gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tarihi 'Guantanamo' itirafı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bush döneminden bir yetkili askeri üsde tutulan terör zanlıların çoğunun masum olduğu itiraf etti. [​IMG]
    ABD'nin eski başkanı George W. Bush döneminin bir yetkilisi, Guantanamo Körfezi'ndeki ABD askeri üssünde kurulan gözaltı merkezinde terör zanlısı oldukları gerekçesiyle tutulanların çoğunun masum olduğunu söyledi.

Eski Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın özem kalem müdürü Lawrence B. Wilkerson, Guantanamo'da tutulan ortalama 800 kişinin yalnızca 20'si kadarının terörist olduğunu bildirdi.

Guantamano'dakilerin çoğunun masum olduğunu, ancak bu kişilerin, Amerikalı yetkililerin önemli şeyler bildiklerini ''umut ettikleri'' için burada tutulduklarını ifade eden Wilkerson, Guantanamo'da hala masum insanlar bulunduğunu ve bazılarının 6-7 yıldır orada tutulduklarını kaydetti.

Wilkerson, Guantanamo'da tutulanların masum olduğunu ABD Dışişleri Bakanlığı brifinglerinden ve askeri yetkililerden öğrendiğini dile getirdi.

ABD'nin Guantanamo'daki tutukevinde hala 240 tutsak bulunuyor. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Guantanamo'da tutulanları düşman savaşçı olarak niteliyordu.

Tarihi 'Guantanamo' itirafı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İtiraflar :)

İtiraflar :)

abimle yattım *-yolcu-; Cinsiyet: Kadın; Yaş: 28; Ülke: ABD Amerika’daki bir havaalanında çığlık çığlığa bir karşılama sahnesi görünce: “Bir de Türklere gürültücü derler” diye düşünmüştüm ki bağrışan kızlardan birinin Türkçe “Aaayy canııııım, neerrrde kaaldııııııaan” sözleriyle kendime geldim. *Turbulence; Cinsiyet: Erkek; Yaş: 33; İl: Karabük GSM operatörünün ekonomik tarifesine geçmek...
  2. itiraf ediyorum itiraf edenler

itiraf ediyorum itiraf edenler

itiraf ediyorum yine itiraf ediyorum yaa sevgili melekler size bişey itiraf edicem... ben aslen manisalıyım eşimin görevi nedeniyle balıkesir avşa adasında oturuyorum baştan bunu açıklamak istemedim bi arkadaşım başka bi bayan sitesinde üyeydi oraya bayan nikiyle erkeklerin üye olduğunu söyledi bende tedirgin olduğum için böyle masum bi yalan söyledim ama artık tanıyorum siteyi bütün...
  3. itiraf

itiraf

Ayıbını, yanlışını ve günahını itiraf etmek yücelik ve şerefe, günahlarından tövbe ederek istikamet üzere olmaya, Birini öldürdüğünü itarf ettiğini görmek yöneticiliğe, velayete ve güvenli duruma delalet eder.Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır. Rüyasında suçunu, günahını, yaptığı tatsız şeyi...
  4. Guantanamo esirlerinden 11 Eylül itirafı

Guantanamo esirlerinden 11 Eylül itirafı

Küba'daki tutukevi Guantanamo'daki 5 tutsağın 11 Eylül saldırılarını planladıklarını itiraf ettiği bildirildi. ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times'ın (NYT) haberine göre, beş tutsak, yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiği saldırılardan sorumlu olduklarını belirten bir belgeyi imzaladı. NYT'nin, bugün kamuoyuna açıklanacağını duyurduğu belgede, beş tutsak ''11 Eylül Şura...
  5. Bush'un danışmanından tarihi itiraf

Bush'un danışmanından tarihi itiraf

George Bush'un Dış İstihbarat Kurulu Başkanı General Brent Scowcroft, PKK'yı kullandıklarını söyledi. Akşam gazetesine konuşan ABD'li danışman Brent Scowcroft, "PKK'nın İran kolu olan PJAK'ın rolü bizim için önemliydi. Destekledik, cesaret verdik. Ama durum değişti. Artık İran'ı yanımızda istiyoruz" dedi. ABD'nin PKK'nın tasfiyesini desteklediğini belirten Scowcroft, "Irak...

Sayfayı Paylaş