gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tarihden ÜNlü Kişilerin Son Sözleri

Konu, 'Tarih' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

yabancı kişilerin sözleri ünlü kişilerin isimleri tarihi kişiliklerin isimleri tarihi ünlü insanların •Komedi bitti(Ludwig Van Beethoven) •(“Tanrı ruhunu affetsin” diyen papaza cevabı) Neden olmasın?Ne de olsa kendi malı değil mi?(Charlie Chaplin)
    •Kimse bana inanmayacağı için,gördüklerimin yarısını bile anlatmadım(Marco Polo)
    •Biraz dinleneyim (Namık Kemal)
    •İşte bu fena(Peyami Safa)
    •Bu müthiş harp beni bitirdi(Franz Joseph Haydn)
    •Hadi oradan.Son sözler,yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir.(Karl Marx)
    •Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin( Nikolay Gogol)
    •Allah memleketimi korusun,millete zeval vermesin,haydi Allahaısmarladık (Fatih Rüştü Zorlu)
    •Mezarıma ne resim ne heykel ne de fotoğraf,hiçbir şey koymayınız (Eugene Delacroix)
    •Ah iyi olsam,terliklerimi giysem,şu odada dolaşsam,şu köşeye geçsem,resimlerimi yapsam (Cemal Nadir)
    •Her şey bitti artık çok geç (George Gordon Byron)
    •Biraz daha ışık (Johann Wolfgang von Goethe)
    •Ya duvar kağıdı gidiyor yada ben (Oscar Wilde)
    •Ölmek kaderde var yaşayıp köhnemek hazin.Buna bir çare yok mu ya Rabbil alemin? (Yahya Kemal Beyatlı)
    •Hepiniz hoşçakalın (Hert Crane)( ABD li şair 1912 de intihar etmek için gemi güvertesinden atlarken)
    •Ben görevimi burada bitiriyorum(Albert Einstein)
    •Ölümün tadı dilimin ucunda.Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum.(Wolfang Amadeus Mozart)
    •İçeri girmeliyim sis yükseliyor(Emily Dickinson)
    •Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği için Tanrı’yı ve insanlığı gücendirdim(Leonardo Da Vinci)
    •Yakın ışıkları.Eve karanlık gitmek istemiyorum.(O’Henry)
    •Çok güzel,yani onu yukarıdakilere anlatırım(Alfred E. Housman)(İngiliz şair 1936 doktorunun anlattığı fıkrayı dinledikten sonra)
    •Kimse anlamıyor mu?(James Joyce)
    •Herkes ölür ama bana bir ayrıcalık tanınır sanıyordum.Ne olacak şimdi?(William Saroyan)
    •Beni bir antika olarak saklamaya çalışıyorsun,ama işim bitti.Öleceğim(George Bernard Shaw)
    •Tamam Mabel geliyorum(Thomas Wolfe(ölmüş karısına sözleri)

Tarihden ÜNlü Kişilerin Son Sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Müzik Hakkında Ünlü Kişilerin Sözleri

Müzik Hakkında Ünlü Kişilerin Sözleri

ünlü kişilerin sözleri müzik hakkında sözler müzik hakkında güzel sözler ünlü düşünürlerin ile ilgili sözleri düşünürlerin müzikle ilgili Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü musikide değişikiliği alabilmesi kavrayabilmesidir………(ATATÜRK) Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır." "Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir." "Hayatta müzik...
  2. cehennemden çıkacak son kişi

cehennemden çıkacak son kişi

cehennemden en son çıkacak kişi cehennemden çıkacak son insan çıkan insan en adam kişinin ismi Abdullah b. Mesûd'un (r.a.) naklettiğine göre: Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurdu: "Ben Cehennemliklerin Cehennemden son çıkacak, ve Cennetliklerin de Cennete son girecek olanını bilip duruyorum. Bu bir kimsedir ki Cehennemden emekleye emekleye çıkar, Yüce Allah ona: Git Cennete gir, buyurur. O...
  3. 3500 kişinin işine son

3500 kişinin işine son

ABD'li otomotiv üreticisi General Motors (GM), kendine bağlı Alman Opel firmasından 3 bin 500 kişiyi işten çıkarmak zorunda kalabileceğini bildirdi. GM'nin Avrupa Başkanı Carl Peter Forster, Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, zaten fedakarlıktan kaçınmayan Opel işçileri ve yöneticilerinin, gelecekte de gelirlerinde daha fazla indirime katlanacaklarını belirtti. Forster, buna ilaveten...
  4. tarihimizdeki en obur kişi

tarihimizdeki en obur kişi

Tarihimizde kayıtlı en müthiş oburlardan birisi, Üçüncü Selimin düşmanlarından "Aygır İmam" lakabı ile meşhur Derviş efendi isminde bir softadır. Bu adam bir sefer, iki okka pastırmanın üzerine 40 (kırk) yumurta kırdırarak bir lenger pastırmalı yumurta yemiş, fakat koca lengeri sıyırdıktan sonra dili şişmiş ve boğularak ölmüştür.
  5. Tarihten Ünlü Kişilerin Aşk Üzerine Söylediği Sözler

Tarihten Ünlü Kişilerin Aşk Üzerine Söylediği Sözler

bu konu ünlü kişilerin aşk üzerine söylemiş oldukları sözlere yer vermektedir. Dünya varolduğundan beri aşk her daim, şarkılara, şiirlere konu olmuş ve günümüze kadar uzanan aşk hikayelerine adını yazdırmıştır. Aşk her zaman ve her yerde olduğu için tarihten ünlü kişilerin söylemiş olduğu aşk üzerine sözleri sizler için paylaşıyoruz. Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar...

Sayfayı Paylaş