gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Taies Farzan ile röportaj

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

taies farzan taies farzan kimdir ünlü oyuncu kendisini Türkiye'de yaşayanlardan ayırt etmediğini dile getirdi.....

KENDİMİ TÜRKİYELİ GİBİ HİSSEDİYORUM
    İRAN'DA DOĞAN ANCAK TÜRKİYE VE ALMANYA'DA BÜYÜYEN OYUNCU TAİES FARZAN, KENDİSİNİ TÜRKİYELİ HİSSETTİĞİNİ SÖYLEDİ

CNNTÜRK'te ekrana gelen Kürşat Başar'ın programına konuk olan sinema oyuncusu Taies Farzan, Tahran'da doğduğunu ve devrimden sonra ailesiyle birlikte Türkiye'ye yerleştiğini söyledi.

Çocukluğunun bir bölümünü Türkiye'de geçiren ve okula Türkiye'de başlayan Farzan, daha sonra Almanya'ya giderek orada yaşamaya başladıklarını belirtti.

En son 1986 yılında İran'a gittiğini ve şu anda ülkeye girmesinin mümkün olmadığını belirten Taies Farzan, 'Benim durumum çok komik. Çocukluğum ve gençliğe geçiş dönemim Türkiye'de geçtiği için tabii ki ben kendimi bir Türkiyeli gibi hissediyorum' dedi.

İranlılarla anlaşamadığını ve kültürel olarak çok farklı olduklarını anlatan Taies Farzan, şöyle konuştu:

'Almanya'da kimse bana Türk demiyor, İranlıyım. Ama bu nasıl bir İranlılıktır? İranlı olmak nasıl bir şeydir? İran'dan gelenlerle neredeyse anlaşamıyorum. Dili çok iyi konuşuyorum ben. Ama benim konuştuğum dil, benim aldığım eğitim ve kültür annem ve babamın bana verdiği. O değişmiş. Anlaşamıyorum, 'bu insanlar kim' dediğim çok oluyor.'

Babasının İran'a dönemeden ölmesinin çok önemli olduğunu anlatan Taies Farzan, bunun kendisi için önemli olmadığını belirtti.

Taies Farzan ile röportaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Selen Seyven ile röportaj

Selen Seyven ile röportaj

selen seyven hayatı selen seyven ve sevgilisi temmuz karikutal sevgilisi doludizgin yıllar gülşen neden ayrıldı doludizgin yıllardan neden ayrıldı Genco dizisi ile ün kazan güzel oyuncuya aşk var mı diye sorduk...... 'HERKES TARAFINDAN TANINIYORUM!' GENCO DİZİSİYLE BİRÇOK İNSANIN GÖNLÜNE TAHT KURAN SELEN SEYVEN İLE GENCO’DAN BU YANA YAPTIKLARI, YENİ DİZİSİ VE AŞK HAYATI HAKKINDA KEYİFLİ BİR...
  2. Sadmin İle Röportaj

Sadmin İle Röportaj

isminiz nedir? İsmim Sadmin Site sahibiyim özel isim kullanmıyorum k.bakma :) Burcunuz nedir? Boğa burcuyum ve tüm özelliklerini taşıyorum Hangi takımlısınız? Cim Bom Bom Fobileriniz var mıdır? Tek başına bir evde asla uyuyamam :) Bize kısaca hobilerinzden bahseder misiniz? Bağlama gitar, bilgisayar, bilişim, kız olsaydım bide buna köçeklik eklerdim :) Ne tür müzik dinlersiniz? Halk Müziği ve...
  3. Şule ile Röportaj

Şule ile Röportaj

Merhaba sevgili meleklerim; Sizlerin belirlemiş olduğu gibi 7. haftanın ropörtaj konuğu Şule moderetörümüzdü.(laf aramızda ben çok istemiştim:oppucuk:) Flash flash flash...Şule'nin gönlünde yatan aslan varmı?:DKitap okumayı neden sevmiyor?M.M ile macerası nasıl başladı?M.M yönetimi hakkında neler söyledi?Moderatörlük onu nasıl etkiliyor? :DVeee daha bir çoğu, Şule'nin bomba gibi cevapları...
  4. ßelen ile röportaj

ßelen ile röportaj

Herkesin yoğun isteği üzürine bu hafta belen oldu haftanın konuğu aslında hafta içi paylaşcaktım hem dayanmadım hemde bilgisayarda sorun olduğu için şimdi paylaştım buyrun meleklerim röportajımızı okuyalım Süpermod ßelenimiz nasıl biriymiş öğrenelim :D:D 1- Nickiniz belli Belen peki gerçek isminiz Elif'i değilde neden Belen olarak kullandınız ?. Tatlım BeLeN i seviyorum ayrıca sebebi...
  5. Ebru Cündübeyoğlu ile Röportaj

Ebru Cündübeyoğlu ile Röportaj

ebru cündübeyoğlu, dizisi, kalbim seni seçti, resimleri, röportajı, haberleri, hakkında detaylı bilgiler burada Eski Türkiye güzellerinden birzamanlarnı sabah şekeri şimdilerin ise dizi oyuncusu Ebru Cündübeyoğlu ile yapılan röportajı sizlerle paylaşıyorum melekler 'Kalbim Seni Seçti'de rol alan, bir dönemin 'sabah şekeri' Ebru Cündübeyoğlu: Bizim zamanımızda sabah programları...

Sayfayı Paylaş