gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi Resimli Sütlü Kereviz Çorbası

Süt bazı çorbalara çok yakışıyor melekler :) Özellikle sütlü naneli domates çorbası tarifi müthiş lezzetli oluyor, tavsiye ederim. :) Bu yazımızda da yine sütlü bir çorba, sütlü kereviz çorbası tarifi ile karşınızdayız. Buyrun önce malzemeler :tik:

Malzemeler

500 gr kereviz

1 patates

1 havuç

1 soğan

3 diş sarımsak

1~2 dal kereviz yaprakları

1.5 su bardağı süt

2 defne yaprağı

1 yemek kaşığı un

1 yemek kaşığı tereyağı

1 yemek kaşığı ayçiçeği yağı

Kimyon

Tuz

Karabiber

5 su bardağı su veya tavuk suyu

Yapılışı

Bütün sebzeleri küp şeklinde doğrayıp tencereye aktarın. üzerine 5 su bardağı tavuk suyu, 1 defne yaprakları, 1 çay kaşığı kimyon ve karabiber ekleyip haşlayın. Defne yapraklarını içinden alıp el blenderi ile püre haline getirin.
    Tereyağı ve ayçiçeği yağını tencerede ısıtın. Unu ekleyip kavurun. Kerevizli püreyi ekleyip kaynatın.Sütü ekledikten sonra hızlı bir şekilde karıştırın. Tuzu ilave edip karıştırdıktan sonra ocaktan alın. üzerini süsleyip sıcak servis yapın.

Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kereviz Çorbası

Kereviz Çorbası

bebek için kereviz çorbası bebekler için kereviz çorbası bebeklere kerevizli sebze bebekler Kereviz Çorbası Malzemeler 1 adet kereviz 1 baş soğan Yarım kilo süt 1-2 tanekarabiber 2 bardak su 1 yemek kaşığı un Yeteri kadar tuz 1 çay kaşığının ucuyla karabiber 1 yumurta sarısı 1 kutu krema Yemeğin Tarifi...
  2. Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler

Naneli Sütlü Domates Çorbası Tarifim Buyrun Melekler

domates çorbası yapımı domates çorbası tarifi Çok sık yaptığım mis gibi bir çorba tarifiyle karşınızdayım melekler :) Tarifimiz sütlü naneli domates çorbası. Hemen geçelim malzemelerimize; 2 kaşık tereyağı ya da yarı yarıya sıvıyağ+tereyağı 2 kaşık tepeleme un 2 kutu domates püresi (yazın tadına ve rengine güvendiğiniz taze domatesle, kışın küçük kutularda satılan katkısız domates...
  3. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  4. Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Sütlü Un Çorbası Tarifi istiyorum sizden

Selam hanımlar çocuklarım için hem doyurucu hemde besleyici olan sütlü un çorbasının tarifini istiyorum sizden aranızda bu çorbayı yapmasını bilen varsa yazsın bana da:)
  5. Tadına Doyulmaz Cevizli Çörek Tarifi İçin Buraya Melekler

Tadına Doyulmaz Cevizli Çörek Tarifi İçin Buraya Melekler

cevizli çörek nasıl yapılır cevizli çörek tarifi Sevgili melekler, şimdi paylaşacağımız cevizli çörek tarifi ile emin olun parmaklarınızı yiyeceksiniz :) Cevizin faydaları hepimizce malun ama cevizi çöreğe katıp yanına bir de güzel bir çay demlediğinizde değmeyin keyfinize :) İşte cevizli çörek nasıl yapılır reçetesi .. :) Malzemeler: 2 su bardağı süt 1 yemek kaşığı tozşeker Yarım su...

Sayfayı Paylaş