gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

takı yapımında kullanılan kayaçlar hakkında bilgi

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

takı yapımında kullanılan kayaçlar hakkında bilgi takı yapımında kullanılan malzemeler

Takı tasarımından anlıyan Melek'lerimizin bir çoğu bilir ama benim gibi takı tasarımına merak saranlar bilmedikleri gibi bir de merak ederler :) Neyi mi; elbette ki takı yapımında kullanılan malzemeleri ve kayaçları :A İşte buyrun Melek'ler kayaçlar hakkında bilgi:)

Takı yapımında kullanılan malzemeler nelerdir buyrun öğrenelim Melek'ler;

Aventurin
    Metalik parıltısı olan ve tanecikli bir yapıya sahipdir.

Turkuvaz
    Bilinirliği olan bir taşdır.

Oniks
    Kaygı azaltıcı bir taştır.

Magnezit
    Yeryüzünde bilinen en değerli minerallerden birindendir.

Zümrüt
    Dünyanın en kıymetli taşlarından biridir.

Elmas
    En sert ve kıymetli taşdır.

Krizoprase
    Işıltısıyla göz kamaştıran bir taştır.

Jasper
    Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirdiği düşünülür.

Zirkon
    Mücevher olarak kullanılan bir taşdır.

Pirit
    Üzerinde altın rengi benekler vardır.

Yılan Taşı
    Genellikle de tılsım yapımı için kullanılır.

Kalsedon
    Kalsedon, kuvars ailesindendir.

Safir
    Pahalı ve değerli taşları arasındadır.

Opal
    Kuvarsın bir çeşididir.

Kehribar
    Çok yumuşak ve çok hafif bir taştır. Isıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği meydana çıkar.

Azurit
    Sinir sistemindeki enerji akışını arttırdığına, oksijenin daha iyi kullanılmasını sağladığına, psişik güçleri arttırıcı ve düşünceleri berraklaştırıcı özelliği olduğuna inanılır.

Lal
    Dairesel veya oval bir taştır.

Malahit
    Yeşil ve üzerinde daha koyu yeşil aynı merkezden çizgileri olan bir taşdır.

takı yapımında kullanılan kayaçlar hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte güzellik için kullanılan kremler aparatlar hakkında bilgiler

Hamilelikte güzellik için kullanılan kremler aparatlar hakkında bilgiler

Hamilelikte güzelliğinizi korumanın yolları Bazı hamile kadınlar kendilerini aynada gördüklerinde moral çöküntüsüne uğruyor ve bu görüntüye alışamıyorlar. Kendilerini çirkinleştirdiği için çocuktan nefret ediyorlar, sonra da ondan nefret ettikleri için kendilerinden nefret ediyorlar. Bazı hamile kadınlar kendilerini aynada gördüklerinde...
  2. aysun kayacı hakkında

aysun kayacı hakkında

arkadaşlar duymuşsunuzdur sanıyorum aysun kayacının yorumlarını.aysun kayacı sanki kendi neymiş gibi toplumdaki insanları eleştirmeye kalkıyor.onlarla benim oyum bir bu nasıl olur diye sözler sarfetti.kendisini çok yükseklerde görüyor ama ne yazıkki hiçbişey değil..toplumumuzda bi doktor veya bi avukat yeterli saygıyı görmezken aysun kayacıyı insanlar el üstünde tutuyor.geçen gün ingilizce...
  3. Takı Yapımında Kullanılacak Malzemeler

Takı Yapımında Kullanılacak Malzemeler

takı yapımı için gerekli malzemeler takı yapımında kullanılan malzemeler yapmak için gerekli takıda kullanılan yüzük yapımında *kargaburun *yuvarlama(yuvarlatıcı) *çivi (üç renk var:sarı,beyaz,bakır) ayrıca çapları ve boyları birbirinden farklı çeşitleri var.. *halkalı çivi(yukarıdaki açıklamalar bunun için de geçerli) ben halkalı çiviyi 80mm telle kendim yapıyorum genelde.. *misina...
  4. Mutfakta kullanılan ölçüler tablosu hakkında bilgi

Mutfakta kullanılan ölçüler tablosu hakkında bilgi

Mutfakta kullanılan ölçüler tablosu hakkında bilgi istiyorum meleklerim bu hususta yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler
  5. Takı yapımında kullanılan kayaçlar nelerdir?

Takı yapımında kullanılan kayaçlar nelerdir?

Kızlar Takı yapımında kullanılan kayaçlar nelerdir?

Sayfayı Paylaş