gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Sütlü pirinç çorbası

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

sutlu pirinc corbasi sütlü pirinç çorbası bebeklere pirinç çorbası sütlü tarifi sutlu ac çok lezzetli bir tarif .......
    Malzemeler

1 kahve fincanı pirinç
    4 su bardağı su
    1 su bardağı süt
    1 çorba kaşığı un
    1 çorba kaşığı tereyağ
    1 adet limon suyu
    1 adet yumurta sarısı
    nane,kırmızıbulbiber(isteğe bağlı)
    maydonoz

HAZIRLANIŞI

Pirinci ayıklayıp yıkayın 4 su bardağı su ile tencereye koyun .Pirinçler yumşayıncaya kadar pişirin .Unu ,sütü,yumurta sarsını ,limon suyunu çatalla çırpın.Çobanın suyundan bir kepçe alın.Sütlü karışıma ilave edin.Yavaş yavaş tencereye ekleyin 5 dk daha pişirip ateşten alın .1 çorba kaşığı tereyağ ile kırmızıbiberi tavada haşlayın.Çorbanın üzerinde gezdirip nane ve maydonoz ilave ederek servis yapın

Sütlü pirinç çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PİrİnÇ-mercİmek ÇorbasI

PİrİnÇ-mercİmek ÇorbasI

İçindekiler 1/2 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1/2 yemek kaşığı pirinç 1, 1/4 su bardağı su 1 çay kaşığı sıvı yağ YapılışıMercimek, pirinç ayıklanır, yıkanır ve kaynamakta olan suya salınır. Yumuşayıncaya kadar pişirilir, yağ eklenir. Çorba, pirinç yerine bulgur konarak da yapılabilir.
  2. Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor

Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor

Sütlü Bulgur Çorbası yapmıştı kayınvalidem bende çekindim tarifini isteyemedim acaba Sütlü Bulgur Çorbası nasıl yapılıyor içinizde tarifini yapılışını bilen var mı?
  3. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  4. Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi Resimli Sütlü Kereviz Çorbası Süt bazı çorbalara çok yakışıyor melekler :) Özellikle sütlü naneli domates çorbası tarifi müthiş lezzetli oluyor, tavsiye ederim. :) Bu yazımızda da yine sütlü bir çorba, sütlü kereviz çorbası tarifi ile karşınızdayız. Buyrun önce malzemeler :tik: Malzemeler 500 gr kereviz 1 patates 1 havuç 1 soğan 3 diş sarımsak 1~2 dal...
  5. sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütlü ıspanak çorbası nasıl yapılır

sütle ıspanağı bir arada düşünmemiyorum ama böyle bir tarif varmış, sütlü ıspanak çorbası , nasıl yapılır bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş