gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tarihte Türklerin İlk Çıkardığı Araba Hakkında Bilgiler

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Türklerin yaptığı ilk araba hangisidir Türklerin imal ettiği ilk yerli araba

Sevgili melekler, etrafınıza bir bakın, bütün arabalar dışardan ithal. Yerli olarak tek arabamız Tofaş'ın ürettiği araçlar. Oysa istense pekala dünyayla yarışa gidebilecek araçlar ülkemizde yapılabilir. Ama yapılmıyor, nedeni ise bilinmez. Biz bu yazımızda tarihte bir yolculuğa çıkalım diyoruz ve Türklerin yaptığı ilk araba hangisidir sizlerle paylaşmak istiyoruz ... :)

Devrim, Türkiye'nin Cemal Gürsel'in istek ve özel direktifi ile üretilen, ordunun binek otomobil ihtiyacını karşılamak amacı da güden, ilk yerli ve seri üretim hedefiyle başlanan otomobil projesidir ki farkli renk otomobil götürülmüştür. Bej renk Devrim ve Siyah (Makam Aracı modeli) DevrimSiyah olana Cemal Gürsel bindirilmiş ve 100 metre gidebilmiştirGeçen sürede Bej renkli olanın benzin ihtiyacı karşılanıp, Cemal Gürsel siyahtan indirilerek Bej renkliye bindirilmiş ve o gün belirlenen tüm güzergahları başarıyla tamamlamışlardır

Tarihte Türklerin İlk Çıkardığı Araba Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarihte Türkler Hakkında Söylenen Sözler

Tarihte Türkler Hakkında Söylenen Sözler

İnsanlari yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler" Napoleon Bonaparte -...
  2. Türklerin Çıkardığı Araba hangisidir bilen var mı?

Türklerin Çıkardığı Araba hangisidir bilen var mı?

Türklerin Çıkardığı Araba hangisidir yani ilk çıkan yerli arabayı soruyorum merak ettimde:S
  3. Arkadaşlar Türklerin yaptığı ilk araba hangisidir

Arkadaşlar Türklerin yaptığı ilk araba hangisidir

Türklerin yaptığı ilk araba hangisidir bunu bilen varsa lütfen bu sayfadan bana cevabını yazsın acil olarak bekliyorum şimdiden tşkler:)
  4. Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bilgi istiyorum

Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bilgi istiyorum

Arkadaşlar ben sizden Abbasiler Döneminde Türkler ve Arapların ilişkisi hakkında bilgi rica ediyorum lütfen bilginiz var ise bana Abbasiler Dönemi Türk Arap İlişkisi hakkında bana da yazın.
  5. Türk Dil Kurumunun Tarihi hakkında bilgiler

Türk Dil Kurumunun Tarihi hakkında bilgiler

Türk Dil Kurumunun Tarihçesi Türk Dil Kurumunun Kuruluş Tarihi Merhaba sevgili melekler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere bu yazımızda Türk dil kurumu tarihçesi hakkında bilgiler sunuyor ve ilgili tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Atatürk’ün emriyle 12 Temmuz 1932’de Türk Dili Tetkik Cemiyeti adıyla kurulan Türk Dil Kurumu, Cumhuriyetimizin en köklü,...

Sayfayı Paylaş