gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tarihte hatice sultan nasıl ölmüş

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Muhteşem YüzyıldakiHaticeye çok acıyorum ben.Acaba gerçekte tarihte nasıl ölmüş bu sultan?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kanuni sultan süleymanın kız kardeşi hatice sultan hakkında tarih kitaplarında pek bir bilgiye rastlanmaz. 1496 yılında doğan Hatice Sultan eşi Pargalı İbrahim Pşaanın ölümünden sonra dul kalmış ve çok acı çekmiştir.
    Hatice Sultan 1538 yılında eceliyle vefat etmiştir. Öldüğünde Hatice Sultan 42 yaşındaydı...

tarihte hatice sultan nasıl ölmüş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

Hürrem Neden Öldü? Hürrem Sultan Nasıl Öldü

hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan kaç yaşında öldü neden hatice nasıl kaç yaşında hürrem sultan neden öldü, nasıl öldü, niye öldü, ölüm sebebi, ölümü Hürrem Sultan yaşadığı zaman boyunca entrikalarla ve yaptığı hırs ve olaylarla ilgili çok olay yaratan bir kadındı.Kendi çocukları tahta geçsin diye çok mücadeler versede ne yazıkki oğullarından hiçbirinin tahta çıktığını göremeden öldü......
  2. Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü

Mihrimah Sultan Nasıl Öldü ? Kızlar Mihrimah Sultan Nasıl Öldü bu konuya dair bilgi bulamadım ben siz yazınız lütfen.
  3. Yavuz Sultan Selim Nasıl Öldü

Yavuz Sultan Selim Nasıl Öldü

Yavuz Sultan Selim Nasıl Öldü arkadaşlar merak ediyorum Yavuz Sultan Selim acaba kaç yaşında nasıl vefat etti?
  4. Şah Sultan Nasıl Öldü?

Şah Sultan Nasıl Öldü?

Bu konu Şah sultan ne zaman ve nasıl öldüğüne dair bilgiler içermektedir. Sultan Süleyman'ın kızkardeşlerinden biri olan ve Lütfü Paşanın zevcesi Şah Sultan'ın ne zaman nasıl öldüğünü merak edenler için tarihten edindiğimiz bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Kanuni Sultan Süleymanın kız kardeşi Damatçelebi Lütfi Paşanın ise eşi olan Şah Sultanın çocukluğu manisada abisi Kanuni ile...
  5. Hatice Sultan Öldü mü ?

Hatice Sultan Öldü mü ?

Bu konu, Hatice Sultan Öldü mü ? haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dün gece yine muhteşem bir bölümle ekranlara geldi. Kendisine büyü yapıldığını öğrenen Hürrem Sultan, Hatice Sultanla karşı karşıya geldi ve onu öldüresiye dövdü. Peki Hatice Sultan öldü mü? Ölürse bundan sonra neler olacak? Aslında gerçekten büyü yapılıp yapılmadığını da...

Sayfayı Paylaş