gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Tarihten aşk sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tarihten aşk sözleri tarihte aşk sözleri tarihi Dünya kurulduğundan insanoğlu yaratıldığından beri aşk var:)Sizlere tarihe damgasını vuran aşk sözlerini vermek istiyorum.
    Mevlana:Aşk hükmetmez; terbiye eder.

Goethe:Arılar bile en tatlı balın zehirli çiçeklerde olduğunu bilir.

John Keats:Aşkta her zaman bir öpen, bir de yanağını uzatan vardır.

Fransız atasözü:"Arzu edilenden ziyade arzu etmeye aşığız."

F.Nietzsche:Aşık olduğumda sadık olurum, çünkü aşık olurum.

Aşık Veysel Şatıroğlu:"...Güzelliğin on para etmez Bu bendeki aşk olmazsa..."

Ataol Behramoğlu:"."Ölümdür tek başına yaşanan aşk iki kişiliktir.."

Oscar Wilde:Aşk aklın en soylu zaafıdır.

John Dryden:Aşk konusunda yanlış seçimden söz etmek hatalıdır, zaten seçim varsa o yanlıştır.

Marcel Proust:Aşk ciddi bir akıl hastalığı.

Platon:Aşık olmayı beceremeyen yağ çekmeyi öğrenmek zorundadır.

Goethe:Aşk melankolinin bir türüdür

Robert Burton:Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır.

Bailey: İnsan kalbindeki gerçek aşk dört nala giden bir at gibidir ne dizginden anlar ne de söz dinler.

Konfüçyus: Aşk kadının hayatında bütün bir romandır erkekte ise yalnız bir bölümdür.

M. Da Stael: Ne seninle yaşayabilirim ne de sensiz.

Ovidius: Aşkı tanıdığında, yaratıcıyı da tanırsın.

Balzac: İlk aşk aşı gibidir. İnsanın ikincide hastalanmasını önler..

Rousseau: Aşk mektubuna başlarken ne söyleyeceğimizi bilemeyiz. Bitirirken de ne yazdığımızın farkında olmayız....

Shakespeare:Sevgililerine aşklarını itiraf eden kadınlar, en az seven kadınlardır...

Eflatun: Aşk, en tehlikeli bir ruh hastalığıdır...

Aziz Nesin: Yenilen taraf aşık olur...

Yakup Kadri: Hiçbir kadın yoktur ki “Seni Seviyorum" sözü karşısında hissiz kalsın...

Katherine Hepburn: Aşkı bilenler normal kadınlardır...

Oscar Wilde: Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar erkeklerin son aşkı olmasını ister...

İngiliz Atasözü:Aşk için evlenen Istırapla yaşar....

Kontes Nathalie: Aşk, bir kişinin yararına, iki kişinin ortaklığıdır...

Paul Geraldy: Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir...

Marcel Proust: Aşık olmayanlar, mükemmel bir erkeğin sıradan bir kadın yüzünden niçin ızdırap çektiğini anlayamazlar

2. DєRiи яocк

DєRiи яocк Forum Okuru

çok hoşlar sagol mavi adminim

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Ataol Behramoğlu:"."Ölümdür tek başına yaşanan aşk iki kişiliktir.."
    hepsi çok güzeller bende zaten biri var tşkler paylaşımın için

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Eflatun: Aşk, en tehlikeli bir ruh hastalığıdır.....

hmmm....

Tarihten aşk sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk sözleri

Aşk sözleri

bakışlarla ilgili sözler bakinin aşk sözleri masum bakış sözleri bakinin baki nin Sonsuzluk koyuyorum adını sensiz günlerin, senli günlerle takas ediyorum.Yokluğun diye bir şey yok bende, ben seni sonsuzluk kadar çok ama çok seviyorum.... » Günden güne yok olmaktayım.. Bütün ışıkları attım bir kenara anlamıyor musun.... GÖKYÜZÜ GÜNEŞ OLSADA SENSİZ YİNE KARANLIKTAYIM.... Seni...
  2. :: Aşk Sözleri::~

:: Aşk Sözleri::~

melekle ilgili aşk sözleri melek aşk sözleri edebiyat edebiyat :: Aşk Sözleri::~ ASK GUNAH OLMAYACAK KADAR MASUM,KOLE OLMAYACAK KADAR OZGUR,UNUTULMAYACAK KADAR DERIN,UMULMAYACAK KADAR YAKIN,TEK BASINA YASANMAYACAK KADAR TAKIMDIR... BEN SENI SECTIM SEN BENIM ICIN YALAN DUNYADAKI TEK GERCEKSIN... UZAKLIKLAR KUCUK SEVGILERI YOK EDER BUYUKLERI ISE YUCELTIR TIPKI RUZGARIN MUMU SONDURUP ATESI...
  3. Tarihe damgasını vuran aşk sözleri :)

Tarihe damgasını vuran aşk sözleri :)

eflatunun sözleri eflatunun aşk sözleri platon aşk eflatundan sözler eflatun un Tarihe damgasını vuran aşk sözleri :) John Keats:Aşkta her zaman bir öpen, bir de yanağını uzatan vardır. Fransız atasözü:"Arzu edilenden ziyade arzu etmeye aşığız." F.Nietzsche:"...Güzelliğin on para etmez Bu bendeki aşk olmazsa..." Aşık Veysel Şatıroğlu:"."Ölümdür tek başına...
  4. Aşk Sözleri

Aşk Sözleri

aşk, aşk sözleri, romantik sözler, akılda kalan aşk sözleri aradığınız sözler burda. aşk ifade edilemez yaşanır fakat genede ifade etmek için çabalarız işte o sözler. ♥ Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. ♥ Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini...
  5. Tarihten Ünlü Kişilerin Aşk Üzerine Söylediği Sözler

Tarihten Ünlü Kişilerin Aşk Üzerine Söylediği Sözler

bu konu ünlü kişilerin aşk üzerine söylemiş oldukları sözlere yer vermektedir. Dünya varolduğundan beri aşk her daim, şarkılara, şiirlere konu olmuş ve günümüze kadar uzanan aşk hikayelerine adını yazdırmıştır. Aşk her zaman ve her yerde olduğu için tarihten ünlü kişilerin söylemiş olduğu aşk üzerine sözleri sizler için paylaşıyoruz. Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar...

Sayfayı Paylaş