gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

tarih ve turizm şehri-Bursa

Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bursa şehrinin tarihi [​IMG] [​IMG]

tarih ve turizm şehri-Bursa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Engellİler Ve Turİzm

Engellİler Ve Turİzm

özürlüler için tatil yerleri özürlü tatil yerleri engelliler ve turizm engelliler için turizm 1981 yılının Birleşmiş Milletler tarafından ‘’Uluslararası Özürlüler Yılı’’ olarak ilan edilmesiyle, bu gruptaki insanlara yönelik davranışlarda önemli ölçüde anlayış değişikliği gözlenmiştir. Bu değişikliği pekiştirmek amacıyla, yine Birleşmiş Milletlerce 1983-1992 yılları ‘’Özürlü İnsanlar On Yılı’’...
  2. pamukkale doğa ve tarih şehri

pamukkale doğa ve tarih şehri

pamukkale şehri pamukkalenin bulunduğu şehir denizlinin doğal güzellikleri denizlinin tarihi ve doğal güzellikleri varlıkları Denizli’nin kuzeyinde yer alan ve antik kent Hierapolis ile iç içe olan Pamukkale, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta. Bergama Kralı II. Eumenes tarafından M.Ö. 197 yılında kurulan, adını da Amazonlar Kraliçesi Hiera’dan alan Hierapolis, aynı zamanda “kutsal kent”...
  3. Bartın'da Kültür ve Turizm

Bartın'da Kültür ve Turizm

KÜLTÜR VE TURİZM Antik çağda, Parthenios adı verilen Bartın Irmağının kenarında kurulan Bartın Kentinin PARTHENİA adıyla anıldığı ve Bartın’a dönüştüğü yazılı kaynaklardan anlaşılmaktadır. Tarihi "Paphlagonia" bölgesindeki antik kentlerden; Sesamos (Amasra), Kromna (Kurucaşile) ve Erythinoi (Çakraz) Bartın sınırları içindedir. Bartın İli Kentsel Sit Alanı olup, sit sınırları içinde...
  4. Bursa Tarihi, Geçmişten Günümüze Bursa

Bursa Tarihi, Geçmişten Günümüze Bursa

geçmişten günümüze bursa günümüzde bursa geçmişte bursada geçmişte nüfus ve yerleşme yapılan ekonomik faaliyetler Araştırmalar sonucunda Bursa ve civarında M.Ö. 4000'li yıllardan itibaren çeşitli yerleşimlerin olduğu saptanmıştır. Fakat yöreye ait kesin bilgiler M.Ö. 700'lere dayanmaktadır. Homeros bölgeden Mysia olarak söz etmektedir. Günümüzde Bursa yöresinde Mysia yerleşmelerini anımsatan...
  5. Tunceli Turizmi ve Turizm Alanları

Tunceli Turizmi ve Turizm Alanları

tunceliler turizm erzincan erzincan tunceliler turizm tunceli Tunceli ilinin neleri meşhur doğal güzellikleri zenginlikleri nelerdir?Tunceli ye gittiğinizde nereleri gezmeli görmelisiniz bilgileri merak edenler için şimdi Tunceli ili turizmi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi vermek istiyorum:) AKARSULAR VE VADİLER İlde başta akarsular, şelaleler ve gözeler olmak üzere kuzeydeki dağların...

Sayfayı Paylaş