gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Suyu sıcak için şifa buluN

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Bilimadamları su içmenin faydalarından öte şimdi sıcak su içmenin faydalarını tartışıyor. Su içmenin faydalarını bilmeyen yoktur. Peki su içmekten daha faydalı bir şey yok mu? Var! Hemen söyleyelim, sıcak su içmek...

Sıcak su mide yüzeyinde kanda direkt olarak emilen birkaç maddeden biri. Beden suyu diğer bileşenlerden ayırmak zorunda kalmaz. Çinliler, 40 yaşından sonra oda sıcaklığından daha soğuk olan hiçbir şeyin bedene alınmaması gerektiğine inanırlar. Çünkü normal yaşlanma fiziksel değişimler getirir.

İşte o değişimler:
    Kan damarları daha az elastik olur ve içindeki birikim nedeni ile çapı küçülebilir, bu nedenle yüksek kan basıncı oluşabilir ve kan dolaşımı problemleri ortaya çıkabilir.

Sindirim sistemi de daha az elastik olur, kabızlığa yol açar. Çinliler soğuk içip yemenin içsel organları daha çok büzdüğüne, problemleri daha da kötüleştirdiğine inanır.

Yağlı bir tavayı soğuk suda yıkamaya çalışın. Yağlar donar ve yapışır. Ama aynı tavayı sıcak suda yıkarsanız, yağı çözer ve uzaklaştırır. Bedenimiz yağları içerir. Sıcak su sistemimizi temizler.

SICAK SU MUCİZESİ
    Bedenin doğal serinletme sistemini çalıştırır. Bu kan dolaşımında artışa neden olur.

İç organları ve kaburga kafesinin etrafındakı kasları gevşetir, daha derin nefes almanızı sağlar.

Mide asidi etkilerini rahatlatir ve asit reflu semptomlarini rahatlatir.

Sulanmayı ve besinlerin emilimini artırarak sindirime yardımcı olur.

Kabızlığı giderir.

Kilo verme: yemeklerden yarım saat önce içilen sıcak su iştahı azaltır ve kilo vermeyi hızlandırır.

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Suyu sıcak için şifa buluN
    teşekkürler paylaşım için ellerine sağlık tuğçecim

3. gurbet_kusu

gurbet_kusu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    rica ederimm bitanelerr

Suyu sıcak için şifa buluN konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu bitkilerle şifa bulun

bu bitkilerle şifa bulun

nsan yaşamının vazgeçilmezi olan bitkilerin birçok hastalığa karşı etkili olduğu biliniyor. Toplumun geniş kesimi tarafından bilinen ve sıkça kullanılan ıhlamur, nane, kekik, zencefil, tarçın ve ada çayı gibi bitkilerin yanında, abdestbozan otu, dulavrat otu, fare kulağı gibi ilginç isimlere sahip bitkilerde pek çok hastalığın şifa kaynağı durumunda. İşte bu bitkilerden bazıları şunlar:...
  2. Suyu Şifa Olan Meyveler

Suyu Şifa Olan Meyveler

Portakal, vişne, kayısı, elma ve üzüm... Pazar sepetlerimizden eksik etmediğimiz bu meyvelerin suları, içerdikleri vitamin ve antioksidanlarla birçok hastalığı önlerken canımıza da can katıyorlar. Hangi meyvenin suyu hangi şikayetlere iyi geliyor?... PORTAKAL SUYU: Bağışıklık sistemini güçlendirerek bizleri soğuk algınlığı ve gripten koruyan meyvelerin başında portakal gelir. İçerdiği C...
  3. Şifa için

Şifa için

Merhaba melekler çok zaman toplu halde buluşup birbirimize dua ettik şimdi sizden ben dua istiyorum. Yeni doğum yaptım doğumda benden parça alındı ve seröz tümör çıktı yani kansere dönüşme aşamasında, halada sonuç bekliyorum, Rabbim beni bebeğime ve aileme bağışlasın. Benim için ya şafi çekermisiniz? Şimdiden teşekkür ederim güzel melekler...
  4. Soğan suyu içerek şifa bulun

Soğan suyu içerek şifa bulun

Yemeklerin ve salataların vazgeçilmez bir lezzeti olan soğan, ne yazık ki kosu yüzünden bazıları tarafından çekinilerek yeniliyor yada yememek tercih ediliyor. Ben şahsen soğanı çok severim ve hemen hemen her yemeğin yanın da keyifle yerim. Tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydaları hakkın da bilgi edinince yediğim için de ayrıca kendime teşekkür ettim :D:D Gülü seven dikenine katlanırmış...

Sayfayı Paylaş