gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tanrıdan Diledim..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tanrıdan diledim bu kadar dilek hikayesi tanrıdan diledim hikayesi Tanrıdan gururumu yok etmesini istedim. Tanrı "Hayır. Gurur benim yok edebileceğim bir şey değil, senin
    bırakabileceğin bir şeydir." dedi.

Tanrıdan sakat çocuğumu iyileştirmesini istedim.
    Tanrı "Hayır. Onun ruhu sağlam, vücut o kadar önemli değil, o geçici
    bir şeydir." dedi.

Tanrıdan bana sabır vermesini istedim.
    Tanrı "Hayır. Sabır büyük acılar çekilerek öğrenilebilecek bir şeydir.
    Sabır verilmez, hak edilir." dedi.

Tanrıdan beni mutlu etmesini istedim.
    Tanrı, "Hayır. Ben sadece nimetlerimi sunarım, mutlu olmak sana bağlı."dedi.

Tanrıdan beni çektiğim acılardan kurtarmasını istedim.
    Tanrı "Hayır. Çektiğin acılar günlük kaygılarının önemsizliğini
    anlamanı, onlardan uzaklaşmanı ve bana daha çok yaklaşmanı sağlar."dedi.

Tanrıdan ruhumu olgunlaştırmasını istedim.
    Tanrı "Hayır. Kendi kendine olgunlaşmalısın, ama meyvelerini alman için yardım edeceğimden emin olabilirsin." dedi.

Tanrıdan hayatı sevmemi sağlayacak her şeyi istedim.
    Tanrı, "Hayır. Ben sana hayatı vereceğim, böylece hayata dair her şeye sahip olabilirsin." dedi.

Tanrıdan, tanrıya duyduğum sevgiyi, başkalarına da duyabilmeyi istedim.

tanrı şöyle dedi:

"Ohhh! Nihayet doğru bir şey istedin."
    Ruhu olgunlaşmamış bir kul tanrıya hep "ver bana..." ile biten dualar eder,olgunlaşmış bir ruh ise "vermemi sağla..." diye bitirir dualarını...

Tanrıdan Diledim.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Olympos'lu Tanrılar

Olympos'lu Tanrılar

tanrıca resimleri tanrıların resimleri olimpos efsaneleri olymposlu tanrılar olimpos efsanesi Bunların en bilineni ZEUS'tur tanrıların kralı olarak bilinir. HERA Yunan mitolojisinde Zeus'un eşi ve ablası olan tanrıçadır. Babası Titanlardan Kronus, annesi Rheiadır. Olympos tanrıları arasında kraliçe vasfına sahiptir ve Göklerin Kraliçesi olarak anılır.Eski inanca göre doğum sırasında...
  2. Tanrı

Tanrı

Tanrı ile ilgili durumlar görmek çok büyük olumlu değişimlere ve fevkalade kısmetlere işaret eder. Uyarıdır
  3. Cengiz Özkan - Tanrıdan Diledim

Cengiz Özkan - Tanrıdan Diledim

Tanridan diledim bu kadar dilek aman aman bu kadar dilek o yarin yuzunu bir daha gorek aman aman bir daha gorek bana kismet degil dizinde yatmak aman aman dizinde yatmak dizinde yatipta yuzune bakmak aman aman yuzune bakmak dizinde yatipta yuzune bakmak aman aman yuzune bakmak gel anam aman yanima kiyma bu yazik canima bir kara kasin bir kara gozun deger dunya malina...
  4. Yavuz Bingöl - Tanrıdan Diledim

Yavuz Bingöl - Tanrıdan Diledim

bana kısmet değil dizinde yatmak bana kısmet değil dizinde yatmak aman aman dizine yatıpta yüzüne bakmak yatıpta yüzüne bakmak yavuz bingöl tanridan diledim bu kadar dilek aman aman bu kadar dilek tanridan diledim bu kadar dilek aman aman bu kadar dilek o yarin yüzünü bir daha görek aman aman bir daha görek o yarin yüzünü bir daha görek aman aman bir daha görek gel anam aman yanima...
  5. Hiç Ölmeyi Diledin mi...?

Hiç Ölmeyi Diledin mi...?

Hiç ölmeyi diledin mi? Ruhunun derinliklerinden gelen Toprağın çağrısını duyduğunda Hiç boyun eğmeyi istedin mi? Aydınlık sabahları bırakıp Nemli odalarıma konuk edilmeyi bekledin mi? Karanlık ve küf kokusu içinde çürümeyi? Hiç ölmeyi diledin mi? Kendini terk edilmiş bir harabe gibi hissettiğinde Senin için açılmış kollarıma atılmayı Herşeyden çok istedin mi? Seni yalnızlığa itenlerin...

Sayfayı Paylaş