gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sütlü Simit Tarifi istiyorum sizden

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam kızlar geçenlerde eltimin kız kardeşine çaya gittik çayın yanında çok hoş ikramlıklar yapmıştı Sütlü Simit de vardı ama utandım tarifini isteyemedim acaba aranızda Sütlü Simit Tarifini bilen var mı?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sütlü Simit Tarifi Sütlü Simit

Malzemeler,
    2 Su bardağı ılık süt
    1 Su bardağı sıvı yağ
    1 Tatlı kaşığı tuz
    1 Yemek kaşığı şeker
    1 Paket yaş maya
    Yeteri kadar un
    Susam

Hazırlanışı,
    Tüm malzemeyi derin bir kaba alıp aldığı kadar un ile orta sertlikte hamur elde edin.
    Üstünü temiz bir bezle örtüp yaklaşık bir saat mayalanması için bekletin.
    Mayalandıktan sonra avuç büyüklüğünde parçalar koparıp simit şekli verin.
    Susama bulayıp 185 derecelik fırında 30-35 dakika pişirin.
    Sıcak servis yapın.
    Afiyet Olsun

Sütlü Simit Tarifi istiyorum sizden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  2. Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Selam hanımlar çocuklarım için hem doyurucu hemde besleyici olan sütlü un çorbasının tarifini istiyorum sizden aranızda bu çorbayı yapmasını bilen varsa yazsın bana da:)
  3. Sütlü Yumuşak Poğaça tarifi istiyorum sizden

Sütlü Yumuşak Poğaça tarifi istiyorum sizden

Komşularım geldiğinde ve pazar kahvaltılarında ve çocuklarım istediğinde yapabileceğim Sütlü Yumuşak bir poğaça tarifi istiyorum sizden evet mümkünse yumuşak olsun ne ben ne de benim evdekiler sert poğaça sevmiyoruz:)
  4. İşte size Sütlü Zencefil Çayı Tarifi

İşte size Sütlü Zencefil Çayı Tarifi

Sütlü Zencefil Çayı Tarifi Sütlü Zencefil Çayı Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, zencefil sever misiniz bilmem ama zencefilin faydaları hakkında bilgi edinirseniz eminim sevmesenizde tüketirsiniz ya da seversiniz :) Konuyu daha fazla dağıtmadan ve uzatmadan sizlere sütlü zencefil çayı tarifi sunuyor ve bizden sütlü zencefil çayı nasıl yapılır diye bilgi isteyen tüm misafirlerimizi bu...
  5. aşeriyorum acilen çilekli sütlü tatlı tarifleri istiyorum :)

aşeriyorum acilen çilekli sütlü tatlı tarifleri istiyorum :)

Kızlar 4 aylık gebeyim ve canım sürekli çilekli şeyler istiyor. Bana çilekli sütlü tatlı tarifi yazabilecek olan marifetli hanımlar varmı acaba aranızda ?

Sayfayı Paylaş