gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

TAKO EKMEKLİ salata tarifi

Konu, 'Salatalar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

tako tarifi tako ekmeği salata yapımı nasıl yapılır

Meleklerime çok güzel bir salata tarifi sunuyorum:):)Ben ekmek yemeden durmam.Ekmeksiz bir hayat düşünemiyorum.Diyorsanız:Dİşte size ekmekli salata:):):)Afiyet olsun meleklerime....

Tako Ekmekli Salata Tarifi

Mısır unuyla yapılan tako ekmeği ve cevizli, domates soslu salata. Öğle yemeğiniz için doyurucu bir seçenek.

Malzemeler:
    3 adet tako ekmeği
    Yarım su bardağı çekilmiş ceviz içi
    2 adet domates
    1 diş sarımsak
    1 adet çarliston biber
    1 adet havuç
    1 adet salatalık
    10 yaprak roka
    Yarım kase rendelenmiş kaşar peyniri
    1 yemek kaşığı nar ekşisi
    Yarım yemek kaşığı zeytinyağı
    Tuz

Hazırlanışı:
    Biber, havuç, roka ve salatalığı incecik doğrayın ve salata kasesinde karıştırın.
    Nar ekşisi, zeytin yağ ve tuzu iyice çırparak salata kâsesine ekleyin.
    1 adet tako ekmeğini parçalara bölüp salata ekleyin ve harmanlayın.
    Domates ve sarımsağın kabuklarını soyup robottan geçirin.
    Çekilmiş domatesi ve kaşar peynirini salatanın üzerinde gezdirin.
    Tako ekmekleriyle servis yapın.
    Afiyet olsun.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

TAKO EKMEKLİ salata tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mucize salata tarifi

mucize salata tarifi

salatalar tarifleri salatalar tarifi Malzemeler: 1 adet göbek marul yarım paket light dil peynir 5-6 adet mantar 6-7 adet kurutulmuş domates yarım çay bardagı kuru üzüm yarım demet dereotu 2 adet küçük boy salatalık sos için: 2 adet pancar turşusu yarım bardak pancar suyu 4 çorba kaşıgı light yogurt 1 tatlı kaşıgı zeytin yagı hazırlanışı: göbek marul yapraklarını iri parçalar halinde...
  2. Tropik salata tarifi

Tropik salata tarifi

Melişlerim güzel bir lezzet yemeklerinizin yanında sunabileceğiniz bir salata tarifi:) Malzemeler 5 domates 1 kutu palmiye içi 3 avakado 100 gr siyah zeytin SOS 1 çorba kaşığı hardal 1/2 bardak zeytinyağ 1/3 bardak sirke 1 adet limon tuz karabiber HAZIRLANIŞI Domatesleri yıkayıp 4 e bölün .Palmiye içlerini halka halka kesin .Halkalar kalınca olsun.Avakadoları soyun çekirdeklerini...
  3. Boston Salata Tarifi Resimli

Boston Salata Tarifi Resimli

Boston Salata Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden salata tarifi istiyorum ama bostan salatası olacak varsa bir tanede resim iliştirin yanına :)
  4. Brokolili Salata Tarifi Resimli

Brokolili Salata Tarifi Resimli

Brokolili Salata Tarifi Resimli Merhaba sizden Brokolili Salatasının yapılışını rica ediyorum sarımsaksız olursa sevinirm.
  5. Leziz Salata Tarifleri

Leziz Salata Tarifleri

Lezzetli Salata Tarifleri Farklı Salata Tarifleri Sofralarımızın olmazsa olmazı, birbirinden çeşitli ve leziz salata tariflerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Akdeniz Salatası Akdeniz Salatası Malzemeler 2 demet akdeniz yeşillikleri 1 demet roka 10 kurutulmuş domates yarım demet maydanoz 150 gr eski kaşarpeynir 2 çorba kaşığı dolmalık fıstık 4 çorba kaşığı sızma...

Sayfayı Paylaş