Tablet Pc Nedir bu konuda bilgi verin

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Tablet Pc Nedir bu konuda bilgi verin
Merhaba şu okullara dağıtılımı ile meşhur olan ve benim de son günlerde sık sık duyar olduğum Tablet Pc Nedir arkadaş merak ettim biliyorsanız yazın da bizde bilelim yahu:)

Tablet Pc Nedir
Tablet Pc nin Özellikleri

Tablet PC’ler aslında neredeyse dizüstü PC’ler kadar eski bir geçmişe sahip. Apple bu işe el atana kadar uykuda olan bu PC biçimi, iPad’in çıkışıyla fenomen haline geldi. Eski tablet PC’lerde masaüstü işletim sistemlerinin kullanılması yüzünden başarısız bir kullanıcı deneyimi varken, Apple; mp3 çalar ve cep telefonu için tasarladığı işletim sistemi, iOS’u tablet PC’ye adapte edince, ortaya kullanımı çok kolay ve pratik bir cihaz olan iPad çıktı. iPad’in başarısını gören diğer üreticiler de boş durmadı ve yaklaşık bir yıl sonra piyasayı farklı markalara ait tablet PC’ler doldurdu. Çoğunlukla Android işletim sistemiyle çalışan bu tablet PC’ler sayesinde her keseye göre bir tablet PC bulmak mümkün hale geldi.

Eskiden “PC” denince ortalama bir kullanıcının aklına “windows” gelirdi… Sonradan yaygınlaşan “linux/unix” de günümüzde oldukça popüler hale geldi. Fakat bu işletim sistemler “yeni nesil” cihazlarda direk kullanılamazdı zira yeni cihazların çoğu dokunmatik ekran olduğundan buna göre özelleşmiş fonksiyonlara gerek duyuldu. O sebeple windows “mobil cihazlar” için çeşitli versiyonlarını çıkardı. Bu gelişmeleri yakından takip eden Google “android” i, Apple ise “iOS” işletim sistemleriyle günümüze kadar geldiler. Özetle, günümüzdeki tablet PC’lerde en çok kullanılan işletim sistemleri bunlardır.

Son olarak yakın zamanda Tablet PC’ler çok fazla yaygınlaşacak. Öncelikle buna hazırlı olmak gerekiyor. Bununla birlikte teknoloji meraklıları ürünlerine karar verirken daha özenle araştırmalıdır zira cihazların fiyatları yüksek ve çok farklılıklar var. iPad, iPad 2 gibi bir ürün tercih edebileceğiniz gibi, android ile çalışan onlarca model içinden de tercih yapabilirsiniz.

Geri