gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Tahinli Kabak tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

tahinli cevizli kabak tatlısı tahinli kabak tatlısı fırında fırında tarifi Tahin seviyorsanız mutlaka deneyin. Süper ötesi bir tat.. Yemede yanında yat değil. Ye öyle yat:D

Malzemeler:
    2 kg balkabağı
    2,5 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı dövülmüş ceviz
    Üzerine dökmek için Tahin

Hazırlanışı:
    Kabağı ince ince dilimledikten sonra soyup çekirdeklerini çıkartıyoruz. Yıkadıktan sonra 2-3 parmak genişliğinde dilediğimiz uzunlukta doğruyoruz. Büyük ve yayvan bir tencereye kabakları, aralarına şeker serperek kat kat dizip, bir gece ağzı kapalı olarak beklet. Bu bekleme sırasında kabak su salacağı için pişirirken ayrıca su koymaya gerek yok. Geceden bekletilen kabak orta ateşte yumuşayana kadar pişirilir.Kabağın şerbetinin koyulaşması için bir sürede kapağı açık olarak pişirin. Soğuduktan sonra servis tabağına alınarak üzerine dövülmüş ceviz ve en üstede tahin gezdirip servis edilir. Aynı şekilde fırında pişirerekte çok hoş bir tat elde edebilirsiniz.

Afiyet olsun
    handanca

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ayy canım istedi

3. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kabak tatlısı vardı.ama tahini yoktu bu öğle arası bi deneyim bakalım

4. anıçisil

anıçisil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçenlerde annem yapmışş bir güzel olmuş normalde kabak tatlısını sevmem ama tahin ayrı bir tat vermiş.bide tarçın koymuş çok güzeldi deneyin derim

Tahinli Kabak tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı ve pastası

kabak tatlısı pastası kabak pastası pastasi pastaları MALZEMELER: Kabak tatlısı için:KabakToz şeker Kabak pastası için:Kabak tatlısı1 paket eti burçak bisküvisiFındık veya ceviz içi(dövülmüş) Kakao kreması için:1 bardak sütYarım kaşık nişasta3 yemek kaşığı şeker1.5 yemek kaşığı kakao YAPILIŞI: Kabaklar soyulup yıkanır.Parçalara ayrılır.Bir tencereye yerleştirilir.Üzerine şeker...
  2. Cevizli kabak tatlısı...

Cevizli kabak tatlısı...

cevizli kabak tatlısı cevizli kabak tatlisi ceviz tatlısı Malzemeler 2 kilo balkabağı 3 bardak toz şeker 1 bardak dövülmüş ceviz Kabağı dilimleyip, kabuğunu bıçakla soyun. Çekirdeklerini çıkarın. Çelik veya kalın dipli bakır bir tepsiye düzgünce dizin. Kabakların üstüne toz şekeri serpin. Kabak pişerken suyunu salacağı için fazla suya gerek yoktur. Bir bardak su yeterlidir. Suyunu kattıktan...
  3. Kabak Tatlısı

Kabak Tatlısı

muhallebili kabak tatlısı Malzemeler 2 kilo kadar doğranmış, ayıklanmış tatlı kabağı Yarım kilo toz şeker 200 gram çekilmiş ceviz Yapılışı Kabaklar yıkanıp iri parçalar halinde doğranır ve altı düz bir tencereye dizilir. Üzerine şekerin tamamı ilave edilir, tencerenin kapağı kapanır. Yaklaşık 4-5 saat kadar bu şekilde bırakılır. Bu sürenin sonunda kabak hafifçe sulanır. Bu şekilde kısık...
  4. Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli)

Esennruzgar'dan kabak tatlısı ( resimli)

kabak tatlısı tarifi kabak tatlısı nasıl yapılır ne zamandır kabak tatlısı yapmak istiyordum en sevdiğim tatlılar arasında da yerini alır zaten pek şerbetli tatlıları sevmediğim için hafif tatlıları tercih ediyorum. kabak tatlısını yapmak için aldığınız kabak çok önemli biraz sarımsı bir kabak tercih ettim bu arada büyük kabah almadım onu itiraf edeyim soyulmuştu aldığım kabaklar çünkü benim...
  5. Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli

Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli

Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazın bana lütfen kızlar ya çok istiyorum Tahinli Yufka Tatlısını yapmayı

Sayfayı Paylaş