gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

''Suyumuz bitiyor acil önlem şart''

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Türkiye'de kurulan ilk soroptimist kulübü olan İstanbul Soroptimistleri’nin 60’ıncı yılı nedeniyle düzenlenen toplantıda her geçen gün önemi artan "Su" tartışıldı. 1999-2001 yılı Avrupa Federasyon Başkanı Ayla Selçuk, 57 ülke soroptimistleriyle bir araya gelerek su projeleri geliştirdiklerini belirterek, "Tüm dünyada durum çok ama çok ciddi" dedi. İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Selçuk, dünyada kişi başına düşen 6 bin 600 metreküp suyun 2025 yılında 4 bin 800 metrekübe ineceğini anlattı. "1950’de bu potansiyel 17 bin metreküptü" diyen Ayla Selçuk, suyun azalmasının yanı sıra temiz suya ulaşmanın da ayrı bir problem olduğunu söyledi.

Kirli suya 30 bin kurban

Her gün temiz olmayan suların yol açtığı hastalıklardan 30 bin kişinin öldüğünü belirten Selçuk, korkutan su rakamlarına ilişkin şunları söyledi: "Sıhhi tesisattan mahrum insan sayısı 2 milyarı aşıyor. 4 milyar insanın kanalizasyon şebekesi yok. Pis su nedeniyle sıtma, ishal gibi hastalıklardan her yıl 5 milyon insan yaşamının yitiriyor. Afrika’da ve bazı Asya ülkelerinde kadınlar su temin edebilmek için günde 6 kilometre yürüyorlar. Su yönetimi, dünyada acilen ululararası bir yönetime verilmeli."

Soroptimist buluşması

Su sorununun masaya yatırıldığı toplantıya İstanbul Soroptimist Kulübü Başkanı Nilgün Pakkan, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Başkanı Prof. Remide Arkun ve İstanbul soroptimistleri üyesi Aysun Göğüş de katıldı.

kaynak:hürriyet.com

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ''Suyumuz bitiyor acil önlem şart''
    teşekkürler tuçemmm ..

''Suyumuz bitiyor acil önlem şart'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acil Şartlarda Doğum

Acil Şartlarda Doğum

Gebe bir kadının zihnini meşgul eden onlarca sorunun arasında en korkutucu olanlardan biriside doğum sancıları başladığında hastaneye yetişememe korkusudur. Özellikle erken doğum olaylarında bu duruma sıkça rastlanır. Sancılar birden bire başlayabilir, aniden bebeğin suyu boşalabilir ve kişi ıkınma hissi duyabilir. Bebek hiç hesapta yokken dünyaya merhaba demek isteyebilir. Bu tür tablolara...
  2. Acil

Acil

Merhabalar 39 gün önce erkek arkadaşım benimle birlikte oldu zorla ailesi durumu öğrenince benden başkasıyla oldu diye iftira attı bu durumdan nasıl kurtulabilirim. Ve 39 gündür adet görmüyorum hamile olabilir miyim.SArımtırak bir akıntı var yoğun olarak akıntım var arada yanlarımda kasılmalar oluyor ultrasonda baktı doktor ama kese göremedi sizce gebelik mümkünmüdür. Ve kızlıgımın kaç gün...
  3. Acil

Acil

Malatya Turgut Özal Eğitim Araştırma Hastanesinde yatmakta olan lösemi hasta için Acil AB ( - ) Negatif kana ihtiyaç vardır Çevre il ve ilçelerde ikamet edenlerin hertürlü masrafı karşılanacaktır Tlfn: 0532 616 8370 0532 166 4623
  4. acil..

acil..

yardım edin adetim gecikti 2 test yaptım biri silik diğeri negatif hamilemiyim

Sayfayı Paylaş