gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çikolata demek ben demek, ben demek çikolata demek :D Melekler, çikolataya bayılıyorum, çikolatasız bir hayat düşünemiyorum.Lütfen sütlü ve çikolatalı tarifleriniz varsa değişik yazarmısınız..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hindistan Cevizli Sütlü Tatlı Hindistan Cevizli Sütlü Tatlı Malzemeleri: (6 kişilik)
    1.5 çay bardağı un
    2 çay bardağı toz şeker
    60 gr tereyağı
    1 paket vanilya
    1 litre süt
    Üzerı için
    Toz Antep fıstığı
    Hindistan cevizi
    Hindistan Cevizli Sütlü Tatlı HAZIRLANMASI

Bir tencerenin içerisinde tereyağını eritip unu ekleyerek kavurun. Vanilya hariç diğer tüm malzemeleri tencereye ilave edip muhallebi kıvamına gelinceye kadar devamlı karıştırarak pişirin. Ocaktan alıp vanilyayı ekleyin. on dakika kadar mikserle çırpın. Servis tabağına alıp buzdolabında 1 saat bekletin. Üzerini Antep fıstığı ve hindistan cevizi ile süsleyerek servis yapabilirsiniz.

AFYON LOKUMU

Ayfon lokumu Muhallebi için:
    125 gr tereyağı
    1 su bardağı un
    1 litre süt
    1 bardak şeker
    1 paket vanilya
    1-2 parça damla sakızı
    Krema için:
    1 bardak süt
    ½ paket creme ole (çikolatalı)
    ½ paket krem şanti
    Üst kaplaması için :
    ½ su bardağı hindistan cevizi
    2-3 yemek kaşığı kakao
    2-3 yemek kaşığı pudra şekeri

Yapılışı:
    125 gram tereyağı ve 1 bardak unu kavurdum. 1litre sütü yavaş yavaş ekledikten sonra 1 bardak şekeri de ilave ettim ve muhallebi kıvamını alıncaya kadar karıştırdım. Ocağın altını kapattıktan sonra vanilyayı ve biraz toz şekerle birlikte tunç havanda toz haline getirdiğim damla sakızını ilave edip iyice karıştırdım. Muhallebi soğurken 1 bardak süt, yarım paket creme ole ve yarım paket krem şantiyi çırparak kremayı hazırladım. Büyük boy fırın tepsisinin tabanına streç film yerleştirdim ve üzerini kakao, hindistan cevizi ve pudra şekeri karışımıyla kapladım. Soğuyan muhallebiyi yavaşça bu karışımın üzerine döktüm. Muhallebinin üzerini de hazırladığım krema ile kapladım. Streç filmin her iki kenarından tutarak kaldırdım böylece ortada iki tane rulom oldu. Üzerini streç filme sarıp bir süre buzdolabında beklettim ve sonrasında tatlım servise hazır..
    Afiyet olsun..

Sütlü ve Çikolatalı Tatlı

Sütlü ve Çikolatalı Tatlı Malzemeler:
    1 su bardağı un
    1 su bardağından bir parmak eksik toz şeker
    Yarım paket (125 gr) margarin
    1 kg süt (2 yemek kaşığı sos için ayrılır)
    1 paket vanilya
    80 gr bitter çikolata
    1 muz
    10 adet kakaolu kare bisküvi

Hazırlanışı:
    Bir tencereye margarin konur ısıtılır, un ilave edilir, çok hafif rengi dönünceye kadar kavrulur. Toz şeker eklenir, bir iki kere karıştirılır. Azar azar süt aktarılır. En son vanilya da eklenir ve kaynayıncaya kadar durmadan karıştırılır. Kaynamaya başladıktan sonra 3-5 dk daha kaynatmaya devam edilir ve altı kapatılır. Hemen, içi hafif ıslatılmış küçük kaselere veya plastik dondurma kaplarına koyulur. Soğuduktan sonra bir gece derin dondurucuda bekletilir. Derin dondurucudan çıkarılıp bir süre beklendikten sonra ters çevrilerek kaselerden çıkarılır ve tabaklara konulur. Buzdolabının alt raflarında bekletilir. Tatlının yenecek kıvama gelmesi için ikram edilmeden 5-6 saat önce derin dondurucudan çıkarılmış olması gerekir.
    Diğer yandan tatlının üstüne dökülecek çikolatalı sosunu hazırlamak için bitter çikolata benmari yötemi ile eritilir. İçine bir muz, 8-10 adet kakaolu kare bisküvi ezilerek ilave edilir. Üzerine 2 yemek kaşığı sıcak süt eklenir ve blenderdan geçirilir.
    Tatlı ikram edileceği zaman çikolatalı sostan (sos ılık iken, sıcak olmamalı) üzerine dökülür ve hindistan cevizi ile süslenir.

sütlü ve çikolatalı tatlı tarifleriniz varsa yazın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

Üç renkli sütlü tatlı tarifi;

sütlü tatlı tarifleri sütlü tatlılar tarifi yaz tatlıları çikolatalı tatlı tarifleri üç renkli Nefis bir sütlü tatlıyla sofralarınızı renklendirin... Renklendirin diyoruz çünkü bu tatlı tam üç renkli... Afiyet olsun... ÜÇ RENKLİ TATLI Malzemeler: 1 paket kakaolu toz puding (varsa çikolatalı ve vişne parçalı) 2 paket vanilyalı toz puding 3 su bardağı vişne suyu 1 litre süt 2 paket...
  2. Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Hafif Meyveli ve Sütlü Tatlı Tarifleri Buyrun

Sütlü Ve Meyveli Tatlılar Sütlü Ve Meyveli Tatlı Tarifleri Sevgili melekler, yazın bu sıcak günlerinde canımız sürekli soğuk içecekler ve yiyecekler istiyor. Soğuk mevsim meyveleri yanında dondurmadan başka bir alternatifimiz de sütlü ve meyveli tatlılar. Bu yazımızda serinletici birşeyler yiyerek tatlı ihtiyacını gidermek isteyenler için sütlü ve meyveli tatlı tarifleri vermek istiyoruz...
  3. Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın

Sütlü incir tatlısına bayılıyorum lütfen tarifini yazın

Sütlü incir tatlısı annemin en sevdiğim tatlısıydı. Tarifin bulunduğu kağıdı annem bana vermişti. Kağıdı kaybettim ve annemin de ezberinde yok. Ne olur söyleyin, bildiğiniz sütlü incir tatlısı tarifi var mı? Deneye deneye bizim tarifi tuttururum nasılsa, yardım edin..
  4. kremalı sütlü tatlıların tarifleri var mı

kremalı sütlü tatlıların tarifleri var mı

Kızlar sütlü ve kremalı tatlılara bayılıyoruz hepimiz. Bildiğiniz kremalı sütlü tatlıları buradan paylaşır mısınız :D
  5. sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

sütlü muhallebili tatlı tarifleri arıyorum

En sağlıklı tatlılar bildiğiniz gibi sütlü tatlılar. Ve sizden sütlü muhallebili değişik tatlı tarifleri öğrenmek istiyorum :)

Sayfayı Paylaş