gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tansiyon hastaları için önemli uyarı

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tansiyon ilaçları isimleri tansiyon ilacı isimleri idrar söktürücü ilaç yüksek ilaçlarının hapları [​IMG] Sosyal Güvenlik Kurumu, 28 Ocak 2009’te yayınlanan 2009/16 sayılı genelge ile yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan ilaçları, idrar söktürücü ile kombine olan ve olmayanları eşdeğer kabul etti. Bu durumda, eczaneler, birini diğerinin yerine verebiliyor. www.saglicaklakal.com bu kararın tansiyon hastaları için hayati tehlike anlamına geldiğini iddia etti.
    Doğan yayın Holding Sağlık Grup Başkanı Dr. Gündüz Tezmen, "Yüksek tansiyon tedavisinde farklı ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu ilacın yetersiz kaldığı ya da hastanın sağlığının gerektirdiği hallerde, doktorlar aynı ürünün idrar söktürücü madde ile kombine edilmiş şeklini önerirler. Böyle idrar söktürücü ile kombine edilmiş ilaçların isimlerinin yanında çoğu zaman ’Plus’ adı eklenmektedir. Tansiyonu yeterince kontrol altına alınamadığı ya da vücudunda su ve tuz birikmesine bağlı ödemi olduğu için ’Plus’ formu yazıldığı halde, sade formu verilen hastalar, bu ilacı kullanmaya devam ettikleri takdirde, tansiyonları kontrol altına alınmadığı, ödemleri kaybolmadığı için; beyin kanaması, felç, kalp yetmezliği ve kalp krizi gibi hayati risklerle karşı karşıya kalabilirler. Doktor, idrar söktürücülü ürünü önermediği halde, eczane tarafından ’eşdeğerdir’ diyerek böyle bir ilaç verildiği zaman da, tansiyonun aşırı düşmesi, kanda su ve tuz dengesinin bozulması, şeker hastalarında şeker dengesinin bozulması gibi nedenlerle hayati tehlikeler ortaya çıkabilir" dedi.

2. gulsah84

gulsah84 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylasım ıcın saolun

Tansiyon hastaları için önemli uyarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tansiyon hastalarina müjde

tansiyon hastalarina müjde

tansiyon hastalarina müjde Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Dumlu tarafından, tavşanlar üzerinde yapılan araştırmada, tansiyonu ilaç almadan dengede tutabilen yeni tedavi yöntemi geliştirildi. Doç. Dr. Dumlu'nun 2 yıl süren araştırmasında, hayat boyu ilaç kullanmak zorunda kalan tansiyon hastaları için umut verici bulgular elde edildiği bildirildi. Alınan...
  2. Astım hastalarına önemli uyarı!

Astım hastalarına önemli uyarı!

astım ölümcülmüdür astım hastalığı ölümcülmüdür ölümcülmü astim ölümcülmü Çevremde tanıdığım bir çok kişide astım hastalığı var.En yakınım oalrak eltimden örnek vermek istiyorum.Eltim astım hastası; toza, dumana,özelliklede sıkıntıya gelemiyor.Çok strese girdiğinde kriz vuruyor.Rabbim tüm astım hastalarının yardımcısı olsun... Astım hastalarına önemli uyarı! Prof. Dr. Tutluoğlu, ilkbaharla...
  3. Evlilik için önemli bir uyarı!

Evlilik için önemli bir uyarı!

Evliyseniz, çift olmanız gerekiyor. Eşinizle birlikte, hayat yolculuğunda senkronize adımlar atabilmeniz; bir gözün gördüğünü diğer gözden başkasının görmemesi gerekiyor... Evlilik için önemli bir uyarı! Son yıllarda evliliklerin zarar görmesinin birçok sebebi var şüphesiz. Ama bunların hiçbirisi sizlere hatırlatmak istediğim bu unsur kadar önemli değil gibi geliyor bana. Uyarım,...
  4. Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı!!!

Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı!!!

Meteorolojiden Çok Önemli Uyarı! Bu hafta bahar yağmurları Türkiye'nin tamamında etkili olacak. Bu hafta bahar yağmurları Türkiye'nin tamamında etkili olacak. Uzmanlar, selin yanı sıra ani hava değişiklikleriyle yıldırım düşeceği uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonuna kadar bahar yağmurları uyarısı verdi. Önümüzdeki 10 gün boyunca Türkiye'nin neredeyse tamamının yağış...
  5. Yüksek Tansiyon Hastaları Pancar suyu İçsin!

Yüksek Tansiyon Hastaları Pancar suyu İçsin!

bu konu yüksek tansiyona karşı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgilere yer vermektedir. Yüksek tansiyon yani diğer adı ile hiper tansiyon hastaları birçok yiyecek ve içecekten sağlık sorunlarından dolayı mahrum kaldığı gibi tansiyonun ne zaman ve nerde yükseleceğini bilemedikleri için sürekli bir tedirginlik yaşarlar. Birçok hiper tansiyon hastası sürekli olarak tansiyon ilacı kullanmak...

Sayfayı Paylaş