gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Suzi'nin Aşkı

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

suzinin aşkı suzinin güzellik salonu 2 .

Diyarbakır'ın güneybatısında, Dicle kenarında Kırklardağı yükselir. Bu dağın arkasında da Kırklar Ziyareti bulunur. Çocuğu olmayanlar, buraya gelip dilek tutarlar.

Geçmiş zamanlarda çocuğu olmayan zengin bir Süryani aileye mensup kadın, Kırklar Ziyareti'ne gelip dilek tutmuş, adak adamış. Dileğin ardından bir kız çocuğu dünyaya getirmiş ve adını da Suzi (Suzan) koymuş. Her yıl doğum gününde annesi Suzi'yi süsler, giydirir ve Kırklar Dağı'na gotürür, bir kurban kesermiş. Suzan el bebek gül

bebek büyütülüp güzel bir genç kız olmuş. Gün gelmiş Müslüman komşularının oğlu Adil'le aşık olmuşlar. Yine bir doğum yıldönümünde, annesi Suzi'yi, hizmetçilerle beraber kurbanını kesmek üzere, Kırklar Ziyareti'ne göndermiş. Hizmetçiler kurban keserken Suzi, arkalarından habersizce gelen Adil'le buluşmuş. İşte bu hileli buluşma yüzden, Kırklar Suzi'yi affetmemiş. Görüşmeden dönen Suzi, On Gözlü Köprü'den geçerken suya düşüp boğulmuş. Suzi'nin ölümünden sonra, Adil de aklını kaçırmış.

Suzan - Suzi türküsü

Kırklardağı'nın yüzü

Karanlık sardı düzü

Ben öleydim

Suzi-Suzi ziyaret çarptı bizi

Köprüaltı kapkara

Anne gel beni ara

Saçlarım kumlara batmış

Tarak getir de tara

Köprünün orta gözü

Sular apardı düzü

Ben öleydim

Suzi-Suzi Dicle ayırdı bizi

Suzi'nin Aşkı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Görev Aşkı (!)

Görev Aşkı (!)

Evet arkadaşlarım bu resimlerde görev aşkıyla yanan çalıştıkları yerler koruyan gözü pek güvenlik görevlileri görüyorsunuz:minik::minik:
  2. Kadınların aşkı

Kadınların aşkı

Amerikalı antropolog Prof. Dr. Helen Fisher, on beş yıl boyunca altmış iki ülkede yaptığı araştırmayı sonuçlandırmış. Araştırma ise kadının aşkının ne kadar sürdüğü üzerine. Sunday Times'da yer alan habere göre, kadının erkeğe duyduğu aşk en fazla dört yıl sürüyor. Kadının âşık olmasını sağlayan beyin kimyasalları üç yıl içinde tükeniyor. Dördüncü yılda ise kadın yeni bir aşk bulmak üzere...
  3. Cariyenin aşkı ..

Cariyenin aşkı ..

cariyenin aşkı cariyenin aşkı video yavuz sultan selim ve İşte büyük bir aşkın efsanesi daha arkadaşlar Bu büyük aşk hikayesinin efsanesi Yavuz Sultan Selim Han zamanında geçiyor bakalım hikayesi nasılmış Yavuz Sultan Selim Han Mısır ı fethettiğinde bir süre orada kalır. İdareyi eline alıp kendi hâkimiyetini yerleştirmek için bu elzemdir. Bu sırada bir çadırda kalıyor. Çadırı süpürüp...
  4. Gülün aşkı

Gülün aşkı

Gül kadar güzel aşklar için.:) Gülün sevdası dikendedir Akan her damla kan Ayrı bir sevdadır ona Renginiyse sevdalandığı kanından alır Gülün sevdası yürektedir. Dikenlerin istediği tendeki değil, Yürektekidir. Sevdalıdır; Kana sevdalı Cana sevdalı Yüreğe sevdalı, Sen bir gülsün yürekler için Hoyrat bir elsin sevda için, Kadife bir ses gibidir gözlerin, İnce bir serzeniş olur yüreğe...
  5. aşkı anlamak..

aşkı anlamak..

Bir zamanlar, bütün duygu ve kavramların üzrinde yaşadıgı bir ada varmış. Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm digerleri... Aşk da dahil. Birgün, adanın sulara gömülmekte oldugu haberi gelmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün ol...an en son... ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse batmak üzereyken, Aşk başka...

Sayfayı Paylaş