gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sydney CHAPMAN: (1888, Lancashire-1970, Boulder)

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[FONT=Arial,Helvetica][​IMG][/FONT] [FONT=Arial,Helvetica]Sydney CHAPMAN: (1888, Lancashire-1970, Boulder)[/FONT] 1953-1959 yılları arasında Uluslararası Jeofizik Yılı Özel Komitesi Başkanlığını yaptı. 1957-1958 yılları arasında dünyada sadece bilimciler tarafından değil aynı zamanda devlet ve halk tarafından en tanınan jeofizikçi oldu, çünkü o matematik, fizik, jeofizik, astronomi, kinetik gaz teorisi, ayın jeofizik etkileri ve yukarı atmosfer jeofiziği konusunda çok başarılı çalışmalar yaptı ve V. C. A Ferraro ile birlikte "Manyetik Fırtınaları" teorisini geliştirdi ki, bu olay daha sonraki yıllarda sadece raketler, satellitler ve uzay sondaları aracılığıyla alınan ölçümler ile ortaya çıktı.

Sydney CHAPMAN: (1888, Lancashire-1970, Boulder) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oscarlı yönetmen Sydney Pollack öldü..

Oscarlı yönetmen Sydney Pollack öldü..

Oscar ödüllü yapımcı ve film yönetmeni Sydney Pollack 73 yaşında kanserden öldü. Pollack'ın temsilcisi Leslee Dart, ünlü yönetmenin Los Angeles kentinin banliyösü Pacific Palisades'teki evinde dün öldüğünü söyledi. Yönetmene 10 ay önce kanser teşhisi konduğunu söyleyen Dart, hastalığın kaynağının ise belirlenemediğini ifade etti. Pollack'ın kariyerindeki en büyük başarısı, Robert Redford...
  2. 1970’li Yıllarda Türk Yıldızları

1970’li Yıllarda Türk Yıldızları

70 li yılların şarkıları 1970 li yılların şarkıları 1970 70 yıllar yıllar ADNAN ŞENSES Sinema ve sahne dünyasının ünlü isimleri belki de bir daha bir araya gelemeyecekleri bir gecede (1970’li yıllar) GÖNÜL YAZAR-Dönemin (60’lar) ünlü müzisyeni Durul Gence’nin bir yanında Gönül Yazar, diğer yanında Ajda Pekkan var. Pekkan, müzikte Gence’nin desteğini almıştı. AJDA PEKKAN...
  3. 1970'ler Gulsen Bubikoglu

1970'ler Gulsen Bubikoglu

gülşen bubikoğlu saç modeli gülşen bubikoğlu saçları sac rengi adim adim saclarin * Sacini, dustan sonra bir firca yardimi ile kurut *Saclarina, alin hizzandan bir bandan tak. adim adim makyajin * Gozkapaklarina pembe tonlarda fari esit sekilde uygula *Gozlerinin daha belirginlesmesi icin rimelini sur. *Pembe tonlarinda bir alligi yanaklarina uygula. * Dudaklarina parlatici sur,...
  4. Sydney Hakkında Bilgi ve Sydney resimleri

Sydney Hakkında Bilgi ve Sydney resimleri

sidney hakkında sydney şehri sydney resimleri sidney nerede nerde Dünyanın en büyük doğal limanı, eğlencenin kalbinin attığı yer, okyanusun eşsiz ihtişamı ve karşınızda SYDNEY… Uçuş süresi: Aktarmalı 17-24 saat Para Birimi: Avustralya Doları Saat farkı: Doğusu 5 saat, batısı 7 saat ileri Resmi dil: İngilizce Vize: Gerekiyor Sydney’i gezmek için en güzel mevsim Sonbahar mevsimidir....
  5. Sydney kırmızıya boyandı.. (cnm memleketim)

Sydney kırmızıya boyandı.. (cnm memleketim)

Sydney, Çölden Rüzgarların Taşıdığı Kırmızı Tozlarla Kızıl Bir Kent Havasına Büründü. Hernekadar kötü bir olay olsada, Keşke orda olsaydımda bende görseydim... Ösledim seni doğduğum büyüdüüğümm mekanım.. Avustralya'nın en büyük kenti Sydney, çölden rüzgarların taşıdığı kırmızı tozlarla kızıl bir kent havasına büründü. Kenti kaplayan şiddetli toz bulutu nedeniyle astım, akciğer ve kalp...

Sayfayı Paylaş