gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Tarihte ki ilk saç tasarımcısı

Konu, 'Tarih' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Tarihin ilk kuaförünü merak edeniniz var mı?Ben merak ettim ve araştırıp buldum buyrunuz:)
    Kaynaklar Kral 14.Louis zamanında ilk saç tasarımının Mösyö Champagne tarafından yapıldığını ,1650 yılında Versay sarayında çalışan ve Paris’li kadınlar tarafından geniş bir hayran kitlesine sahip olan Champagne’nin zaman zaman işle aşkı birbirine karıştırdığını,yine bu yetenekli adamın kuzulardan kestiği tüyleri tarayıp üzerinde uyguladığı stilleri sergilediğini,müşterilerinin saçlarını yaparken de kemik tarak , kuğu tüyünden pudra ponponu,merhem, çeşitli saç dolguları,kakül,peruk,kurdele ,fiyonk,yapıştırıcı,saçı düzleştirmek için ütü kullandığını anlatmakta…

Tarihte ki ilk saç tasarımcısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TaRihteki ilk msn 1.0 beta

TaRihteki ilk msn 1.0 beta

Bu resimde tarihte kullanılan en eski messenger görünüyor. Tabi hangi versiyonu kullanılıyor tam emin değilim. En fazla 5 kişi eklenebiliyor listeye. O şekilde ayarlanmış. 1 numara ile gösterilen yerde messenger listesindeki kişileri görüyorsunuz. 2 numaralı ile gösterilen yerde yeni bir mesaj geliyor onu görüyorsunuz
  2. Osmanlı tarihinde ilkler

Osmanlı tarihinde ilkler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Saç kırıkları tarihe karışıyor

Saç kırıkları tarihe karışıyor

saç kırıklarını kesmek İnce saç yapısına sahip bayanlar artık istedikleri kadar uzun, gür ve sağlıklı bir şekilde saçlarını uzatabiliyorlar. Sıradan makaslar ve usturayla kesilen saçların problemleri artık sorun olmaktan çıkıyor. İnce saç yapısına sahip bayanlar artık istedikleri kadar uzun, gür ve sağlıklı bir şekilde saçlarını uzatabiliyorlar. Sıradan makaslar ve usturayla kesilen...
  4. Osmanlı Tarihinde ilkler

Osmanlı Tarihinde ilkler

osmanli resimleri osmanlı resimleri osmanli osmanlı arması Şanlı tarihimiz başarılarla dolu...Ama pek çoğumuz tarih konusunda çok da bilgili değiliz...Eminim çoğununuz ilk defa duyacağı Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili bilgiler... *Osmanlıların ilk Beylik merkezleri ve bir bakıma ilk başkentleri Söğüt Kasabası dır. Daha sonra sırasıyla Yenişehir, Bursa, Edirne ve İstanbul başkent oldu....
  5. Muğla ilinde ki tarihi mekanlar

Muğla ilinde ki tarihi mekanlar

Selam melekler, bana Muğlada ki tarihi mekanlar hakkında bilgi verebilirmisiniz, çok memnun olacam.Teşekkürler şimdiden :D

Sayfayı Paylaş