapabiliriz. Çok kolay bir sütlü tatlı aynı zamanda çok lezzetli hafif bir ramazan tatlısıdır.

Young bride bunu beğendi.
  2. Young bride

Young bride Banned

Süper bi tarif bu en sevdiğim sütlü tariflerden biri diyebilirm :D:d Emeğine sağlık canım

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye

Bende cok severim canım olsada yesek :)

4. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye

Ben bayılıyorum bu tatlıya hem çok kolay kısa sürede yapılabiliyor hem de çoooook lezzetli =))

Paylaşım için teşekkürler..

Sütlü irmikli tatlı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  2. aşeriyorum acilen çilekli sütlü tatlı tarifleri istiyorum :)

Kızlar 4 aylık gebeyim ve canım sürekli çilekli şeyler istiyor. Bana çilekli sütlü tatlı tarifi yazabilecek olan marifetli hanımlar varmı acaba aranızda ?
  3. pratik sütlü tatlı tarifleri lazım

Bana şöyle evde kolaylıkla yapılabilecek sütlü tatlı tarifleri lazım. Ama malzemesi basit, yapımı kolay pratik olsun. Var mı tarifler hanımlar ?
  4. elmalı sütlü tatlı tarifleri arıyorum yardım edermisiniz

Tam elma zamanı ve ben elmalı tatlılara bayılırım. Şöyle hafif sütlü ve elmalı tatlı tarifleri arıyorum. Var mı sizde tarif hanımlar ?
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş