gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

TaniŞma Ve SelamlaŞma

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

almancada tanışma almanca selamlaşma ve vedalaşma Bir kişi ile karşılaştığımızda o kişi ile selamlaşır ve tanışırız. İngilizce’de sabah bir insana selam verirken good morning, öğlen ve öğleden sonra good afternoon, akşam good evening , ve gece good night şeklinde hitap edilir. How do you do ifadesi hem nasılsınız, hem de memnun oldum anlamlarında kullanılır. Bir kişiye veda ederken ise goodbye (allahaısmarladık) veya see you later (sonra görüşürüz) şeklinde seslenilir.
    John: Good morning. Günaydın.

Mary: Hello. How are you? Merhaba. Nasılsınız?

John: Fine, thank you. And you? İyiyim, teşekkür ederim. Siz nasılsınız?

Mary: Fine. I’m Mary. What’s your İyiyim. Ben Mary. Sizin adınız
    name? nedir?

John: My name is John. Nice to Adım John. Tanıştığımıza
    meet you. memnun oldum.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Teşekkürler tatlım

TaniŞma Ve SelamlaŞma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bulgarca: SelamlaŞma - TaniŞma

Bulgarca: SelamlaŞma - TaniŞma

bulgarca nickler bulgarca güzel sözler ve anlamları sözler güzel nickler ve anlamları • Merhaba - Zdravei/Zdrasti • Güle güle - Dovijdane, Sbogom • Görüşürüz - Doskoro, Çiao • Günaydın - Dobrutro • İyi günler - Dobar den • İyi akşamlar - Dobar veçer • İyi geceler - Leka noşt • Evet - Da • Hayır - Ne • Teşekkürler - Blagodarya • Bir şey değil - Molya • Lütfen - Ako obiçate • Pardon; özür...
  2. Ve Postmodernizm...

Ve Postmodernizm...

POSTMODERNİZM Postmodernizm tartışmaları teori alanında modernist sanat biçimleri ve pratiklerinden koptuğu iddia edilen bir dizi kültürel yapıntıyı tanımlayan mimari, edebiyat, resim vb. alanlarda yeni “postmodern” kültür biçimlerinin işaretleri olarak başladı. Bu tartışmalar zamanla diğer bir çok alanlara da yansımıştır. Bu alanlarda birisi de eğitimdir. Postmodernizm bilgi, doğru ve...
  3. Greetings - Selamlaşma (İNGİLİZCE)

Greetings - Selamlaşma (İNGİLİZCE)

ingilizce selamlaşma video greetings selamlaşma ingilizce cümleleri Greeting - Meleklerim İngilizceyi öğrenmek çok kolay ve öğrenmeyede selamlaşmadan başlayalım.. Hello !! How are you :D hepimizin bildiği genel bilgiler.... HELLO Hello! (Merhaba) Hi! (Selam) Hey! (Hey!) Hi there! (Merhaba) Hello there! (Merhaba) Good morning! (Günaydın) Good afternoon! (Tünaydın) Good evening! (İyi...
  4. Selamlaşma İle İlgili Sözler

Selamlaşma İle İlgili Sözler

Selamlaşma İle İlgili Sözler arıyorum umarım siz bana bu konuda yardımcı olursunuz kızlar
  5. Selamlaşma İle İlgili Güzel Sözler 2012

Selamlaşma İle İlgili Güzel Sözler 2012

Selamla İlgili Sözler Selamlaşma İle İlgili mesajlar Bu yazımızda selamlaşma ile ilgili olarak ayet ve hadislerden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Siz, iman etmedikçe cennete giremezsiniz; birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız Yaptığınız zaman birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selâmı yayınız Hadisi Şerif Çok esirgeyen Rabb'dan onlara bir de...

Sayfayı Paylaş